Parádny rok 2023 s lfc1892.net!

3
957

Je tu záver roka 2022, dvadsaťtrojka by mohla byť výzvou aspoň tak, ako keď sa jej liverpoolsky nositeľ Jamie Carragher pokúšal trafiť súperovu bránu, či El-Hadji Diouf presvedčiť okolie, že Steven Gerrard je len priemerný anglický nazdárek.

Všetko dobré do nového roka. Nech nás Liverpool teší. Ale nie v prvom rade, lebo ďaleko pred ním musí byť spokojný život, zdravie, blízki, práca či škola.

Všetko dobré, čo dobré, najlepšie, dear návštevníci lfc1892.net, ktorí ste počas posledných 12 mesiacov tieto stránky (bez donútenia;) navštevovali, podelili sa o viac či menej odborné, viac či menej emotívne, viac či menej silvestrovské názory, všetko naj každému, kto nám – členom redakcie lfc1892.net, dával/dáva dôvod pokračovať v nastolenej práci – a snáď nám to odpustia aj blízki, ktorí majú LFC skôr tam, kde je kakaový venček pomerne nesmelým doplnkom priestoru podbruška.

Prajeme si (vo všetkej neskromnosti), aby sa The Reds darilo – samozrejme liverpoolskym, lebo k Man Utd veľa z nás práve vrúcny vzťah nemá a Nottingham nás ešte ničím zvláštnym v ostatných rokoch nenas*al, teda okrem ligovej prehry z jesennej časti Premier League 22/23, za čo ale nemôže nik iný len LFC.

Prajeme si, aby nás Klopp a jeho zverenci bavili futbalom, zanietením, bojovnosťou, srdcom, charakterom, aby prišli víťazstvá i úspech. Aspoň taký obyčajný, ktorý poteší a zahrejme pri srdci – akokoľvek ho máš z kameňa, milý fanúšik. Prajeme si, aby sme nemali takú šialenú maródku i to, aby Salah a D. Núñez dali tak o 150 gólov viac ako Haaland. Minimálne.

Prajeme si, aby komentátori mali viac ako na 10 sekúnd za 90 minút moment súdnosti, aby rozhodcovia neboli presvedčení, že rozhodovať v móde “nevidím, nepočujem” je to pravé orechové, aby bol VAR konečne využívaný ako technologická výhoda z 21. storočia, nie ako platforma pre ponúkanie čo najväčších hlúpostí, pri ktorých si aj podpriemerne vzdelaný delfín musí klepať plutvou o čelo.

Prajeme si, aby FSG hospodárila v LFC na výbornú, aby bolo aj na posily.
Prajeme si, aby nás to celé bavilo aj v 2023 – od webu cez klub a jeho filozofiu.

Rok 2022 ponúkol z pohľadu The Reds 3 finále (prvenstvo v League Cupe i FA Cupe, prehru v Lige majstrov), za ďalšie by sa dalo pokladať to ligové, kedy Liverpool bol snáď aj trištvrte minúty víťazom Premier League, aby napokon favorizovaný Man City doma s Aston Villou (vtedy ešte na lavičke so Gerrardom) otočil s 0:2 na majstrovských 3:2. Tím z Anfieldu získal aj Community Shield, v druhej polovici roka poľahky postúpil do vyraďovačky Champions League. Bolo toho dosť, bol to rozhodne zaujímavý rok.

Na záver len ENJOY. New Year, of course. A poslúchajte. 😉