Stats pred zápasom: Trinástka je zatiaľ v lige pre Kloppa šťastná. Soton o čosi menej

3
1195

Po ďalšom víťazstve The Reds (doma 2:0 nad FC Porto) v základnej skupine tohtoročnej edície Ligy majstrov (5 zápasov, 5 výhier, jednoducho paráda) pokračuje cez víkend 13. kolo Premier League.

LFC team info

ABSENCIE (5) H. Elliott - členok, Firmino - stehno, N. Keïta - stehno, C. Jones - oko, J. Gomez - lýtko,

SFC team info

ABSENCIE (2) Armstrong - lýtko, J. Stephens - koleno

Zverenci nemeckého manažéra sa znovu predstavia na Anfielde. Prídu k nám The Saints, okupujúci spodné priečky anglickej ligy.

Je to dosť nevyspytateľný súper, ktorý vie narobiť problémy aj kvalitným klubom. O čom sme sa presvedčili aj v minulej sezóne, keď sme na jeho štadióne prehrali.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol so Southamptonom doteraz už 12-krát.

Bilancia celkovo: 12 zápasov, z toho 7 výhier, 3 remízy, 2 prehry, skóre 22:7, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 13:1, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 9:6, úspešnosť 56%
  • Bilancia 1. polčasu: 12 zápasov, 6 výhier, 5 remíz, 1 prehra, skóre 12:2, úspešnosť 64%
  • Bilancia 2. polčasu: 12 zápasov, 4 výhry, 7 remíz, 1 prehra, skóre 10:5, úspešnosť 53%

Zaujímavosť: Bilancia do polčasu je lepšia ako v druhej 45-minútovke, čo je pri LFC výnimočné.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

22 gólov si rozdelilo 11 hráčov LFC. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 7. Po 2 razy sa presadili Firmino, Mané, J. Henderson a Coutinho. Jeden presný zásah zaznamenali N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Matip, Thiago  Alcântara, Sturridge a Christian Benteke. Jeden gól bol vlastný (Hoedt).

Asistencie: Najviac prihrávok na gól má Roberto Firmino 6, po 2 Salah, Milner, J. Henderson a Alexander-Arnold.  Jednu doposiaľ zaznamenali Mané, Origi, Wijnaldum, Lallana a Coutinho.

Žlté karty: V 12 stretnutiach ich dostalo až 13 hráčov The Reds. Najviac Dejan Lovren 3, 2 razy to boli Robertson a Emre Can. Po jednej majú Matip, Milner, J. Henderson, Alexander-Arnold, Salah, Mané, Thiago, Shaqiri, Coutinho a Škrtel.

Červená karta: Na strane LFC bez karty, u súpera ju inkasoval jediný Sadio Mané po druhej ŽK, keď ešte obliekal dres The Saints.

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch so “svätcami”:

• neuznané góly VAR-om: žiadne.
  • nepremenené penalty: po jednej na oboch stranách. Za LFC ju na Anfielde zahodil James Milner, a to
  • v sezóne 2016/17, pričom aj preto zápas skončil bezgólovou remízou. U súpera to bol Sadio Mané v sezóne 2015/16 na St. Mary´s. Jeho vtedajší zamestnávateľ však aj napriek tomu dokázal po prehratom 1. polčase (0:2) vyhrať 3:2. Práve Senegalčan dal 2 góly.
Sadio Mané v drese Southamptonu. (foto: Facebook)
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Jordan Henderson naskočil v 59. minúte a v 86. minúte strelil gól a upravil na konečných 3:1 pri výhre vonku v sezóne 2018/19. Christian Benteke zasa v domácom zápase v 15/16 nastúpil do 2. polčasu a v 77. minúte strelil gól. Stretnutie sa napokon skončilo remízou 1:1.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavil 5-krát Alisson Becker a 4 razy Mignolet. Do 2 zápasoch nastúpil Karius a v jednom chytal Adrián. Z nich si udržali čisté konto Alisson – 3x, Mignolet a Karius v 2 stretnutiach.

Do obrany postavil Klopp v 8 zápasoch Trenta Alexandra-Arnolda, 7x Robertsona, 6x Matipa, 5 razy van Dijka. 4-krát nastúpil Lovren a Clyne, 2 stretnutia absolvovali M. Sakho a A. Moreno. Po jednom dueli majú na konte J. Gomez, N. Phillips, R. Williams, Flanagan, Klavan a Škrtel.

Do zálohy poslal manažér LFC najčastejšie 10-krát Georginia Wijnalduma, 5 zápasov má J. Henderson a Emre Can.

Fabinho, Milner a Oxlade-Chamberlain absolvovali 4 duely. Lallana, Thiago Alcantara a Lucas Leiva nastúpili 2 razy. V jednom stretnutí sa objavili N. Keïta, Shaqiri a Joe Allen.

Útok bol zložený hlavne zo stabilného trojzáprahu Salah – Firmino – Mané, z ktorého nastúpil Roberto Firmino 9-krát, Mané a Salah majú po 8 zápasov. Coutinho naskočil do 5 súbojoch. V 3 stretnutiach sa objavil od začiatku Origi. Jeden duel absolvovali Jota a Sturridge.

Jordan Henderson. (foto: Facebook)

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko v zápasoch proti Southamptonu až 20 futbalisti The Reds. Najčastejšie

menil spoluhráča James Milner 5-krát. Lallana v 3 dueloch, po 2 razy to boli Keïta, Oxlade-Chamberlain, Firmino,

Origi, J. Henderson, Lovren, Sturridge a Ch. Benteke. V jednom stretnutí sa objavili Fabinho, J. Gomez, Minamino,

Curtis Jones, Shaqiri, Grujić, Emre Can, Škrtel, Jordon Ibe a Sheyi Ojo.

Rozhodcovia: Najčastejšie bol ako hlavný delegovaný Marriner 3-krát, Friend a Tierney po 2 razy. V jednom stretnutí si zapískali Atkinson, Clattenburg, Madley, East a M. Jones.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia v 13. kole od sezóny 2015/16:

Šéf lavičky viedol LFC v 6 zápasoch 13. kola Premier League. Najprv prišla výhra 4:1 vonku v Manchestri nad Cityzens.

Nasledovala výhra 2:0 doma nad Sunderlandom a tiež doma remíza 1:1 s Chelsea. Potom to boli 2 výhry vonku, keď sme porazili Watford 3:0 a Crystal Palace 2:1. Nakoniec  sme v 20/21 doma zdolali Tottenham 2:1.

Z toho je jasné, že trinástka prináša manažérovi z Anfieldu šťastné chvíle.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza , 0 prehier  skóre 14:4, úspešnosť 89%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier skóre 5:2, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 9:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 5 remíz, 0 prehier skóre 4:2, úspešnosť 44%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier skóre 10:2, úspešnosť 89%

Z uvedeného vyplýva, že celková bilancia je zhodná s bilanciou 2. polčasu.

Roberto Firmino (v čiarnom) v súboji so záložníkom Sotonu Romeuom. (foto: Twitter)

Strelených 14 gólov si rozdelilo až 8 hráčov.  Najviac ich dal Roberto Firmino – 4, Salah 3 a po jednom presnom zásahu zaznamenali Mané, Alexander-Arnold, Origi, Coutinho, Škrtel a Milner z penalty. Jeden gól bol vlastný od Mangalu z Man City.

Asistencie: Dve gólové prihrávky má na konte Andrew Robertson. Jednu si pripísali Firmino, Mané, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a Ch. Benteke.

Žlté karty: Dve inkasoval Jordan Henderson (obe v jednom zápase), jednu majú na svojom konte Fabinho,  Lovren, Clyne, Lucas Leiva a Emre Can.

Červená karta: Jordan Henderson (po 2. ŽK) v zápase vo Watforde (výhra 3:0) v sezóne 18/19.

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 13. kole celkom v 6 stretnutiach troch brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch, Mignolet v 2 zápasoch. Jedno stretnutie  má na svojom konte Karius. Pričom jedno čisté konto si udržali  Alisson a Loris Karius.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Dejan Lovren, na 3 dueli Alexander-Arnold a Robertson. 2 razy to bol van Dijk, Matip, Clyne a A. Moreno. Jedno stretnutie absolvovali J. Gomez, R. Williams, Klavan a Škrtel.

Dejan Lovren, ex-obranca LFC hrával svojho času aj za Southampton. (foto: Facebook)

V strede poľa využil Klopp v 5 zápasoch kapitána Jordana Hendersona, v štyroch Wijnalduma. Milner nastúpil v 3 dueloch, po 2 stretnutia majú na konte Fabinho, Oxlade-Chamberlain a Emre Can. V jednom sa objavili C. Jones, Shaqiri, Lallana a Lucas Leiva.

Do útoku poslal Roberta Firmina do 5 duelov, Maného do 4 stretnutí. Salah a Coutinho nastúpil v 3. Jeden zápas hral Sturridge.

Pri striedaniach bolo v 13. kole sezóny použitých 13 hráčov. Po 2-krát naskočili do zápasu Milner a Origi. V jednom zápase boli nasadení Matip,  Mané, J. Gomez, Fabinho, Wijnaldum, Ch. Benteke, Woodburn,Lallana, Ibe, Lucas Leiva a Kolo Touré.

Zaujímavosť: Pri domácej výhre 2:1 nad Tottenhamom v sezóne 20/21 nevyužil ani jedno povolené striedanie.

Rozhodcovia: V 6 stretnutiach nám pískali 4 sudí. Dva razy to bol Moss a Taylor, po jednom zápase majú na konte Friend a Oliver.

Legenda LFC John Barnes. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Southamptonu FC:

Celkovo sme sa stretli v 44 zápasoch, 23 víťazných, 10 remíz, 11 prehier, skóre 76:45, úspešnosť 60%

• Bilancia doma: 22 zápasov, 13 výhier, 6 remíz, 3 prehry, skóre 44:17, úspešnosť 68%
  • Bilancia vonku: 22 zápasov, 10 výhier, 4 remízy, 8 prehier, skóre 32:28, úspešnosť 52%
  • Bilancia 1. polčasu: 44 zápasov, 20 výhier, 17 remíz, 7 prehier, skóre 35:18, úspešnosť 58%

Strelci 76 gólov liverpoolskych  v ére PL proti Sotonu:

Najviac ich strelil Robbie Fowler – 8 (7 doma + 1 vonku). Hneď za ním sú  so 7 úspešnými zásahmi Salah (5+2) a Owen (4+3). Nasledujú 4-gólový Coutinho (2+2) a Ian Rush (3+1). Potom sú strelci s 3 gólmi Sterling (1+2) a Steve McManaman (1+2).

Nasledujú 2-góloví, a to Firmino (0+2), Mané (1+1), J. Henderson (1+1), Sturridge (1+1), Heskey (1+1), J. Barnes (0+2), Steven Gerrard (1+1), Diouf (2+0), Collymore (2+0) a Karl-Heinz Riedle (0+2).

Robbie Fowler (vľavo) bol postrachom všetkých súperov v Premier League. (foto: Facebook)

Po jednom góle strelili doma Oxlade-Chamberlain, Matip, Thiago, Ch. Benteke, Agger, D. Murphy, Babel,

David Thompson, Matteo, Carragher, Mark Wright a Sinama-Pongolle.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Keïta, Luis Suárez, Jamie Redknapp, Dicks, Hutchison, T. Camara a Sami Hyypiä.

Vlastný gól iba jeden na Anfielde od hráča Sotonu.

Záver:

Jürgen Klopp má v 13. kole výbornú bilanciu, ktorá je na úrovni 89% a v sobotu na Anfielde si ju môže ešte vylepšiť.

Jeho osobná bilancia s The Saints  je však iba na úrovni 67%, no je lepšia ako bilancia LFC v ére Premier League – 60%.