V pohodovom tempe do 4. kola FA Cupu. 2-gólový Fabinho vyradil Shrewsbury

Fabinho. (foto: Facebook)

V 3. kole FA Cupu sme veľké problémy s treťoligovým Shrewsbury Town nemali.

FA Cup 21/22 (9.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Shrewsbury Town FC 4:1 (2:1)

góly: 34. Gordon (C. Bradley), 44. Fabinho z 11 m, 78. Firmino, 90.+4 Fabinho (Tsimikas) - 27. Udoh
ŽK: Pennington, Daniels
rozhodca: David Coote
TV: Voyo (CZ)

Kelleher - C. Bradley, I. Konaté, van Dijk, Robertson (90.+2 Tsimikas), Fabinho, Morton (90.+2 Norris), Dixon-Bonner (64. Firmino), Gordon (80. Frauendorf), C. Jones, Woltman (46. Minamino)

lavička: Adrián - Firmino, Minamino, Tsimikas, Matip, Mabaya, Norris, Balagizi, Frauendorf

STFC zostava

Maroši - E. Bennett (88. Daniels), Pennington, Ebanks-Landell, Nurse, Ogbeta (83. Pierre), Leahy (90.+2 Caton), J. Vela, D. Davis, Udoh (83. Janneh), Bowman (83. Bloxham)

lavička: Burgoyne - Pierre, Cosgrove, Janneh, Pyke, Bloxham, Caton, Daniels, Craig

Liverpool FC nastúpil do zápasu v najstaršej klubovej súťaži sveta v kombinovanej zostave. Obrana hrala v pomerne silnom zložení, ale záloha a útok bola poskladaná prakticky zo samých mladých hráčov.

Najväčšiu posilu sme však privítali na lavičke, pretože do tímu sa vrátil po covid karanténe manažér Klopp.

Zápas sme od začiatku kontrolovali, ale ako to už v týchto pohárových zápasoch býva, skóre otvorili hostia. Bradley nechal odcentrovať Ogbetu, Ibra Konaté mohol zasiahnuť, ale loptu iba sledoval a Daniel Udoh nechytateľne upratal loptu do siete.

Našťastie sme dokázali už do polčasu stav otočiť. Najprv Bradley napravil chybu z úvodu. V šestnástke našiel Kaideho Gordona, a ten prestrelil hosťujúceho brankára. Už o pár minút neskôr zahrali hostia v šestnástke rukou a Fabinho bezproblémovo otočil stav zápasu..

V druhom polčase sme už hosťom nedovolili vôbec nič a skóre navyšovali Brazílčania Firmino s Fabinhom až na konečných 4:1.

Po vcelku jasnom priebehu, sme pohodovo postúpili do 4. kola FA Cupu, v ktorom začiatkom februára privítame Cardiff  a plusom bolo, že sa v našom drese predstavilo viacero mladých talentov.

Najbližšie sa Merseysiders predstavia vo štvrtok 13.1., a to na Anfielde v prvom semifinále Ligového pohára proti Arsenalu. Výkop je o 20.45.

Fabinho sa teší z presného zásahu. (foto: Twitter)

1. polčas

Zápas sme začali tak ako sa patrí s veľkou územnou prevahou, ale bez veľkých šancí.

V 13. min dostal hosťujúci Pennington žltú kartu za dosť nebezpečný faul.

V 15. min Kaide Gordon vnikol do šestnástky a po zákroku obrancu išiel na zem. Píšťalka rozhodcu však ostala nemá.

V 20. min po presnom centri do šestnástky musel brankár hostí, znovu pred Kaide Gordonom odvrátiť loptu na roh.

Udrelo však na druhej strane. V 27. min si na Ogbetov center nabehol nikým nekrytý Daniel Udoh a otvoril skóre zápasu – 0:1.

Liverpool vyrovnal v 35. min. Kto iný, ako agilný Kaide Gordon presnou strelou k ľavej tyčke vyrovnal skóre na 1:1.

Už o minútu na to, v 36. min dokázal Luke Leahy dostať loptu opäť do našej siete. Gól však neplatil pre postavenie mimo hry.

V 44. min sme sa dostali do vedenia. Penaltu za ruku Ebanksa-Landella bezpečne premenil Fabinho – 2:1.

Kaide Gordon (č. 49) oslavuje gól v sieti Shrewsbury Town (foto: Twitter)

2. polčas

Druhý polčas sme začali náporom a už v 49. min vyslal peknú strelu na bránku Elijah Dixon-Bonner. Brankár hostí Maroši reflexívnym zákrokom strelu vyrazil.

V ďalších minútach sa hral trochu “nezáživný” futbal. My sme hru kontrolovali a hostia čakali na vydarenú kontru.

V 78. min sme však ich nádeje uhasili. Morton sklzom dokázal z pravej odcentrovať, Konatého strelu ešte obrana domácich dokázala zblokovať, ale k lopte sa dostal Firmino, ktorý svojou typickou nolook “zadovkou” prekvapil obranu aj brankára hostí 3:1.

Firmino vs Shrewsbury
Bobbyho oslava gólu (foto Twitter)

Zažltlo sa v 79. min keď hosťujúci Ebanks-Ladell uvidel po tvrdom zákroku, ktorým zastavil našu kontru zaslúženú žltú kartu.

V závere zápasu upravil skóre Brazílčan Fabinho. V nadstavenom čase si nabehol na center, jeho hlavičku ešte obrancovia hostí zblokovali, ale jeho následná strela smerovala pod brvno Marošiho brány 4:1.