Liverpoolská mládež v jednom velkém průměru

4
652

Liverpool není jen A-tým a ženy. Nedílnou součástí klubu je i Akademie a mládežnické celky, na jejichž výsledky se dnes podíváme.

Vrcholem mládeže v našem klubu je pochopitelně tým U21, který letos hrál v soutěži Premier League 2. Ta se letos hrála v novém a snad přechodném formátu.

U21 a konec ve čtvrtfinále

Ligy se zúčastnilo 26 celků, z nichž 16 postoupilo do následného play off. Nicméně týmy neodehrály ani plný počet zápasů každý s každým. Odehrálo se pouze dvacet kol a Reds po nich skončili na slušné osmé pozici. Tabulka však byla našlapaná a jen tři body nás dělily od čtvrté příčky, naopak jen dva od jedenácté.

Nejlepším střelcem týmu byl Lewis Koumas s osmi přesnými zásahy, tři branky přidal Jayden Danns.

V osmifinále se Reds představili proti Crystal Palace a na postup se hodně nadřeli. Po první půli totiž prohrávali 0:2, v rozmezí 57. a 61. se dvakrát trefil Gordon a jednou Nyoni a byl z toho těsný postup. Ve čtvrtfinále se představili proti vítězi základní části z Tottenhamu. S ním mladíci dokázali uhrát remízu 3:3, bohužel na pokutové kopy prohráli a ze soutěže vypadli. Tottenham nakonec i celou soutěž ovládl.

U18 skončila ve středu tabulky

Soutěž pro ročníky U18 se odehrála rozdělena na dvě poloviny. Sever a Jih, obě se hrály se třinácti účastníky a týmy sehrály 24 utkání každý s každým doma venku. Vítězové skupin, Manchester United a Chelsea se následně představily proti sobě.

Reds skončili na šesté příčce, to by nebylo tak hrozné umístění, kdyby na vítězný Manchester United neztratili propastných třicet bodů.

Nejlepším střelcem klubu byl v této věkové kategorii byl Kieran Morrison s jedenácti přesnými zásahy. S devíti góly mu sekundovali Trent Kone Doherty a Jayden Danns.

Týmy U18 hrají i slavný FA Youth Cup. V něm dokázali Reds v úvodním kole přejet Arsenal v poměru 7:1, v osmifinále porazili 3:0 Fulham a bohužel skončili ve čtvrtfinále na kopačkách Leedsu.