2 góly za 2 minúty. LFC v prvom semifinále LM porazil Villarreal

25
2135
Liverpool vyhral v prvom zápase na Anfielde nad Villarrealom 2:0. (foto. twitter)

Emeryho parta betonárov so sklonmi k naťahovaniu času napokon na Anfielde padla za ani nie dve minúty. Liverpool je pred odvetou semifinále Ligy majstrov vo výhode.

Champions League 21/22 (27.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Villarreal CF 2:0 (0:0)

góly: 53. Estupiñán vl. (J. Henderson), 55. Mané (Salah)
ŽK: van Dijk - Estupiñán, Lo Celso
rozhodca: Szymon Marciniak (POL)
TV: Nova Sport 3 (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold (81. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson (72. N. Keïta), Thiago A., Salah, Mané (72. Jota), L. Díaz (81. Origi)

lavička: Adrián, Kelleher - Milner, N. Keïta, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Jota, Origi, Matip, R. Williams, H. Elliott

VCF zostava

Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Estupiñán (72. Trigueros), Parejo (72. Aurier), Capoue, Coquelin (57. Pedraza), Lo Celso, Chukwueze (72. Dia), Danjuma (86. Alcácer)

lavička: Asenjo, F. Jörgensen - Gaspar, Alcácer, Iborra, Trigueros, R. Peña, Mandi, M. Gómez, Pedraza, Aurier, Dia

Liverpool sa v I. polčase poriadne trápil. A to za prispenia miestami poriadne čudne pískajúceho Poliaka Marciniaka, ktorý v mixe s maximálne defenzívnou taktikou céčkových hercov aka Pau Torres domácich poriadne frustroval. Lenže Klopp svojich zverencov do druhej 45-minútovky výborne nabudil, čoho výsledkom boli (štyri) góly. Žiaľ Fabinhov a Robertsonov neboli uznané, ale rozhodne potešil aj vlastný v podaní Estupiñána z 53. min a Maného z 56. min.

Merseysiders sú tak pred odvetou, ktorá sa hrá v Španielsku, k finále Champions League 2021/22 bližšie presne o dva góly. Sme ale stále len v polovici konfrontácie.

Najbližšie sa Liverpool predstaví v sobotu 30.4. hneď popoludní na ihrisku Newcastlu United. Výkop proti domácim „Magpies“ je naplánovaný na 13.30 h.

Radsoť hráčov Liverpoolu. Zľava chrbtom Ibrahima Konaté, Mohamed Salah a Jordan Henderson. (foto: Twitter)

1. polčas

Villarreal v dvoch obranných blokoch tesne pred vlastnou 16-ku hneď v úvode ukázal taktický zámer. Kúskovať hru, zdržiavať pri autoch či odkopoch od brány, simulovať. Len aby sa 45-minútová dĺžka polčasu skrátila čo najviac sa dá.

V 8. min roh The Reds, lopta spadla na 5-ku pred Maného, ale ten bol príliš zaskočený a sľubná šanca pošla.

12. min a Salahov center z pravej strany Manému, Senegalčan v jasnej šanci sám pred gólmanom súpera hlavou loptu zle trafil!

O necelých 120 sekúnd na to potiahol L. Díaz zľava na stred 16-ky, jeho ranu z 18 m musel gólman Rulli chytiť na 2x. 17. min, Danjuma na ľavej strane, dostal loptu až do 16-ky, ale pred nabiehajúcim Lo Celsom odvrátil van Dijk.

22. min a famózna lopta Thiaga Alcântaru doprava na kraj 16-ky J. Hendersonovi, volej kápa z ťažkého uhla ale skončil tesne vedľa. 27. min ponúkla kombináciu Mané – Salah, druhý menovaný ale dával zo 14 m nad.

28. min, priamy kop Alexandra-Arnolda z 20 m trafil len P. Torresa, ten, ako sa to na správneho simulanta patrí, následne predstieral zranenie, aby sa po tom, ako musel za autovú čiaru vrátil o sekundu do hry.

Sadio Mané (vpravo) bol v úvodnej polhodine agilný, ale v zakončení mu to nešlo. (foto: Twitter)

31. min a druhá rana L. Díaza v zápase, Rulli tentoraz boxoval. V 33. min výborný pressing domácich, L. Díaz dal Maného, jeho strela z hranice 16-ky bola zblokovaná R. Albiolom, resp. mierila tesne vedľa brány! Liverpool pokračoval v tlaku, Salahov halfvolej po rohu bol zrazený na ďalší.

35. min, pressing The Reds, Robertson dal dlhú loptu doprava Alexandrovi-Arnoldovi, jeho pohotový center našiel v 16-ke Salaha, ale egyptský futbalista z prvej zo 14 prestrelil!

V 42. min Thiago A. a jeho odvážny pokus z 23 m, žiaľ skončil na spojnici!

Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

2. polčas

The Reds začali oveľa agilnejšie, zlepšili pohyb i dravosť. V 46. min Salahov center do 16-ky, P. Torres hlavičkoval na vlastnú bránu, ale Rulli bol pozorný.

Krátko na to priamy kop Alexandra-Arnolda z pravého kraja 16-ky, ale obrana „žltej ponorky“ si poradila. 50. min a roh Alexandra-Arnolda a po ňom Fabinhov gól, van Dijk ale stál v ofsajde, a tak zásah správne neplatil.

Anfield ale vycítil, že hráči LFC pridali a atmosféra bola čoraz hlučnejšia.

V 53. min center Alexandra-Arnolda z prvej, ale hlavička L. Díaza sa neujala.

Domáci zostali pri lopte, resp. po rýchlej akcii po osi Thiago A. – L. Díaz – Mané – J. Henderson – Salah a opäť J. Henderson nacentroval kapitán LFC do 16-ky, jeho loptu pre Villarreal nešťastne jemne nadvihol Estupiñán a Anfield šťastím zaburácal – 1:0.

Jordan Henderson. (foto: Twitter)

Liverpool pokračoval v tlaku, hráči súpera v tejto fáze maximálne tak odkopávali loptu.

V 56. min Salahov prienik od pravej autovej čiary, vymenil si loptu s Maném a Alexandrom-Arnoldom, na 16-ke pomedzi nohy protihráča poslal loptu na Maného a Senegalčan vďaka rýchlej reakcii ju posunul popod Rulliho do siete – 2:0. Skvelá Trojminútovka LFC!

Sadio Mané (vpredu) oslavuje gól, za ním Luis Díaz. (foto: Twitter)

Po hodine hry si Salah v 16-ke pýtal penaltu, keďže ho P. Torres pri obrannom zákroku chytil pod krkom, rozhodca Marciniak ale domácim nevyhovel.

V 63. min Robertsonov priamy kop z 21 m, Robertsonova lopta sa ale neujala. O pár sekúnd skvelá lopta Alexandra-Arnolda na opačný kraj 16-ky Robertsonovi, ktorý dokázal z prvej skórovať, ale gól pre zrejmý ofsajd neplatil.

Na opačnej strane v 66. min brejk Villarrealu, ktorý zastavil van Dijk.

O približne 100 sekúnd neskôr van Dijkova rana z 25 m a Rulli sa takmer pototo, ale loptu predsa len vyrazil. Liverpool zostal pri lopte, L. Díaz na 16-ke oklamal protihráča, jeho pokus bol ale tečovaný na roh.

79. min a brejk Liverpoolu, L. Díaz sa zakončoval z uhla v pološanci, ale úplne minul. V 3. minúte nastavenia odpískal Marciniak úplne zvláštny akože faul Fabinhovi, ktorý pred vlastnou 16-kou ukázal učebnicový tackle, hostia ale z priameho kopu nič zásadné nevymysleli.

Sadio Mané. (foto: Twitter)