3. kolo FA Cupu s Wolves si zopakujeme, D. Núñez konečne skóroval

85
3407
Radosť Andyho Robertsona (vľavo) a Darwina Núñeza. (foto: Twitter)

Vysoké tempo, pekné akcie a pre nezaujatého diváka naozaj pútavý futbal. Liverpool ale vzadu opäť priveľa kazil, Alisson sa prihlásil o miestenku do silvestrovského programu.

FA Cup 22/23 (7.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Wolverhampton Wanderers FC; 2:2 (1:1)

góly: 44. D. Núñez (Alexander-Arnold), 52. Salah - 27. Guedes, 66. Hwang Hee-chan
ŽK: Toti, Lopetegui (manažér)
rozhodca: Andrew Madley
TV: Nova Sport 2 (CZ)
streams: livetv, vipleague

Alisson - Alexander-Arnold (86. J. Gomez), Matip, I. Konaté, An. Robertson, Fabinho (74. H. Elliott), Thiago A., J. Henderson (69. N. Keïta), Salah (84. Doak), D. Núñez, Gakpo (84. Oxlade-Chamberlain)

lavička: Kelleher - J. Gomez, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, H. Elliott, Tsimikas, F. Carvalho, N. Phillips, Doak

WWFC zostava

Šarkić - Lebmikisa (69. Semedo), N. Collins, Toti, Jonny, Aït-Nouri (73. Bueno), R. Neves (63. M. Nunes), Hodge, Ad. Traoré, R. Jiménez (63. Hwang Hee-chan), Guedes (63. Cunha)

lavička: Sa - Hwang Hee-chan, Cunha, Mosquera, Semedo, Kilman, Ronan, M. Nunes, Bueno

Napokon 2:2. Obhajca trofeje v najstaršej futbalovej súťaži sveta Liverpool po obrovskej chybe Alissona od 27. min prehrával, aby famózny brejkový pas Alexandra-Arnolda krátko pred prestávkou z voleja do siete umiestnil Darwin Núñez, ktorému sa po čase podarilo skórovať.

Liverpool dokonca po veľkej chybe Totiho v 52. min Salahom zápas otočil, ale v 66. min striedajúci Hwang Hee-chan vyrovnal na konečných 2:2. V 80. min ešte loptu do siete poslal hosťujúci Toti, VAR ale pre ofsajd jeho gól zrušil.

V domácom drese debutoval Cody Gakpo, ktorý sa síce nepresadil, ale ponúkol pár zaujímavých momentov.

Presne o týždeň t.j. v sobotu 14.1. cestujeme do Brightonu, kde nás od 16 h čaká duel v rámci Premier League.

1. polčas

V 2. min Salah faulovaný na hranici 16-ky, sám Egypťan z priameho kopu zo 17 m tesne nad!

V 5. min sa pekne na pravej strane uvoľnil Alexander-Arnold, poslal center Salahovi, ten doľava Gakpovi, ale jeho strela z 15 m nemala razanciu.

Vľavo Cody Gakpo. (foto: Twitter)

14. min. veľká chyba Matipa v rozohrávke vo vlastnej 16-ke, Guedes dobre pressoval, ale cez Kamerunčana napokon loptu do brány neposlal!

Po štvrťhodine lopta na stred 16-ky na nabiehajúceho R. Jimenéza, I. Konaté výborne zasiahol!

18. min, Salah v 16-ke, ešte D. Núñez zastrihal nožničkami, ale loptu odvrátil Toti.

23. min a brejk Wolves, R. Jiménez zľava až do 16-ky, kde si nabehol Aït-Nouri, LFC si poradil.

V 25. min center Adamu Traorého z pravej strany, R. Jiménez sa pred I. Konatém dostal k zakončeniu, ale v dobrej pozícii loptu dobre netrafil.

Alisson rýchlo rozohral na Thiaga A., ktorý v nebezpečnom území stratil, ale sklzom predsa len dostal loptu do bezpečia na Alissona, ktorý ale urobil obrovskú chybu a prihral priamo Guedesovi, ktorý v 27. min posiela hostí do vedenia! 0:1.

V 29. min priamy kop Andyho Robertsona, ktorý ale poslal pridlhú loptu na zadnú tyč, kde už I. Konaté nedokázal loptu udržať v hre.

35. min a Guedesova rana z 23 m, Alisson výborne vyrazil!

39. min a protiútok Wolves, Ad. Traoré poslal prudkú loptu do 5-ky, R. Jiménez ju ale našťastie nezasiahol. V 43. min rýchly prechod Wolverhamptonu do útoku, Ad. Traoré prenikol stredom, dal doprava na Lebmikisu, blok a aut hostí.

44.min, v strede poľa pri pravej autovej čiare sa Liverpool pomerne šťastne k lopte, pri nej v brejku Alexander-Arnold, ktorý poslal do 16-ky na nabiehajúceho D. Núñez ideálnu loptu a Uruguajčan z prvej do protipohybu gólmana vyrovnal – 1:1.

Druhý minúta nastavenia a center na zadnú tyč, kde pred An. Robertsonom zasiahol Lebmikisa, roh The Reds.

Zľava krídelník Wolves Adama Traoré sleduje radosť Andyho Robertsona a Darwina Núñeza. (foto: Twitter)

2. polčas

52. min a veľká chyba Totiho na hranici vlastného pokutového územia, keď katastrofálne odhlavičkoval, lopta sa dostala k Salahovi, a ten pohodlne z 10 m prekonal Šarkića – 2:1.

55. min, pekná kombinácia domácich, roh LFC. Po centri Alexandra-Arnolda do 5-ky D. Núñez v páde poslal loptu mimo brány. Krátko na to veľká šanca Aït-Nouriho po famóznej prihrávke R. Nevesa, ale ten priamo pred Alissonom Brazílčana neprekonal!

V 57. min aktivita The reds v pokutovom území súpera, D. Núñez sa dral do zakončenia po narážačke s An. Robertsonom, ešte Salah a napokon zo sľubnej akcie nič nie je.

61. min a roh LFC, Salah na bližšej žrdi hlavou loptu nadvihol, I. Konaté ale v ťažkej pozícii nezakončil presne.

63. min a po trojitom striedaní Wanderers priamy kop LFC a skvelý center do 5-ky v podaní Alxandra-Arnolda, mna ktorý, žiaľ, nikto nedosiahol.

V 66. min chyba I. Konatého pri rozohrávke v pokutovom území, A. Traoré pri lopte. O pár sekúnd Wolves rozohrali akciu, lopta na ľavú stranu, kde si s Aït-Nourim narazil Hwang Hee-chan a cez I. Konatého z obrovským šťastím poslal v páde zo 4 m loptu do siete – 2:2.

Útočník Wolverhamptonu Wanderers Hwang Hee-chan. (foto: Twitter)

Po tlaku LFC v 77. min brejk A. Traorého, I. Konaté stratil loptu, ale Alisson skvele vybehol!

V 79. min výborný obranný sklz Thiaga A., The Reds pri lopte, lenže akcia dlho netrvala. O pár sekúnd protiútok WWFC, striedajúceho Cunhu v 16-ke zblokoval I. Konaté, roh hostí.

V 80. min z neho závar pred bránou a napokon gólová dorážka Totiho. Situáciu kvôli možnému ofsajdu rieši VAR a napokon gól neplatí!

88. akcia na pravej strane 16-ky, J. Gomez – H. Elliott – Doak, tínežder ale z 15 m prestrelil. V 95. min brejk A. Traorého, ktorého ale výborne zastavil I. Konaté.