300. liverpoolska výhra Kloppa. Víťazný obrat s Brightonom zariadil Salah

41
1951
Mohamed Salah zakončuje v dueli s Brightonom (2:1), ktorý aj rozhodol. (foto: twitter.com)

Pred duelom Man City – Arsenal sa Merseysiders dostali (teoreticky) aspoň na niekoľko desiatok minút do čela priebežného poradia.

PL 23/24 (31.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brighton & Hove Albion 2:1 (1:1)

góly: 27. L. Díaz, 65. Salah (A. Mac Allister) - 2. Welbeck
ŽK: A. Mac Allister, van Dijk, J. Gomez, Endō, Gakpo - Groß, Welbeck, van Hecke
rozhodca: David Coote
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

Kelleher - C. Bradley, Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, Szoboszlai (90.+4 Gravenberch), A. Mac Allister, Salah, D. Núñez (83. H. Elliott,), L. Díaz (89. Gakpo)

lavička: Adrián - I. Konaté, Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, B. Clark, J. McConnell, Danns

BHAFC zostava

Verbruggen - Lamptey (70. Buonanotte), Dunk, Veltman, van Hecke, Estupiñán (90.+3 Barco), Baleba, Groß, Moder (83. Lallana), Adingra (83. E. Ferguson), Welbeck

lavička: Steele - Igor Julio, Webster, Lallana, Barco, E. Ferguson, Fati, Buonanotte, Couchane

Už 2. minúta a Anfield doslova zamrzol. To sa síce Szoboszlai pri akcii súpera vrátil a van Dijk bol tam, kde byť mal, napokon ale Welbeck spoza 16-ky parádne trafil a „čajky“ viedli.

The Reds tak museli opäť raz v tejto sezóne otáčať zápasové skóre. To sa podarilo vďaka poctivému, behavému výkonu a, samozrejme, najmä zásluhou gólov L. Díaza (27. min) a Salaha (65. min).

Domáci mali aj ďalšie šance, dokonca Kolumbijčan Díaz aj dostal loptu do siete, gól však v 71. min pre tesný ofsajd neplatil. Okrem toho hosťujpci Welbeck ešte trafil ľavú i pravú bočnú sieť a tri sľubné šance sa neujali, tá predposledná ponúkla skvelý zákrok Verbruggena.

Prvé striedanie LFC prišlo až v 83. min a to sme na lavičke mali mená ako H. Elliott, Gakpo, Gravenberch či Tsimikas.

PS: David Coote by si pred priezvisko naozaj mal dávať písmená KO.

Premier League pokračuje už vo štvrtok 4.4., kedy sa na Anfielde predstaví Sheffield United. Výkop je na programe od 20.30 h.