6 gólov v súperovej sieti, Liverpool zdemoloval domáci Leeds

86
3414

Famózny výkon The Reds na ihrisku súpera napriek tomu, že mu to v 22/23 vonku v lige vôbec nejde.

Premier League 22/23 (17.4.), Elland Road, Leeds

Leeds United FC - LIVERPOOL FC 1:6 (0:2)

góly: 48. Sinisterra - 35. Gakpo (Alexander-Arnold), 38. Salah (Jota), 52. Jota (C. Jones), 64. Salah (Gakpo), 73, Jota (J. Henderson), 90. D. Núñez (Alexander-Arnold)
ŽK: Fabinho
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

LUFC zostava

Meslier - Firpo, D. Kristensen, Koch, Struijk, McKennie, M. Roca, Aaronson (67. Rutter), Sinisterra (77. Forshaw), J. Harrison (77. Gnonto), Rodrigo M. (67. Summerville)

lavička: J. Robles - Ayling, L. Cooper, Wöber, Forshaw, S. Greenwood, Summerville, Rutter, Gnonto

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Fabinho (85. Thiago A.), J. Henderson (81. Milner), C. Jones, Salah (81. L. Díaz), Gakpo (81. D. Núñez), Jota (81. Firmino)

lavička: Kelleher - Milner, Thiago A., Firmino, H. Elliott, Tsimikas, L. Díaz, D. Núñez, Matip

Liverpool už v I. polčase 2 gólmi udal zápasový trend, v tom druhom na prekvapenie všetkých pridal ešte 4 a to aj napriek tomu, že Leeds už v 48. min znížil na 1:2.

Najlepší výkon Kloppovho tímu v Premier League 22/23 na ihriskách súperov. Po vyše roku konečne skóroval Diogo Jota, ktorý dokonca strelil 2 góly. ďalšie 2 pridal Salah, po jednom dali Gakpo a D. Núñez.

ℹ  Liverpool najbližšie hrá doma, keď v sobotu 22.4. od 16 hod hostí Nottingham.

1. polčas

6. min, priamy kop LUFC, Rodrigo M. nepokrytý v šanci, hlavička, Alisson chytá!

Po štvrťhodine rýchla akcia The Reds, Salah sprava na Gakpa, ten sa v ťažkej pozícii hlavou nepresadil, ešte Jota, ale píska sa ofsajd.

22. min a brejk Leedsu z ľavej strany, Sinisterra sa z uhla nepresadil.

V 25. min obliehanie 16-ky v podaní LFC, center sprava do „vápna“, Salahova hlavička ale nebola dostatočne kvalitná.

30. min, akcia The Whytes, lopta sprava do 16-ky , Aaronson atakovaný van Dijkom odcentroval z vnútra 16-ky do 5-ky, Alexander-Arnold pozorný.

35. min, akcia LFC, Leeds stratil pred pokutovým územím, pri lopte Salah, posunul doprava a Gakpo po prihrávke Alexandra-Arnolda pohodlne do prázdnej brány skóruje – 0:1. Odobril to aj VAR, ktorý riešil možnú ruku Alexanda-Arnolda.

Gólová radosť Alexandra-Arnolda s Gakpa. (foto: Twitter)

V 38. min brejk Liverpoolu, po tom, ako Jota vybojoval na vlastnej polovici loptu cez McKennieho, potiahol na 16-ku, poslal doľava Salahovi pri lopte a Egypťan trafil parádne – 0:2.

2. polčas

V 47. min obrovská chyba I. Konatého, ktorý prihral nezvládol „malú domov“ od Alexandra-Arnolda, Sinisterra v obrovskej šanci – 1:2.

51. min, Jota v 16-ke tiesnený, otočil sa, ale jeho pokus šiel výrazne vedľa.

52. min, Liverpool získal v strede poľa, C. Jones poslal krásnu loptu za obranu na nabiehajúceho Jotu a Portugalčan po vyše roku konečne skóroval – 1:3.

Liverpool v 58. min nezvládol obrannú situáciu, Aaronsonova strela z 19 m lízla spojnicu Alissonovej brány!

Krátko na to brejk hostí, faul na Gakpa a priamy kop Alexandra-Arnolda zo 17 m – ten na zadnú na van Dijka, ktorý dal späť do 5-ky, kde Salah v pohode skóroval, ale ofsajd LFC.

64. min a krásna akcia LFC, resp. rýchly brejk, An. Robertson potiahol po ľavej strane, dal na stred Gakpovi, ten doprava Salahovi a Mo pohodlne skóroval – 1:4.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

V 68. min dobre na bránkovej čiare Fabinho, o tri minúty na Summervillov prienik v 16-ke, Andy Robertson výborne na roh.

V 72. min brejk hostí, lopta doľava od Gakpa na Jotu, Portugalčan z uhla prestrelil!

O pár sekúnd kombinácia LFC, J. Henderson sprava na 16-ku Jotovi, ktorý z prvej za pomoci tyčky trafil – 1:5.

V 75. min šanca Leedsu, J. Harrison sa dostal až k zakončeniu, bol ale zblokovaný!

83. min a Kochov nebezpečný pokus z 19 m, Alisson pozorný.

87. min, po pol roku je Luis Díaz späť v hre, dole celá útočná trojica, do hry aj Firmino, D. Núñez a Milner.

88. min, akcia LFC, C. Jones zľava center do 5-ky a striedajúci L. Díaz sa takmer dostal ku gólovému zakončeniu.

90. min a ďalšia gólový akcia The Reds, skvelá lopta Alexandra-Arnolda na stred 16-ky na D. Núñeza a Uruguajčan dáva 6. gól hostí – 1:6.

Diogo Jota (dole) a Cody Gakpo. (foto: Twitter)