6-gólová smrť v 2. polčase, expresný hetrik Salaha a skvelý Firmino. Rangers – LFC 1:7!

35
3179

The Reds prepisovali v stredu (12.10.) večer históriu. Po zaváhaniach v Premier League predviedli v druhej 45-minútovke duelu Ligy majstrov na Ibrox Stadium dokonalý futbal.

Champions League 22/23 (12.10.), Ibrox Stadium, Glasgow

Rangers FC - LIVERPOOL FC 1:7 (1:1)

góly: 17. Arfield - 24. Firmino (Tsimikas), 55. Firmino (J. Gomez), 66. D. Núñez (Firmino), 75. Salah (Jota), 81. Salah (Jota), 87. H. Elliott
ŽK: J. Gomez
rozhodca: Slavko Vinčić (SVN)
TV:

RFC zostava

A. McGregor - Goldson, B. Davies, Arfield, J. Tavernier, Barišić, Lundstram, R. Jack (60. S. Davis), Sakala (76. Matondo), R. Kent (76. S. Wright), Čolak (76. Morelos)

lavička: McCrorie, J. McLaughlin - R. Yilmaz, Moleros, Matondo, S. Wright, Devine, S. Davis, Sands, Tillman, L. King

Alisson - J. Gomez, I. Konaté (79. Milner), van Dijk, Tsimikas (68. Robertson), J. Henderson (68. Thiago A.), Fabinho, H. Elliott, Carvalho, Firmino, D. Núñez (68. Salah)

lavička: Adrian, Kelleher - Milner, Robertson, N. Phillips, Bajčetić, Salah, Thiago A.

The Reds deklasovali glasgowských „jazdcov“ na ich štadióne 7:1! A to po polčase, ktorý skončil nerozhodne 1:1.

Ibrox Stadium videl výborný výkon Firmina, ktorý sedem minút po otváracom góle Arfielda v 24. min vyrovnal, aby ten istý hráč v 55. min poslal svojho zamestnávateľa po prvý raz do vedenia.

A potom to už bola jedna báseň. V 66. min tesne pred vystriedaním sa po krásnej akcii a ešte krajšej asistencii presadil D. Núñez, jeho alternant Salah následne strelil najrýchlejší hetrik v histórii súťaže. Za 6 minút a 12 sekúnd!!! Egypťan je po tomto dueli zároveň historicky najlepším strelcom Liverpoolu v Champions League, na konte má 38 gólov!

No a dočkal sa aj mladík H. Elliott, ktorý v 87. min zaznamenal svoj prvý gól v Lige majstrov. Spomenúť ale treba aj Dioga Jotu, ktorý bol za niečo vyše 15 minút na trávniku pri troch góloch!

Liverpool je tak bod od postupu do play-off časti LM.

Druhý zápas A-skupiny vyznel tak, ako pred týždňom v prospech Neapola, ktorý doma zdolal Ajax 4:2 a zabezpečil si postup do jarnej vyraďovačky.

(foto: Google)

Čo sa týka domácej súťaže, nie najlepšom rozpoložení (minimálne v tom ligovom), ale aktuálne s výraznou psychickou vzpruhou zastihne LFC na Anfielde šláger Premier League. V nedeľu 16.10. sa totiž na trávniku The Reds predstaví Manchester City, a to od 17.30 h.

1. polčas

10. min a D. Núñez v ofsajde. V 17. zasa F. Carvalho nezvládol súboj v strede poľa, brejk domácich a Arfield sa dostal na 16-ku až k zakončeniu a krížnou strelou trafil – 1:0.

21. min a po zlej „malej domov“ J. Gomeza sa takmer do šance dostal Čolak!

O 120 sek na to nepresná strela F. Carvalha zo 17 m.

V 24. min roh z pravej strany pre The Reds, Tsimikas nacentroval na bližšiu tyč, kde J. Tavernier nepokryl Firmina a Bobby hlavou vyrovnal – 1:1.

Roberto Firmino (vpravo v červenom) skóruje cez J. Taverniera. (foto: Twitter)

26. min a Firmino výborne čítal hru v strede ihriska, vypichol loptu protihráčovi, brejk hostí, lopta doľava na D. Núñeza, ale tomu po členku tvrdo prešiel Goldson, rozhodca nepískal!

33. min a akcia „jazdcov“, Liverpool si vzadu poradil.

40. min LFC kombinoval pred 16-ku Rangers, napokon ale brejk ex-Liverpoolčana Kenta, ktorý ale nepresne prihral. O pár sekúnd v permanencii opäť Kent, ktorý vybojoval cez J. Gomeza roh.

42. min a obrovská šanca domácich, z rýchlej akcie po pravej strane prešiel Sakala cez Tsimikasa, poslal loptu do 16-ky, kde si nabehol Arfield, ale I. Konaté skvele jeho možnosť zblokoval!

Scott Arfield (v modrom) pri zakončení. (foto: Twitter)

V 43. min vynútené striedanie, dole zranený Goldson, do hry L. King.

2. polčas

49. min, faul na H. Elliotta, priamy kop z 18 m – Tsimikas vysoko nad. 50. min a nákop J. Taverniera do 16-ky, van Dijk dobre zasiahol.

53. min, Firmino vysunul D. Núñeza, Uruguajčan zblokovaný na 16-ke. Krátko na to prihrávka J. Gomeza do brejku D. Núñezovi, ale ten prestrelil.

55. min, ďalší brejk The Reds, J. Gomez výborná lopta sprava do 5-ky, kde bol Firmino a pomedzi nohy McGregora skóroval – 1:2.

Po hodine hry zišiel zranený Jack, na jeho miesto S. Davis. Medzitým v bolestivom kŕči na zemi J. Henderson, ktorému po nohe prešiel Lundstram.

V 66. min krásna akcia na 1 dotyk v podaní hostí, Fabinho vyhral súboj v strede poľa, posunul F. Carvalhovi, ten okamžite Firminovi, ktorý našiel D. Núñeza a ten pekne obstrelil McGregora – 1:3.

68. min ponúkla trojité striedanie hostí, do hry Thiago A., Salah a navrátilec po zranení Robertson.

71. min a krásna lopta striedajúceho Thiaga A. na ďalšieho náhradníka Salaha, Egypťan sa v 16-ke dostal k zakončeniu, ale McGregor domácich podržal!

Na opačnej strane protiútok Sakalu, ktorý poslal loptu do pokutového územia, I. Konaté veľmi dobre zasiahol!

V 72. min zišiel hrdina duelu Firmino a na jeho miesto Jota. 75. min a pokus H. Elliotta spoza 16-jy skončil asi pol metra nad!

Krátko na to Jota zabojoval na 16-ke. lopta sa odrazila k Salahovi, ktorý z ostrého uhla prekonal McGregora – 1:4.

80. min, krásna akcia Merseysiders, lopta na stred 16-ky, kde Jota poslal loptu Salahovi, ktorý parádne trafil – 1:5.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

81. min a brejk hostí, Jota dal loptu Salahovi a ten opäť nádherne trafil – 1:6 a liverpoolska 11-ka zaznamenala hetrik za 13 minút na trávniku!!!

87. min priniesla nápaditú akciu LFC, Salah dal zľava pred 5-ku Jotovi, obrana si poradila, ale lopta šla priamo k H. Elliottovi, ktorý skóroval. Zaznel ale ofsajdový verdikt. Ten napokon upravil VAR a mladý Angličan tak zaznamenal prvý gól v Lige majstrov!