60. výhra LFC, alebo 30. remíza? Zraneniami sužovaní Merseysiders sa predstavia v Nottinghame, ktorý sa bojí o zotrvanie medzi elitou

65
2183

Liverpool má v súbojoch s „lesníkmi“ z Nottinghamu na konte 59 víťazstiev a 29 remíz. Boj o čelo Premier League je  ale viac než náročný, a tak to bude aj na City Ground boj. O 3 body, ktoré potrebujù rovnako aj domáci. (AKTUALIZOVANÉ!!)

PL 23/24 (2.3.), City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC; 16.00


kto s kým: 17. vs 1.
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

NFFC absencie

(5) N. Tavares - nešpecifikované, Ch. Wood - stehno, Aina- nešpecifikované, I. Sangaré - koleno, Boly - nešpecifikované

LFC absencie

(14) Bajčetić - lýtko, Matip - koleno, Doak - koleno, Szoboszlai - stehno (otázny štart), Alexander-Arnold - koleno, Thiago A. - stehno, Alisson - stehno, Jota - koleno, C. Jones - členok, D. Núñez - nešpecifikované (otázny štart), Salah - sval (otázny štart), Gravenberch - členok, Endō - členok (otázny štart), An. Robertson - viróza (otázny štart)

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

14 otáznych hráčov, pribudol Robertson, ktorého skolila viróza

Zatiaľčo v zreteli posledných dvoch výsledkov (historický 10. triumf v Ligovom pohári a výhra v FA Cupe nad Southamptonom, pozn.) sa liverpoolska fanúšikovská komunita necháva unášať myšlienkami o skvelej Akadémii a množstve talentovaných juniorov, vstúpil tím od rieky Mersey do vysoko náročnej fázy sezóny, ktorú definujú dva zápasy týždenne.

A v našom prípade aj obrovská maródka, aktuálne 14-členná, keď menovite naposledy do zápasu nezasiahli Bajčetić, Matip, Doak, Szoboszlai, Alexander-Arnold, Thiago A., Alisson, Jota, C. Jones, D. Núñez, Salah, Gravenberch, Endō a An. Robertson, pričom rovnako ako posledne menovaného Škóta viróza v posledných dňoch obchádzala aj A. Mac Allistera.

Klopp má teda plnú hlavu starostí, čo so zostavou. Na piatkovej (1.3.) tlačovke ale informoval, že „Darwin (Núñez) a Dom (Szoboszlai) včera (vo štvrtok) trénovali, uvidíme, aká bude reakcia. Musíme si teda počkať. Wataru (Endō) a Robbo (Robertson) netrénovali, stane sa tak dnes.“

Southampton zdolali tínedžeri a LFC je vo štvrťfinále FA Cupu. Koumas rozhodol, Danns dal dva góly, mladí lietajú

Ešte predtým, ako sa k zostave smer duel na trávniku Nottinghamu dostanem len krátka poznámka, že vyššie uvedený odstavec nemá slúžiť ako negovanie posledných úspechov, pod ktoré sa podpísali aj juniori. A už vôbec nejde o znevažovanie ich aktuálneho miesta v tíme, či prítomnej kvality.

A teraz úvodná 11-ka na Forest.

Opäť zasa raz a zasa únavne i priposrato zároveň hovorím, že ak sa nikto ďalší nezraní či neochorie, tak by v porovnaní s duelom proti Sotonu malo prísť v základe k pár zmenám.

Do brány v ostatnej dobe nanajvýš spoľahlivý a výborný Kelleher, pri Robertsonovom ustupujúcom soplíku na ľavý kraj Tsimikas a na pravý zasa C. Bradley, keďže J. Gomez má v nohách v posledných 2 zápasoch 180 minút + nastavenie. Návrat do úvodnej jedenástky hlási aj I. Konaté (na úkor Quansaha) a tiež dvojica L. Diaz – A. Mac Allister.

V nej vidím aj H. Elliotta a Gakpa, uvidíme, či sa v nej predstavia J. McConnell a B. Clark, resp, ktorý z nich i to, či je príliš za vlasy pritiahnutá myšlienka o premiérovom štarte od úvodu zápasu v podaní tinedžera Dannsa, ktorý dal Southamptonu 2 góly.

Nottingham je len 4 body nad zostupom

Tretie pôsobenie Portugalčana Nuna Espírita Santa na lavičke tímu z Premier League má aktuálne záchranársky rámec.

V ostatných 2 rokoch jeden z najaktívnejších a najštedrejších klubov, čo sa počtu transferov i výšky celkovej sumy na ne vynaloženej, sa momentálne pozerá do očí nie úplne ideálnej realite. Forest totiž majú na 17. mieste ligového poradia len 4-bodový náskok na záchranu a o zápas viac, ako 17. a už (ak by sa PL skončila dnes) vypadávajúci Luton.

A to im ešte reálne hrozí odrátanie bodov, veď Premier League v januári tohto roka obvinila tento klub z porušenia pravidiel ziskovosti a udržateľnosti (PSR). V praxi by to mohlo znamenať, že príde o 6 bodov.

Nuno Espírito Santo. (foto: twitter.com)

Santo, ktorý pre duel s LFC nepočíta s päticou maródov, menovite s N. Tavaresom, C. Woodom, Ainom, Sangarém a Bolym ale vie, že jeho zverenci nie sú na tom na domácom trávniku v tejto sezóne zasa až tak zle.

Okej, 15 bodov z 13 zápasov je na vyššie ambície pramálo, na druhej strane to však ukazuje, že na City Ground sa vedia nielen hecnúť, ale aj zabodovať. Svedčí i tom bilancia 4 výhry, 3 remízy a 6 prehier a hlavne víťazstvá nad Man Utd, Aston Villou i West Hamom.

„Lesníci“ navyše 7x v rade v lige skórovali a v 4 z nich dali aspoň 2 góly.

Posledný zápas im ale nevyšiel, síce nespadá pod najvyššiu anglickú súťaž, ale počíta sa. V týždni v 5. kole FA Cupu prehrali doma s Man Utd 0:1 a byť to o opačnom výsledku, zahrajú si vo štvrťfinále tejto súťaže práve s Liverpoolom.