Na záver sezóny krkolomných 4:4, Firmino sa s LFC rozlúčil gólom do siete Southamptonu

28
2251

Je po sezóne 22/23. Liverpool sa na záver najvyššej anglickej súťaže predstavil v Southamptone a bola to, čo sa defenzívy týka, riadny deň otvorených dverí.

Premier League 22/23 (28.5.), St Mary's Stadium, Southampton

Southampton FC - LIVERPOOL FC 4:4 (2:2)

góly: 19. Ward-Prowse, 28. Sulemana, 47. Sulemana, 64. A. Armstrong - 10. Jota, 14. Firmino (Fabinho), 72. Gakpo (Alexander-Arnold), 73. Jota (Salah)
ŽK: Tsimikas, H. Elliott
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

SFC zostava

A. McCarthy - Bree, Lyanco, Bednarek, Walker-Peters, Lavia (63. A. Armstrong), Ward-Prowse (86. Amo-Ameyaw,), Elyounoussi (63. S. Armstrong), Sulemana (86. Ballard), Walcott (77. Livramento), C. Alcaraz

lavička: Bazunu - Ćaleta-Car, Livramento, Doyle, Aribo, Amo-Ameyaw, S. Armstrong, Ballard, A. Armstrong

Keleher - Alexander-Arnold, Matip, J. Gomez, Tsimikas (57. Gakpo), Fabinho (57. H. Elliott), Milner, C. Jones (57. J. Henderson), Salah, Firmino (57. L. Díaz), Jota

lavička: Adrián - I. Konaté, J. Henderson, Gakpo, H. Elliott, L. Díaz, F. Carvalho, A. Melo, R. Williams

4 góly v sieti Southamptonu nestačili The Reds na 3-bodový zápis. Pretože rovnako 4x inkasoval.

Klopp pred duelom urobil 7 zmien v zostave, do nominácie sa dokonca nedostali mená ako Alisson, An. Robeetson, D. Núñez či van Dijk, navyše to bola definitíva za liverpoolskou kariérou Roberta Firmina a Jamesa Milnera, ktorí nastúpili v základe, ale aj trojice Oxlade-Chamberlain, N. Keïta, A. Melo.

Liverpool začal výborne, veď po góloch Jotu a Firmina viedol po štvrťhodine už 2:0. Domáci ale vďaka laxnosti Merseysiders za 14 minút vyrovnali, aby v 47. min strelil rýchly Sulemana svoj druhý gól v zápase a v 64. min pri prvom dotyku s loptou pridal S. Armstrong už na 4:2, zdalo sa, že nám The Reds chcú pripomenúť dvojzápas s Realom Madrid vo vyraďovačke tohtosezónnej Ligy majstrov.

Gakpo a Jota ale v rozmedzí pár sekúnd vyrovnali (v 72. min skóroval Gakpo, v 73. Jota) a mohlo to byť aj o ďalších góloch. Lenže Salah túžiaci po rekorde (3 sezóny v rade 20 gólov + 10 asistencií) najprv trafil po lobe tyč, neskôr po Gakpovej prihrávke ho 8 m od brány vychytal A. McCarthy, aby v samom závere neprihral doľava L. Díazovi, ktorý by pohodlne dal piaty gól, ale strieľal a minul bránu.

Nasleduje pauza, Liverpool predsezónnu prípravu 23/24 začína 8.7. 2023.

I. polčas

V 10. min obrovská chyba Laviu, ktorý pri rozohrávke domácich vo vlastnej 16-ke pri výbornom pressingu LFC prihral loptu priamo Jotovi a ten pohodlne do poloprázdnej brány skóroval – 0:1.

Diogo Jota (vpravo) a Roberto Firmino. (foto: Twitter)

14. min a po faule Laviu na Milnera priamy kop The Reds z 25 m, center Alexandra-Arnolda výborne vyboxoval A. McCarthy. Akcia pokračuje, Alexander-Arnold poslal loptu na 16-ku, kde ju Fabinho posunul Firminovi a Bobby si položil Lyanca a pomedzi nohy gólmana skóruje! 0:2.

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

16. min nožničky Sulemana zvnútra 16-ky vysoko nad.

V 19. pekná akcia Sotonu (hlavne Alcaraza), k zakončeniu sa 15 m od brány dostal nepokrytý Ward-Prowse a pri prvom štarte Kellehera v Premier League 22/23 strelou na vzdialenejšiu tyč triafa – 1:2.

22. min a Lyancov zásah kopačkou do Salahovho kolena, priamy kop z 21 m zahrá Alexander-Arnold. Ten ju poslal na zadnú tyč, s prvým centrom si obrana domácich poradila, následne ešte jedna lopta od liverpoolskeho pravého beka rovnako na zadnú tyč, kde ale Matipova hlavička skončila vedľa.

V 27. min Milnerov center zľava, Lyanco v súboji s Jotom poslal loptu na roh. Krátko na to tečovaný pokus C. Jonesa spoza pokutového územia.

O pár sekúnd brejk 4 na 3 v podaní domácich, Liverpool si poradil.

V 28. min Kelleher rozohral na Firmina, ten v strede poľa stratil ľahkú loptu, nasledovala prihrávka za obranu na nabiehajúceho Sulemanu, ktorého pohyb nezachytil Matip a je vyrovnané – 2:2.

Akrobaciou podporená oslava gólu v podaní hráča Southamptonu Kamaldeena Sulemanu. (foto: Twitter)

31. min, priamy kop Warda-Prowsa z ľavej strany kryje Kelleher. O 40 sekúnd neskôr Breeho rana z 20 m, liverpoolsky gólman chytá.

35. min priniesla pokus Milnera z 20 m, ale slabá strela šla mimo brány. O necelú 4 minúty brejk The Saints, Alcaraz ale obstrelom výrazne minul.

V 42. min stiahol rukami Bree Jotu na vnútornej hranici pokutrového územia, rozhodca England ale penaltu nepíska!

44. min a roh domácich, Sulemana sa dostal vo vnútri 16-ky k zakončeniu, Kelleher výborne kryje!

II. polčas

47. min brejk Sotonu, rýchkly Sulemana potiahol na 16-ku a pred ustupujúcimi a laxnými protihráčmi (Fabinho súboj úplne vypustil) „upratal“ loptu do pravého dolného rohu Kelleherovej brány – 3:2.

49. min a veľká šanca LFC po rýchlej kombinácii, Salah chrbtom k bráne pred 5-ku pri lopte, zakončil, jeho pokus zblokoval Ward-Prowse, lopta sa ešte dostala k Jotovi, ale ten nestrieľal z prvej a tak je po akcii.

54. min, Salah si na 16-ke urobil miesto, ale strela mu „nesadla“, končí mimo brány.

Na opačnej strane protiútok „svätcov“, Sulemana posielal loptu na nabiehajúceho Alxaraza, ale Matip výborne zasiahol.

56. min a do hry J. Henderson, L. Díaz, Gakpo a H. Elliott, dohrali Tsimikas, C. Jones, Fabinho a Firmino.

Po hodine hry záver v 16-ke domácich, Lyanco jemne trafil nohou do hlavy sediaceho Gakpa, H. Elliott vzápätí domáceho obrancu sotil a vidí žltú kartu.

64. min, veľká chyba J. Hendersona, ktorý prihral priamo striedajúcemu Adamovi Armstrongovi a ten prvým dotykom s loptou zvyšuje na 4:2.

V 67. min kľučkoval na 16-ke L. Díaz, jeho strela zblokovaná, ešte pokus H. Elliotta zo 17 m, Lyanco ho zrazil na roh. Krátko na to výborná práca L. Díaza, na hranici pokutového územia našiel Jotu, ale jeho strela zrazená na roh.

71. min, akcia LFC, Salah sa dostával k zakončeniu, Bednarek výborne zasiahol.

V 72. min krásna kombinácia The Reds, Matip doprava Jotovi, ten na 16-ku H. Elliottovi, ten doprava nabiehajúcemu Alexandrovi-Arnoldovi, ktorý loptu poslal na zadnú tyč, kde pohodlne skóroval Gakpo – 4:3.

O pár sekúnd na to je vyrovnané! Brejk hostí, ktorý krásnym spravovaním na ľavej autovej čiare v strednej časti ihriska začal L. Díaz, Salah potom do „uličky“ vysunul Jotu a Portugalčan parádne trafil – v 73. min je 4:4.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

75. min ponúkla kombinácia Kloppovho tímu, H. Elliott z 19 m, A. McCarthy chytá.

V 79. min veľmi dobrá práca H. Elliotta, lopta na pred 16-ku na Salaha, ktorý loptu z voleja poslal lobom ponad A. McCarthyho na žrď!

80. min a tlak hostí, Alexander-Arnold tvrdo vystrelil spoza 16-ky, jeho pokus zblokovaný.

V 83. min chyba vo vlastnom pokutovom území v podaní Alexandra-Arnolda, Kelleher výborne čítal hru!

O 120 sekúnd pálil z 20 m Gakpo, lopta meter nad. V 88. min po akcii hostí volej J. Hendersona spoza 16-ky, domáci brankár chytá.

V 89. min stratil pred 16-kou S. Armstrong, Gakpo okamžite na 5-ku Salahovi, ale ten v čistej šanci z 8 m nechal vyniknúť A. McCarthyho!

92. min, brejk Salaha, Egypťan šiel za rekordom, a tak namiesto prihrávky doľava L. Díazovi strieľal, ale bránu netrafil!

V 95. min akcia Sotonu, Walker-Peters vystrelil z 15 m, Kelleher vyrazil na roh!

97. min, Salah v 16-kp, ale v pokľaku nedokázal loptu poslať do siete, ešte pokus J. Gomeza spoza 16-ky, A. McCarthy pohodlne kryje.

[rtbs name=“pl-22-23-28-5-southampton-lfc-review“]

Previous articlePL (28.5.): Southampton – LFC (MATCH CENTRE)
Next articleLFC ma nového športového riaditeľa. Podpísal Kloppovho známeho
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net