LFC ma nového športového riaditeľa. Podpísal Kloppovho známeho

24
1947

Jörg Schmadtke je novým športovým riaditeľom LFC.

Štyri roky vo Wolfsburgu, kde sa v obdobnej pozícii objavil naposledy, lemujú Schmadtkeho úspešné obdobie tohto bývalého brankára, ktorý má skúsenosti aj z kolínskeho FC, Hannoveru a Aachenu.

59-ročný Nemec (nar. 16.3. 1964) je manažérovi The Reds Jürgenovi Kloppovi roky známy, okrem jeho športových výsledkov sú mu dobre známe aj Jörgove charakterové vlastnosti a zmysel pre humor.

Rázny rodák zo západného Nemecka, konkrétne z Düsseldorfu, kde v miestnej Fortune aj počas hráčskej kariéry chytával, má na konte cca 300 bundesligových zápasov.

Schmadtke začne na novom pôsobisku 1.6. 2023, teda hneď na to, ako klub opustí Julian Ward, ktorý pozíciu športového riaditeľa v Liverpoole zastával doteraz.

„Chceme Jörga privítať v klube,“ hovorí prezident Fenway Sports Group Mike Gordon, spoločnosti, ktorá je väčšinovým vlastníkom najúspešnejšieho anglického klubu.

„Vieme, že do LFC prináša znalosti a skúsenosti, čo je dobrým predpokladom, aby tento post zvládol. Jörg bude pracovať s príslušným oddelením, ktorý sa venuje transferom, bude priamou podporou Jürgena Kloppa,“ dodáva Gordon.

Ten následne v rozhovore pre liverpoolfc.com poďakoval J. Wardovi za 11 rokov v klube.