Adrián si v Európskej lige nezahrá, mladík Clark prekvapením

10
2315

23-členná súpiska pre skupinovú fázu Europa League je na svete. Liverpool v nej urobil jedno menšie prekvapenie.

Skúsený španielsky gólman Adrián sa ocitol mimo liverpoolskej súpisky pre aktuálnu edíciu európskej pohárovej súťaže č. 2. Miesto podľa očakávania prenechal Ryanovi Gravenberchovi, ktorý do LFC prestúpil v posledný deň tohtoročného letného prestupového obdobia z Bayernu Mníchov.

Brankárskou rezervou pre túto súťaž bude mladý Čech Vítězslav Jaroš alebo ešte mladší Brazílčan Marcelo Pitaluga, ktorí sa „pobijú“ o post trojky, ved Alisson a Kelleher sú jasní.

Reds se v Evropské lize příliš nenacestují

Aj napriek tomu, že 18-ročný Bobby Clark mohol byť na základe veku, resp. platných regulí zapísaný na tzv. B-list, napokon sa ale ocitol ako jeden zo 17 futbalistov na „áčku‘, čo by mohlo ukazovať, že talentovaný ofenzívny záložník je v Kloppových plánoch.

Vytváranie súpiskek pre EL, ktorú organizuje UEFA, má svoje zákonitosti. Tímy mohli na A-list zapísať maximálne 25 futbalistov, s tým, že minimum 8 z nich musí spadať pod tzv. ‘locally trained’ a maximálne 4 tzv. ‘association trained’.

Celky navyše mohli registrovať neobmedzený počet hráčov na B-list – ten zahŕňa futbalistov narodených po 1.1. 2002, ktorí strávili 2 roky v klube.

Ako je známe, Merseysiders sa v E-skupine postupne stretnú s rakúskym tímom LASK, belgickým St. Gilloise a Toulouse z Francúzska. Liverpool sa v Európskej lige predstaví po prvý raz od roku 2016.

Súpiska LFC pre skupinovú fázu EL 23/24:

Brankári: Alisson, Kelleher, Jaroš

Obrancovia: van Dijk, I. Konaté, J. Gomez, Matip, Alexander-Arnold, An. Robertson, Tsimikas

Záložníci: Szoboszlai, Mac Allister, Thiago A., Gravenberch, C. Jones, Endō, B. Clark

Útočníci: Salah, L. Díaz, Gakpo, D. Núñez, Jota, Doak

B-list: Pitaluga, Quansah, C. Bradley, Bajčetić, H. Elliott