Arsenal – LFC 0:2, hodnotenie hráčov: Dominantný I. Konaté, zahrali aj Alexander-Arnold, L. Díaz či Quansah

19
1435
Ibrahima Konaté. (foto: twitter.com)

The Reds sú v 4. kole FA Cupu, tu je hodnotenie hráčov.

FA Cup 23/24 (7.1.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:0)


góly: 79. Kiwior vl. (Alexander-Arnold), 90.+4 L. Díaz (Jota)
ŽK: Saliba - H. Elliott, Gravenberch, B. Clark, Alexander-Arnold
ČK:
rozhodca: John Brooks
TV: Nova Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

AFC zostava

Ramsdale - B. White, Saliba, Gabriel Magalhães, Kiwior (89. Smith-Rowe), D. Rice, Jorginho (81. Nketiah), Ødegaard, Saka, R. Nelson (62. Martinelli), Havertz (89. Trossard)

lavička: Raya - C. Soares, R. Walters, L. Sousa, Smith-Rowe, Nwaneri, Trossard, Martinelli, Nketiah

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, I. Konaté, J. Gomez, H. Elliott (75. C. Bradley), A. Mac Allister (59. Gravenberch), C. Jones (75. B. Clark), D. Núñez, Gakpo (59. D. Jota), L. Díaz

lavička: Kelleher - D. Jota, Gravenberch, B. Clark, L. Chambers, K. Gordon, J. McConnell, C. Bradley, Nyoni

Alisson (9) – Spoločne s I. Konatém najlepší z našich. Istý vlastne vo všetkom, čo robil. V 8., 44. a 60. min zastavil sľubné možnosti Havertza, v 27. Sakovu. V 38. zastavil Whiteov pokus. Jasná opora.

Alexander-Arnold (8) – V 2. zaváhal pri dlhej lopte n R. Nelsona, resp. jeho šanci, v 68. ho zasa vo vlastnej 16-ke dvakrát vycvičil Martinelli, pri absencii van Dijka mal ale tímový kapitán niekoľko naozaj ukážkových pasov, dokázal ppodržať loptu, kvalitne rozohrať, spomaliť i zrýchliť hru.

V 79. min kvalitným centrom z priameho kopu donútil k vlastnému gólu Kiwora. Nastrelil aj brvno. Trent bol výborný.

Trent Alexander-Arnold. (foto: Twitter)

Quansah (8) – Riadne mi zatrnulo, keď sa v 40. min posadil na trávnik pre možný problém s členkom, priehlavkom, reps. nohou. Jarell to ale rozbehal a bol aj naďalej oporou, dokonca mal spomedzi hostí loptu najčastejšie. Povyhrával množstvo súbojov, vedel loptu vyviezť spred 16-ky, presne rozohrať.

Na druhej strane ale boli v jeho výkone aj chyby – v 38. min pustil k hlavičkovému zakončeniu Havertza, Nemcovi daroval krátko na to (v 44. min) po veľkej chybe aj ďalšiu šancu, vďaka Alissonovi i pohotovému návratu práve Quansaha sme ale neinkasovali.

I. Konaté (9) – MOTM. Až na 2. minútu, kedy vzadu zaváhal, bol maximálne dominantný.

V úvode zápasu po chybe J. Gomeza predviedol vo vlastnej 16-ke učebnicový sklz, v 68. min, keď si Martinelli v 16-ke LFC 2x pocvičil s Alexandrom-Arnoldom, zabránil domácemu Brazílčanovi skórovať. V priebehu duelu prekazil množstvo akcií súpera. Navyše kvalitne rozohrával, vedel dostať loptu z nebezpečného  územia.

J. Gomez (7) – V 11. min urobil obrovskú hrúbku, keď si nedal pri rozohrávke pozor na Saku, v prvej 20-minútovke sa zdalo, že má zo Saku až prílišný rešpekt.

Joe sa ale napokon rozohral k nadpriemernému výkonu, domácu hviezdu napokon do ďalších vážnych možností nepustil, navyše kvalitne čítal hru.

Pútavý zápas plný šancí pre (šťastnejších?) hostí. LFC vyhral na pôde Arsenalu a je v 4. kole FA Cupu

H. Elliott (6) – Pohyblivý hráči Arsenalu s kvalitným štartom na loptu boli pre Harveyho sem-tam v strede poľa naozaj problémom. Dopredu sa snažil niečo vytvoriť, vedel podržať loptu, pomôcť v medzihre. Výkonom ale len priemerný.

A. Mac Allister (6) – Po polhodine hry stratil loptu a Arsenal mal šancu, ktorú ale Havertz nepremenil. Snažil sa krátkymi prihrávkami, resp. rýchlym odovzdávaním lopty diktovať tempo zápasu, čo sa mu ale nie vždy darilo. Rovnako, ako Elliottovi mu vadilo rýchle napádanie rozohrávky v podaní protihráčov.

C. Jones (8) – 75. min na trávniku a naozaj kvalitný výkon Curtisa, ktorý bol spomedzi našich záložníkov na Emirates najlepší.

Vedel potiahnuť loptu, upokojiť hru, veľmi dobrý v medzihre, repressingu.

D. Núñez (7) – Mal 2 veľmi dobré šance, ale ani hlavou, ani nohou zvnútra 16-ky bránu netrafil. Dobre ale pressoval, neúnavne sa ponúkal. V 70. min za stavu 0:0 sme mali k dispozícii výborný brejk, ale Darwin dal Luisovi Díazovi loptu na päty. Finálna časť jeho hry je teda stále nedostatočná.

Gakpo (6) – Netypicky na pravej strane s úlohami pomáhať aj zálohe. Cody si miesto zastal, kvalitne si kryl loptu, platný dozadu, na druhej strane ale nijako nevyčnieval.

L. Díaz (8) – Highlightom tohto Kolumbijca je samozrejme gól zo 4. min nastavenia, keď Jotovu prihrávku „upratal“ do horného rohu brány.

Lucho bol platný v hre s loptou na nohe, vedel ju podržať, upokojiť hru, bol vlastne permanentne pre Arsenal nebezpečenstvom.

Gólová radosť LFC. (foto: Twitter)

striedania:

D. Jota (7) – Pomerne často sa stáva, že keď Diogo príde na trávnik, tak sa niečo udeje. Na Emirates to tentoraz nebol gól do siete jeho obľúbeného súpera, ale asistencia áno.

Priamočiary pohyb ho zdobil aj tentoraz, dobre pressoval, tiež hlavičkou opečiatkoval brvno, keď ukážkovo vyhral vzdušný súboj so Salibom.

Gravenberch (6) – Viackrát sa bil v strede poľa a vyšlo mu to +/-  polovične. Holanďan nemá formu, viacero situácií v ostatných týždňoch ukazuje, že mu mu chýba pohoda, robí jednoduché pozičné chyby i tie v rozohrávke.

B. Clark (6) – Veľká skúsenosť pre mladého záložníka. Behal, pressoval, vykrýval priestory, dostal aj žltú kartu za taktický faul na D. Ricea, za čo palec hore, domáci totiž šli v prečíslení do šance.

C. Bradley (7) – Istý v obrannej činnosti, istý v hre dopredu. Kvalitne naskočil do zápasu.