Arsenal – LFC 3:1, hodnotenie hráčov: Slabota a nie malá, Alisson a van Dijk príšerní (v dvoch momentoch), dokonale sme padli na hubu

19
2060
Alissona Becker. (foto: twitter.com)

Šláger 23. kola Premier League priniesol sklamanie. Liverpool na Emirates ponúkol bezduchý výkon bez nejakej väčšej snahy. A tak je tu druhá ligová prehra v 23/24.

PL 23/24 (4.2.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC 3:1 (1:1)

góly: 14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2 Trossard - 45.+3 G. Magalhães vlastný (L. Díaz)
ŽK: B. White, G. Magalhães, Saliba, D. Rice, Havertz - J. Gomez, I. Konaté 2x, D. Núñez
ČK: 88. I. Konaté
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport (CZ)

AFC zostava

Raya - B. White, Saliba, G. Magalhães, Zinčenko (46. Kiwior). D. Rice, Jorginho, Ødegaard, Saka (78. Nelson), Havertz, Martinelli (74. Trossard)

lavička: A. Ramsdale - C. Soares, R. Walters, Kiwior, Elneny, Smith Rowe, Nelson, Trossard, Nketiah

Alisson - Alexander-Arnold (57. An. Robertson), I. Konaté, van Dijk, J. Gomez (85. Thiago A.), A. Mac Allister, C. Jones, Gravenberch (57. H. Elliott), Jota, Gakpo (57. D. Núñez), L. Díaz

lavička: Adrián, Kelleher - Thiago A., D. Núñez, H. Elliott, An. Robertson, B. Clark, J. McConnell, Quansah

Alisson (4) – Za prvý gól nemohol, za druhý a tretí áno. Brazílsky gólman si raz za čas vyberie zlý deň a ten tohtosezónny prišiel práve na Emirates.

Za to, čo predviedol pred rozhodujúcim gólom Martinelliho sa mu smeje veľká časť futbalového sveta. A aby toho nebolo málo, tak v 3. minúte nastavenia dostal z ostrého uhla od Trossarda takisto veľmi lacný gól.

Mal ale aj world-class moment, pred gólom Saku skvele vychytal Martinelliho, ale žiaľ pre nás, lopta sa dostala pred Saku a ten do odkrytej brány pohodlne skóroval.

Alexander-Arnold (5) – Často neviditeľný, ale aj nestíhajúci rýchleho Martinelliho. Trent, ktorý v 27. min skvelou loptou poslal do šance Gakpa, správne zápas nedohral, Klopp ho stiahol v 57. minúte.

I. Konaté (6) – V 14. min pred gólom Saku si nepostrážil priestor, v 51. min výborne zakrižoval v 16-ke Havertza a v 88. min fauloval práve tohto Nemca a keďže už jednu žltú kartu mal, musel ísť predčasne do šatne.

van Dijk (5) – 2 chyby, ktoré boli mixom zlej komunikácie s Alissonom i laxného prístupu a čo je najdôležitejšie, ktoré v 67. min a 90.+3 min viedli najprv k rozhodujúcemu a potom aj gólu na konečných 3:1. Na druhej strane v 22. min hasil chybu Alexandra-Arnolda, v 29. min dával po rohu hlavou nad.

J. Gomez (7) – Nastúpil na ľavej strane a Saku pomerne dobre pokryl. Na druhej strane však boli v jeho hre aj chyby – pozičné i v rozohrávke. Od 57. min sa po príchode Andyho Robertsona presunul na pravý kraj obrany.

Alisson a van Dijk darovali Arsenalu 3 body, po obrovskej hrúbke je po 11-zápasovej sérii bez prehry

A. Mac Allister (7) – Snaživý tvorca hry i dispečer. V 13. min pekne do šance vysunul Gakpa, v 25. min stratil v strede poľa, brejk AFC zastavil za žltú kartu J. Gomez, v 46. min pálil z 22 m výrazne vedľa, v 77. min po rohu The Reds minul na 16-ke z voleja bránu asi tak o meter a pol.

C. Jones (6) – S veľmi dobrým pohybom domácich (hlavne v úvodnej štvrťhodine) mal spočiatku problém. Potom sa dostal do hry i do zápasového tempa, ale v šlágri 23. kola Premier League nebol iný, ako priemerný.

Gravenberch (4) – Slabý, nevýrazný, v kopačkách, v ktorých sa pravidelne šmýka. Klopp jeho nasadzovaním nerobí dobre.

Jota (6) – Sem-tam bojovný, sem-tam neviditeľný a všeobecne priemerný.

Gakpo (5) – Mal po pasoch Mac Allistera a Alexandra-Arnolda dve naozaj dobré šance, nedal ich a podčiarkol tak to nevýrazné, čo sme hrali v I. polčase a vlastne aj v druhom.

L. Díaz (7) – Vďaka jeho bojovnosti sme v samom závere I. polčasu vyrovnali. neúnavne behal, snažil sa, prístupom šiel príkladom.

striedania:

D. Núñez (5) – Za 40 minút na trávniku raz výrazne nepresne vystrelil, vynadal rozhodcovi Taylorovi, dostal žltú kartu a nechal aspoň nateraz zabudnúť, akým problémom bol pre obrany súperov v minulých zápasoch.

H. Elliott (6) – Snaživý, ale aj pomalý. Pohyblivý, ale v medzihre mal byť o čosi rýchlejší.

An. Robertson (5) – Nič. Škót je po zranení taký nijaký.