Aston Villa – LFC 3:3, hodnotenie hráčov: Chyby nás stáli výhru, individuality sa kvalitou výkonov pochváliť nemôžu

4
1689
Alexis Mac Allister (vpravo) v súboji s futbalistom Aston Villy Leonom Baileym. (foto: twitter.com)

Z pohľadu domácich duel o postup do Ligy majstrov, z toho nášho snaha rozlúčiť sa na záver Kloppovej éry pozitívne.

PL 23/24 (13.5.), Villa Park, Birmingham

Aston Villa FC - LIVERPOOL FC 3:3 (1:2)

góly: 12. Tielemans, 85. Durán, 88. Durán - 2. E. Martínez vlastný, 23. Gakpo (J. Gomez), 48. Quansah (H. Elliott)
ŽK: McGinn - H. Elliott
ČK:
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

AVFC zostava

E. Martínez - Konsa, D. Carlos, P. Torres, Digne, Bailey, Tielemans (64. Zaniolo, 79. Durán), Douglas Luis (79. C. Chambers), McGinn, M. Diaby, Watkins

lavička: R. Olsen - C. Chambers, Lenglet, Zaniolo, Durán, Kesler-Hayden, Iroegbunam, Munroe, Kellyman

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō (75. Szoboszlai), A. Mac Allister, H. Elliott (75. C. Jones), Salah, Gakpo (75. D. Núñez), L. Díaz (75. Gravenberch)

lavička: Kelleher - I. Konaté, Szoboszlai, Tsimikas, D. Núñez, C. Bradley, Bajčetić, C. Jones, Gravenberch

Alisson (7) – Nie si úplne istý v rozohrávke, na druhej strane s dvomi špičkovými zákrokmi. Inkasované góly nejdú na jeho triko.

V 33. min pressovaný zle rozohral, domáci ale po zisku lopty nič nevymysleli. V 54. sa mu stalo vo vlastnom pokutovom území čosi podobné, tentoraz atakovaný Watkinsom prihral loptu priamo súperoviu, napokon ale Watkimsova pätička do brány nesmerovala.

Aby to ale nebolo len o negatívach, v 69. min vytiahol skvelý zákrok pri superšanci Zaniola a v 2. minúte nastavenia aj pri pokuse Diabyho zo 14 m.

Alexander-Arnold (6) – Priemerný. Vedel loptu podržať, zapájal sa do tvorenia hry, menenia tempa hry, ako inverted right backa ho bolo vidieť aj v strede poľa.

V 9. min zasahoval vo vlastnej 16-ke pri akcii Diabyho s Baileym, v 42. min sa snažil z 25 m prekvapiť E. Martíneza, ale jeho pokus o cca meter a pol minul ľavý horný roh brány. Krátko na to pri „ťukesi“ s Endōm zle prihral a AVFC mal brejk, z ktorého Quansahom tiesnený M. Diaby zo 14 m vysoko prestrelil.

V závere I. polčasu pohotovo po štanardke súpera založil brejk prihrávkou na L. Díaza, lenže ten zle prihral Salahovi, navyše sa pískal ofsajd.

V 54. min po chybe Alissona vo vlastnej 16-ke dostal napokon loptu do bezpečia, v 82. min skončil jeho kvalitný halfvolej spoza 16-ky na gólmanovi Martínezovi, resp. jeho skvelom zákroku.

Quansah (7) – Začal pomalšie, postupne sa však rozbehol. Dokonca k premiérovému gólu v Premier League.

V 12. min ho na kraji 16-ky „urobil“ Watkins, ktorý pod seba prihral Tielemansovi a domáci vyrovnali na 1:1.

V 20. min si už pri Watkinsovi dal väčší pozor, keď výborne zasiahol v 16-ke, v závere prvej 46-minútovky 2x veľmi dobre čítal pri akciách súpera hru.

Jeho naj moment prišiel v 48. min, keď sa po Elliottovej štandardke dostal k zakončeniu hlavou a za pomoci žrde poslal loptu do brány.

Jarell Quansah. (foto: twitter.com)

van Dijk (7) – Štandardný výkon Holanďana, ktorý všeobecne stíhal všetko, čo stíhať mal. Bol lídrom obrany, 3 góly v sieti The Reds jeho výkon negujú.

V 39. min zastavil Diabyho pri brejku The Villans, v 75. min 2x veľmi dobre „hasil“ pred vlastnou bránou.

J. Gomez (6) – Joe hrajúci zľava podal priemerný výkon, naproti tomu si na konto pripísal gólovú prihrávku.

V 23. min bol pri pohľadnej kombinácii hostí, ktorá znamenala vedúci gól v podaní Gakpa. A bol to práve anglický defenzívny univerzál, ktorý poslal Holanďanovi do 5-ky skvelú loptu.

V 68. min sa príkladne vrátil, keď po dlhom nákope na Baileyho mu vo vlastnej 16-ke nedovolil spracovať loptu.

Endō (7) – MOTM. Nie, že by to bol nejaký oslnivý výkon, Wataru na druhej strane držal stred poľa a my sme v ňom domácich bez väčších problémov prehrávali. Po tom, ako v 75. min zišiel z trávnika to razom bolo naopak.

8x odobral súperovi loptu, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov na trávniku, pridal k tomu 6 vyhratých súbojov a 91% úspešnosť prihrávok.

LFC stratil vedenie 3:1, na trávniku Aston Villy remizoval 3:3

A. Mac Allister (6) – Snažil sa, v spolupráci s Elliotom a Endō, držal stred ihriska, jeho výkon naproti tomu je len priemerný.

The Reds v 38. min výborne zakombinovali, Alexis sa dostal na 16-ke nepokrytý k zakončeniu, v zaujímavej pozícii bol však napokon zblokovaný.

V 84. min chyboval vo vlastnom „vápne“, nič z toho nebolo, Argentínčan sa ale nepoučil a po Alissonovej prihrívke ešte vo vnútri 16-ky, loptu nespracoval a o pár sekúnd Durán znížil na 2:3, čo domácim dodalo veľa psychických síl.

H. Elliott (7) – Snaživý s kvalitným pohybom, pýtal si loptu, nešetril krokmi, snažil sa. Jeden z tých najlepších na trávniku.

Začal veľmi agilne, hneď skraja zápasu zakombinoval so Salahom, aby sprava poslal loptu do 16-ky, ktorú tečoval P. Torres a gólman Aston Villy si vybral nomináciu silvestrovského programu, veď si loptu do brány vrazil vlastne sám.

V 4. min vysunul peknou prihrávkou Salaha, ktorého obstrel bol tečovaný a hostia mali roh. Harve v 9. min výborne čítal hru, z brejku ale napokon nebolo nič podstatné.

V 48. min presným centrom zo štandardky našiel hlavu Quansaho a skóre sa menilo, v 75. min ho Klopp stiahol a do hry poslal Jonesa a nebola to dobrá zmena.

Salah (6) – Nevýrazný.

V 1. min zakombinoval pred gólom s Elliottom, v 4. nedal v sľubnej pozície vo vnútri 16-ky a Mo bol aj pri druhom góle The Reds. To v 23. min preniesol sprava hru doľava Díazovi a na konci bolo pohodlné zakončenia Gakpa.

V 75. min krásnou „uličkou“ vyzval pred „5-kou“ k zakončeniu Szoboszlaia.

Gakpo (6) – V 23. min prišiel po krásnej a hlavne efektívnej kombinácii The Reds k jednoduchému gólu.

Inak snaživý, často ťahal loptu dopredu, ale aj neviditeľný.

L. Díaz (6) – Mal pár svetlých momentov, rovnako aj tie, kedy bol hlavou už asi niekde v teple na dovolenke.

Pred gólom Gakpa posunul loptu do strany Gomezovi, v prvej minúte nastavenia úvodného polčasu prihral v sľubnom brejku zle Salahovi.

striedania:

Szoboszlai (5) – Ak ho Klopp posielal do hry za účelom dodať v závere zápasu tímu sily i energiu, Dominik to nesplnil.

V 77. min neprekonal z uhla Martíneza, pár krát zakombinoval so spoluhráčmi a inak o ničom.

D. Núñez (6) – Dal gól. Samozrejme, ako to v poslednej dobe býva, tak z ofsajdu. Bolo u neho vidieť snahu i problém so spracovaním lopty.

V 86. min pálil pri brejku z 19 m, Martínez jeho ranu na 2x pokryl.

C. Jones (5) – V piatej minúte nastavenia pohotovo zakončoval zvnútra 16-ky, žiaľ, len do miest, kde stál Martínez.

Do hry nedoniesol prakticky nič, čo by stálo za reč.