Atalanta – LFC 0:1, hodnotenie hráčov: Výkon bez šťavy, chuti, síl. Pozitíva sa hľadajú ťažko

42
1183
Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

Druhé štvrťfinále Európskej ligy a pohľad na výkony jeho liverpoolskych aktérov. PS: nie je to vôbec príjemné čítanie.

PL 23/24 (14.4.), Gewiss Stadium, Bergamo

Atalanta BC - LIVERPOOL FC 0:1 (0:1)


góly: 7. Salah z 11 m (Alexander-Arnold)
ŽK: Hien, Koopmeiners, Zappacosta - L. Díaz
ČK:
rozhodca: François Letexier (FRA)
TV: Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

ABC zostava

Musso - Zappacosta, Djimsiti, Hien, Kolašinać, M. Ruggeri, Éderson (75. Pašalić), de Roon, Mirančuk (80. Lookman), Koopmeiners, Scamacca (75. De Ketelaere)

lavička: Carnesecchi, F. Rossi - Tóloi, E. Holm, Pašalić, E. Touré, Lookman, De Ketelaere, Bakker, Adopo, Hateboer, Bonfanti

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (72. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, An. Robertson (80. Danns), A. Mac Allister, Szoboszlai (66. H. Elliott), C. Jones, Salah (66. D. Núñez), Gakpo, L. Díaz (66. Jota)

lavička: Adrián, Kelleher - J. Gomez, Endō, D. Núñez, H. Elliott, Jota, Tsimikas, Gravenberch, B. Clark, Danns, Quansah

Alisson (7) – Loptu mal na nohe častejšie ako útočníci, vlastne ako väčšina liverpoolskych hráčov.

V 41. min ukázal svoju extratriedu, keď za chrbát nepustil Koopmeinersov pokus (gól by neplatil pre ofsajd), toho istého futbalistu vychytal aj po hodine hry.

Jeden z mála z hráčov hostí, na ktorých aj sem-tam bolo vidieť, že by chceli o úspech zabojovať.

Alexander-Arnold (6) – Päťka je asi nízka známka pre niekoho, kto „urobil“ penaltu v prospech svojho tímu a navyše 10x obral súpera o loptu.

Trent je čerstvo po zranení na trávniku a pochopiteľne mu chýba rytmus i zápasová kondícia. Miestami bol laxný, miestami s náznakmi geniality, všeobecne ale v lepšom prípade priemerný.

I. Konaté (7) – MOTM. So Scamaccom zviedol veľa súbojov a nesklamal. V 39. min jeden taký úspešný viedol k samostatnému nájazdu Salaha.

Ibou bol často zapájaný do rozohrávky, štatistiky hovoria, že v zápase vyhral 13 súbojov, čo je aj spomedzi všetkých hráčov najviac.

Ibrahima Konaté. (foto: twitter.com)

van Dijk (7) – Už v 4. min mu lekári ošetrovali prsty na ruke. Virgil sa v zápase nijako zvlášť sa nepretrhol, s prístupom „na pol plynu“ ale problém vzadu nemal.

An. Robertson (6) – Behavý, snaživý a priemerný.

A. Mac Allister (6) – Zápas začal agilne, v prvej štvrťhodine 3x výborne čítal hru a obral súpera o loptu, pomáhal aj v defenzíve.

Lenže Alexis v poslednej dobe nevládze. Šlo cez neho asi milión lôpt, ale len promile malo world class kontúry. Častejšie, ako by sme chceli, kazil, a tak má na konci len priemernú známku.

Keď výhra neteší. Vyšťavený LFC zvíťazil v Bergame 1:0, v Európskej lige ale končí vo štvrťfinále

Szoboszlai (4) – V 13. min pálil zo 17 m a keby som bol zlý, tak poviem, že to bola jediná dobrá vec, ktorú v zápase urobil. Iróniou je, že z nej nič nebolo.

Už o pár sekúnd prihral priamo súperovi a jeho výkon bol cca taký istý, ako v predošlých 2 zápasoch. Bez energie, šťavy, kvality, snahy. Netuším, čo s Maďarom je, nie je to ale dobre.

C. Jones (5) – V úvode zápasu 3x zle prihral, resp., stratil loptu. Jeho prístup bol kladný, dokonca príkladný, lenže ono len behať nestačí.

Curtis neponúkol žiadnu nadstavbu, často mu dlho trvalo dostať loptu od nohy, nevyhol sa ani ľahkým chybám.

Salah (6) – Platí o ňom to, čo o väčšine spoluhráčov, jedným slovom priemerný výkon. Už v 7. min premenil penaltu a na jeho vrub teda ide víťazný gól. O 120 sekúnd hľadal vtipnou uličkou Gakpa, v 31. narazil do šance L. Díazovi a v 39. nepremenil samostatný nájazd.

Dole šiel v 66. min a my sme čakali, že náhradníci prinesú energickejšie predstavenie, ako bolo to Mohamedovo.

Gakpo (6) – Začal agilne, aby duel dohral frustrovaný kdesi na ľavom wingbackovi.

Snaha mu nechýbala, vedel aj obísť protihráča, na druhej strane mu to viackrát dlho trvalo.

L. Díaz (5) – Jeden z najslabších výkonov Lucha v liverpoolskom drese. Behať behal, ale nie tak, ako by sa žiadalo, 1 na 1 skoro nula bodov …

 

striedajúci:

D. Núñez (4) – Veľmi dobre pokrytý, vlastne bez zakončenia (okej, v nastavenom čase slabo hlavičkoval) či nejakého reálnejšieho impactu + keď mal loptu, pokazil.

H. Elliott (5) – Harvey je tohtosezónny lavičkový žolík, v tomto zápase bol však len do počtu.

Jota (4) – O ničom. Bez toho, aby prešiel protihráča. Ak ho náhodou niekto videl po prvý raz, tak si pokojne mohol pomyslieť, že Rudo z horskej ligy by zahral snáď aj o čosi lepšie.

J. Gomez (nehodnotený)

Danns (nehodnotený)