Blog: Aká bola sezóna 2023/2024?

44
1563

Aká bola sezóna 2023/2024? Som sklamaný? Ponúkam pár riadkov ohľadom sezóny mojimi očami.

Klopp ako symbol

Liverpoolsky fanúšik je samozrejme „namlsaný“, veď Klopp dokázal s mužstvom neuveriteľné veci. Osobne si myslím, že jeho najväčším prínosom je to, že vrátil fanúšikom vieru. Vieru v klub, vieru v hráčov, ktorých už niekto odpísal a hlavne vieru v samého seba, čo všetko môžem dokázať. Pretože Jurgen Klopp je neuveriteľná dávka energie, optimizmu, motivácie a inšpirácie. Ale o tom inokedy .
Sezóna 2023/2024 skončila a tak všetci bilancujeme. Ako vidím svoje plusy a mínusy v spomínanej sezóne?

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Plusy

– výmena zálohy dopadla na výbornú. Dominik Szoboszlai, Ryan Gravenberch, Wataru Endó, ale najmä čerstvý majster sveta Alexis Mac Allister dokázali nahradiť zálohu. Zohrali sa a ukázali, že futbal hrať vedia na vynikajúcej úrovni. Chápem, že píšem v emóciách, ale Alexis Mac Allister môže byť časom najlepším hráčom na svete. Vidím v ňom nového Pirla alebo Gerrarda.
– mladík Jarell Quansah si vytvoril stabilné miesto v strede obrany.
– Virgil van Dijk ukázal, že stále je jedným z najlepších futbalistov na svete.
– Caoimhín Kelleher zastúpil Alissona pomerne dobre.

Mínusy

– Obranná činnosť mužstva bola miestami dosť ležérna.
– Trent Alexander-Arnold celkom flákal svoje obranné povinnosti. Osobne si myslím, že lepšie mu je v zálohe a na miesto pravého obrancu potrebujeme posilu.
– Darwin Núñez spálil obrovské množstvo šancí. Na druhej strane ukázal, že sa vie rýchlo dostať do šancí. Má obrovskú rýchlosť, dokonca aj dobrú strelu.
– Mužstvo sa dostalo do obdobia krízy v najhoršom možnom čase. Chlapcov podľa mňa odstavilo štvrťfinále FA Cupu. (A absolútne odfláknutý zápas s Atalantou doma.)
– Odchod Jurgena Kloppa
Samozrejme, o plusoch a mínusoch počas sezóny sa môžeme pobaviť v diskusii. Je ich oveľa viac. Sezóna dopadla 3. miestom v Premier League a víťazstvom ligového pohára.

Ak si to porovnám s minulou sezónou, sezóna 2023/24 dopadla oveľa lepšie, dokonca sme hrali krajší futbal a noví hráči sa ukázali, že sú prínosom. Neveril som, že vyhráme ligu, hoci sme boli jeden čas na prvom mieste. Skrátka a dobre, dlhá maródka, vyčerpanosť hráčov, náročný program, ono tá kríza musela prísť.

Virgil van Dijk. (foto: twitter.com)

Sklamanie z Európskej ligy

Jedine, z čoho som sklamaný je Európska liga. Ten zápas s Atalantou doma bol snáď najhorší výkon, aký som v poslednej dobe videl. Nejde ani o prehru, ale žiadna vášeň alebo snaha. A to sa Anfield rád prezentoval, že ide o štadión, kde sú najkrajšie Európske noci.
Na záver dodám, že LFC nemal až takú strašnú sezónu. Videl by som viac pozitív ako negatív. Napíšte do diskusie svoje plusy a mínusy a ako to vidíte.