Bournemouth – LFC 1:2, hodnotenie hráčov: Mladík Quansah výborný, v tíme sme ale mali aj priemerákov

21
2010
Jarell Quansah. (foto: Twitter)

Liverpool si vo vysoko náročných podmienkach na juhu Anglicka napokon s The Cherries poradil a je vo štvrťfinále Ligového pohára.

League Cup 23/24 (1.11.), Vitality Stadium, Bournemouth

AFC Bournemouth - LIVERPOOL FC 1:2 (0:1)

góly: 64. Kluivert - 31. Gakpo (H. Elliott), 70. D. Núñez (Alexander-Arnold)
ŽK: Kerkez, A. Scott, Iraola
rozhodca: John Brooks
TV: Voyo (CZ)

AFCB zostava

Radu - A. Smith (81. K. Moore), Mephan, Zabarnij, Kerkez, A. Scott (81. Aarons), Billing (61. M. Tavernier), Christie, Semenyo (74. Brooks), Solanke, Kluivert (74. H. Traorè)

lavička: Plain - Aarons, Senesi, Rothwell, H. Traorè, Brooks, O. Dango, M. Tavernier, K. Moore

Kelleher - J. Gomez, Matip, Quansah, Tsimikas, Endō (61. Alexander-Arnold), Szoboszlai (76. Gravenberch), C. Jones (61. Mac Allister), Salah, Gakpo (81. Jota), H. Elliott (61. D. Núñez)

lavička: Adrián - van Dijk, I. Konaté, D. Núñez, Mac Allister, Jota, Gravenberch, Scanlon, Alexander-Arnold

Kelleher (6) – V prvej polhodine kryl dve nie príliš nebezpečné strely domácich. Následne ako keby z neho vytrvalý dážď zmyl pokoj a rozvahu. Rozohrávku mal síce v poriadku, aj tak si ale v 57. min neodpustil obrovskú hrúbku vo vlastnej 16-ke, nebyť zblokovanej strely súpera, dostaneme gól.

V 63. potom výborne vyrazil nad brvno nebezpečný pokus M. Taverniera, írsky gólman má ale výrazný podiel na vyrovnávajúcom zásahu AFCB, keď o pár sekúnd loptu po centri z rohu podbehol a Kluivert na zadnej tyči skóroval. Takáto situácia, len bez inkasovania, sa mu stala aj o pár minút neskôr.

J. Gomez (7) – Točivý a naozaj silný vietor mu bránil v lepšom zahrávaní autov, inak bol snaživý, poctivý, dozadu na úrovni, snažil sa držať pozíciu. V II. polčase dobre čítal hru a na bránkovej čiare odhlavičkovaním zabránil inkasovaniu.

Matip (7) – Vedel loptu nielen z nebezpečného územia odvrátiť, ale aj presne rozohrať či upokojiť situáciu.

Quansah (8) – MOTM. Na to, že hral 4. raz v živote v základe Liverpoolu, na to, že len zbiera skúsenosti, bol tento mladík miestami impozantný. Nie, nebol to stopercentný výkon, ale na tak ťažkom teréne a za vytrvalého dažďa a silného vetra odviedol výkon ako starý mazák.

Mimochodom, loptu mal na nohe najčastejšie spomedzi hráčov The Reds, resp. najviac krát prihral – 86x, k tomu 7 prerušení akcií súpera, 2 odobratia lopty, 4 vyhrané súboje zo 6 i 2 úspešné vyvezenia lopty spred vlastnej 16-ky.

Tsimikas (6) – Celá jeho ofenzívna snaha končí potiahnutím lopty dopredu, alebo nabehnutím si, zastavením lopty a prihrávkou – na Vitality Stadium väčšinou dozadu. Kostas sa však snažil, vzadu urobil niekoľko kvalitných zákrokov.

The Reds vydreli v upršanom Bournemouthe postup do štvrťfinále League Cupu, parádnym gólom rozhodol D. Núñez

Endō (5) – Snažil sa, ale počasie malo vplyv aj na neho. Párkrát si zle vyrátal len či odskok lopty.

Szoboszlai (7) – Po polhodine hry sa dostal po Salahovej aktivite do veľkej šance, v 35. min šiel zasa jeho pokus z 15 m tesne vedľa. Maďar sa snažil, podal dobrý výkon.

C. Jones (5) – V prvej 20-minútovke herne prepadal, nevedel sa dostať do hry, robil chyby. Následne sa trochu oklepal, ale napokon to bol jeden z jeho najhorších výkonov za posledné mesiace.

Salah (6) – Na pozícii stredného útočníka, navyše v týchto podmienkach, proste nemal proti urasteným bekom súpera šancu. Lepšie to bolo od 70. minúty, keď sa presunul na „jeho“ pravý kraj útoku, ale okrem toho, že sem-tam podržal loptu, to nebolo úplne ono. Jeho havička zo záveru stretnutia tesne minula bránu.

Gakpo (7) – Pohyblivý s ukážkovým krytím lopty. Strelil gól a to sa počíta.

Cogy Gakpo s číslom 18 oslavuje so spoluhráčmi gól v sieti Bournemouthu. (foto: Twitter)

H. Elliott (5) – Harveymu základ nesvedčí. V takýchto zápasoch, a aktuálny v Bournemouthe nebol výnimkou, je o poznanie slabší, ako keď do hry naskočí ako žolík.

V Ligovom pohári ale hrávať v štartovacej 11-ke má, to Klopp urobil dobre. Mladý Angličan ale okrem dobrého urobil pramálo – v 19. min pekne vysunul v ofsajde sa nachádzajúceho Salaha a v 31. min po jeho tečovanej rane zo 17 m, ktorú brankár súpera Radu len vyrazil pred seba, doklepol loptu do siete Gakpo.

striedajúci:

D. Núñez (8) – Nie je o čom. Darwin pokračuje v terorizovaní obrán súperov a aj keď nie je žiadnym vycibreným technikom, resp. hráčom, ktorému sa lopta za každých okolností prilepí na nohu, dal utešený postupový gól a to bol na trávniku necelých 9 minút.

Presným zásahom dokonale zobral smiech z pier domácich fans, veď tí sa mu po tom, ako mu na klzkom teréne odskočila lopta po dlhom pase Alexandra-Arnolda zborovo zasmiali. Uruguajčan im o pár sekúnd ukázal nastražené ucho, ale zostalo už len ticho.

Mac Allister (7) – Jasne lepší ako C. Jones i Endō, Argentínčan dokázal podržať lptu, rozohrať.

Alexander-Arnold (7) – Po príchode na trávnik šiel do stredu poľa a pomerne dobre sa zapojil do hry. Má aj asistenciu na rozhodujúci zásah.

Gravenberch (6) – Jeho dlhé nohy a slušná stabilita na premáčanom trávniku bola tým, čo mu pomohla kvalitne naskočiť do hry, v závere  2x v krátkej dobe fauloval pred vlastnou 16-kou.