Bude obmenená zostava na Bournemouth stačiť? Na Vitality Stadium sme naposledy prehrali

25
2201

Po druhý raz v tejto sezóne sa The Reds postavia proti Bournemouthu. Tentoraz v Ligovom pohári. Liverpool tak začína sériu troch zápasoch na ihriskách súperov.

League Cup 23/24 (1.11.), Vitality Stadium, Bournemouth

AFC Bournemouth - LIVERPOOL FC, 20.45


kto s kým: účastníci Premier League
rozhodca: John Brooks
TV: Voyo (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

AFCB absencie

(8) Ty. Adams - stehno, R. Fredericks - noha, Marcondes - noha, Neto - noha, Senesi - nešpecifikované, L. Cook - trest, Randolph - nešpešcifikované, Travers - nemôže byť v nominácii, pretože v LC 23/24 už hral za iný tím

LFC absencie

(6) Thiago A. - bok, Bajčetić - lýtko, C. Bradley - noha, An. Robertson - rameno, Doak - nešpecifikované (otázny štart), L. Díaz - osobné dôvody (otázny štart)

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Čakáme zmeny. Kelleher do brány, príde šanca aj pre juniorov?

Po doposiaľ jedinej prehre v sezóne 2023/24 na štadióne Tottenhamu, kde nás sudí i FA parádne zarezali, neprehral Liverpool nasledujúcich 5 duelov, 4 z toho vyhral. Forma i pohoda na strane Merseysiders teda prítomné sú, na južné pobrežie Anglicka tak Klopp a spol. cestujú s ambíciou pozrieť sa aj do ďalšieho kola Ligového pohára.

V rámci duelu s Bournemouthom, ktorý sme už v tejto sezóne v lige porazili 3:1, sa očakávajú zmeny v zostave. Do brány pôjde podľa všetkého Kelleher, neprekvapí ani základ pre Matipa, J. Gomeza či C. Jonesa. V rámci zloženia obrany bude ďalej zaujímavé sledovať, či šancu dostanú juniori L. Chambers a Quansah.

LFC nemal s Nottinghamom problém, vyhral hladko 3:0. Gólman hostí v závere pobavil

 

Rošády sa čakajú aj vyššie smerom k súperovej bráne. Endō po tom, ako strelil Toulouse (5:1) v Europa League svoj prvý liverpoolsky gól, je v úvodnej jedenástke očakávaný, rovnako tak Curtis Jones, ktorý si v rámci anglických súťaží odpykal 3-zápasový trest za červenú kartu v dueli s Tottenhamom. Klopp by mal postaviť aj H. Elliotta, štart sa predpokladá aj u Gakpa.

The Reds naposledy poľahky porazili Nottingham 3:0.

Čo sa týka absencií, tak je stále otázny Luis Díaz, ktorému pred pár dňami v Kolumbii uniesli rodičov. Aktuálna info je, že matku sa polícii podarilo nájsť, žiaľ, otec je stále nezvestný, takže je ti na Lucha obrovská psychická záťaž. Liverpool sa, pochopiteľne, za svojho zverenca postavil, aktuálne mu dáva čas, resp. s ním pre zápasovú záťaž nepočíta, my všetci veríme, že sa situácia zdarne vyrieši a šikovný útočník bude čo najskôr k dispozícii.

Chýbajú aj dlhodobí maródi Thiago A., C. Bradley, An. Robertson i mladíci Doak a Bajčetić.

B´mouth po kontroverzii porazil Burnley

Bournemouth zažil cez víkend v najvyššej domácej súťaži psychologický boost, keď otočil duel s Burnley a má želané tri body, ktoré pokojne môžu jeho sezónu dostať do pokojnejšej situácie. O góly The Cherries sa postarali Semenyo a Billing.

Plnému bodovému zisku ale predchádzala kontroverzia, veď VAR sa v závere duelu vykašľal na posúdenie ruky jedného z domácich vo vlastnej 16-ke, čo výrazne nahnevalo manažéra Burnley Kompanyho, ktorý sa od kompetentných dožaduje vysvetlenia. Inak je to ten istý Kompany, ktorý po tom, ako rozhodcovia v závere septembra odpálili The Reds na trávniku Spurs, neváhal smerom k Liverpoolu adresovať veľavravné, nech nevyplakáva, veď rozhodcovia sú len ľudia a ľudia robia chyby.

Philip Billing (v čiernom tričku) oslavuje víťazný gól v dueli Bournemouth – Burnley, ktorý The Cherries vyhrali 2:1. (foto: Twitter)

„Čerešne“, resp. ich 41-ročný španielsky manažér Andoni Iraola chcú ísť v, čo sa týka dôležitosti, druhej najmenej cenenej domácej súťaži, čo najďalej, tu len pripomeniem, že B´mouth doposiaľ žiadnu cennejšiu trofej nezískal.

Domácim chýba až osmička hráčov – Tyler Adams, R. Fredericks, Marcondes, Neto, Senesi, L. Cook, Travers a Randolph, pričom Iraola niekoľkotýždňovú absenciu posledne menovaného gólmana vysvetlil slovami, že už mesiac absentuje kvôli zdravotným dôvodom. „Dve hodiny pred zápasom s Burnley som sa s ním stretol, žiaľ, nie je aktuálne v stave hrať.“

Pre zápas s LFC chýba aj vyššie uvedený Marc Travers, ktorého klub čerstvo stiahol z hosťovania v Stoke a keďže 24-ročný Ír už v aktuálnom vydaní Ligového pohára hral práve za The Potters, podľa platných pravidiel, ktoré hráčovi v jednej sezóne LC dovoľujú nastúpiť len za jeden tím, nemôže byť v stredu v nominácii.

AFCB zdolal Merseysiders na domácom trávniku len 2x, zaujímavosťou je, že oba duely spadajú pod Kloppovu éru.