Cenný bod ze hřiště Manchesteru City vystřelil deset minut před koncem Trent Alexander-Arnold

78
4016
Trent Alexander-Arnold (foto: Twitter)

Pro nestranného diváka asi nezáživný zápas. Nicméně Reds nastoupili na Etihad Stadium s poctivou defenzivou a nakonec o remíze 1:1 rozhodl přesnou trefou k tyči Trent Alexander-Arnold.

Premier League 23/24 (25.11.), Etihad Stadium, Manchester

Manchester City FC - LIVERPOOL FC; 13.30

góly: 27. Haaland (Aké) - 80. Alexander-Arnold (Salah)
ŽK: 89. B. Silva - 75. D. Núñez, 86. Matip, 90+3 Endō
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

MCFC zostava

Ederson - K. Walker, R. Dias, Aké, Rodrigo, J. Alvárez, B. Silva, Akanji, Haaland, Doku, Foden

lavička: Ortega - Carson, J. Stones, Gvardiol, R. Lewis, K. Phillips, S. Gómez, Bobb

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas, A. Mac Allister (85. H. Elliot) , Szoboszlai (73. Gakpo), C. Jones (54. Gravenberch), Jota (54. L.Díaz), Salah, D. Núñez (85. Endō)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Endo, I. Konaté, L. Díaz, Gakpo, H. Elliott, Gravenberch, Quansah

Reds se na hřišti anglického hegemona posledních let nepouštěli do bezhlavého výkonu. Hlavně v první půli hráli až nezvykle zataženo defenzivu a na City to platilo. Bohužel v úvodní půli se nepovedl jeden nákop Alissonovi a díky prachbídnému bránění Alexander-Arnolda se Szoboszlaiem skóroval Haaland.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a domácí hráče zatlačili před vlastní pokutové území. Do větších šancí jsme se však nedokázali prokombinovat a to byla voda mlýn  především skvělého Dokua. Domácí však v šancích ze druhé půle selhali a tak téměř celý Etihad utišil Trent Alexander-Arnold, který využil přihrávku Salaha a zamířil přesně k tyči. V nastavení ještě mohl strhnout výhru na domácí stranu Haaland, ale hlavičkou těsně minul naší branku.

Pep Guardiola neměl lavičku příliš nabitou a tak se rozhodl, že v utkání nebude ani jednou střídat.

Trochu dnes vázla rozehrávka Alissonovi, předvedl několik horších rozehrávek, naštěstí je domácí nedokázali potrestat.

Klopp se rozhodl nehrát otevřenou partii, od úvodu přenechal otěže zápasu domácím a rozhodně to nebyla špatná volba. Horší byl naopak přechod do  útoku, kde jsme se téměř nedokázali dostat do slušného brejku.

Najbližšie nás čaká domáci zápas, a to v rámci EL, kedy sa na Anfielde vo štvrtok 30.11. predstaví rakúsky celok LASK. Stretnutie má výkop naplánovaný na 21 h.