Chelsea – LFC 1:1, hodnotenie hráčov: Mac Allister na požadovanej úrovni, pár výkonov ale bolo slabších

119
2400
Alexis Mac Allister (v červenom) v súboji s hráčom Chelsea Conorom Gallagherom. (foto: Twitter)

The Reds majú za sebou prvý zápas novej sezóny. Na Stamford Bridge sa tímy rozišli uz po 7. raz v rade v rámci vzájomných duelov nerozhodne.

Premier League 23/24 (13.8.), Stamford Bridge, Londýn

Chelsea FC - LIVERPOOL FC 1:1 (1:1)

góly: 37. Disasi - 18. L. Díaz (Salah)
ŽK: Chukwuemeka, E. Fernández, N. Jackson - Jota, Alexander-Arnold, Mac Allister
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (CZ), Canal+ Sport 3 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

CFC zostava

R. Sánchez - Disasi, T. Silva, Colwill, R. James (76. Gusto), Chillwell (90. Ugochukwu), E. Fernández, C. Gallagher, Chukwuemeka (79. Mudryk), Sterling (79. Maatsen), N. Jackson

lavička: Bergström - Gusto, Cucurella, Maatsen, A. Santos, Ugochukwu, Mudryk, Madueke, Burstow

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister, Szoboszlai, Gakpo (66. C. Jones), Salah (76. Doak), Jota (66. D. Núñez), L. Díaz 76. H. Elliott)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Matip, D. Núñez, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, Doak, McConnell

Alisson (8) – Veľmi dobrý výkon, 2-3x výborným čítaním hry zachránil tím. Pri góle bol bezmocný.

Alexander-Arnold (5) – Fantastická prihrávka v I. polčase pred ofsajdovým gólom Salaha je málo. Na Disasiho góle má istý podiel.

I. Konaté (7) – Zvládol niekoľko ťažkých súbojov. Jeden z tých lepších.

van Dijk (8) – Podobne ako Francúz Konaté, v II. polčase takmer skóroval, keď jeho pokus z rohu 16-ky skončil tesne nad. Pri vyrovnávajúcom góle Disasiho si mal lepšie zorganizovať obranu. Inak viackrát pripomenul časy, kedy bol naj stopér sveta.

An. Robertson (4) – Najslabší z našich. V tomto systéme mu to nejde, pretože Robbo nie je stopér.

Mac Allister (8) – Najlepší z našich. 10 odobratí lopty súperom, 3 úspešné tackles, veľmi dobre čítal hru, jeho prehľad a technika sa hodí. Síce párkrát zle prihral, ale ako jediný náš hráč v poli zahral naozaj na požadovanej úrovni. MOTM.

Miestami bezradný Liverpool berie zo Stamford Bridge bod, Salah bez rekordu, zato vytočený. Chelsea – LFC 1:1

Gakpo (4) – V zálohe mu to nešlo. Priveľa strát, v súbojoch neskoro, problém s loptou na nohe.

Szoboszlai (6) – Nehral zle, ale myslím si, že ho zaskočila tvrdosť a odhodlanosť, s akou sa v PL hráva. V prvom polčase výborne prenikol do 16-ky, ale Jota mu zobral zakončenie.

Salah (7) – Výborný v I. polčase, v druhom vypojený. Skvostnou prihrávkou našiel pred prvým gólom L. Díaza, následne nastrelil brvno, ďalšiu sľubnú šancu kvôli zákroku T. Silvu nepremenil. V 76. min šiel dole a niesol to ťažko.

Jota (5) – Nešlo mu to. Bol dobre pokrytý, ale priveľa kazil, nerozumel si so spoluhráčmi ani sám so sebou.

L. Díaz (7) – Prvý gól v 23/24 ide na jeho konto, keď po ukážkovom nábehu premenil prácu Salaha na vedenie. Snaživý, ale Gakpo a Robertson mu dali minimum kvalitnej podpory.

striedania:

D. Núñez (6) – Keby si vedel lepšie spravovať loptu, tak po chybe Chelsea, resp. prihrávke Mac Allistera má šancu rozhodnúť. Ako striedajúci hráč ale priniesol oživenie.

C. Jones (6) – Niekedy pridlho držal loptu, raz ju aj v blízkosti vlastnej 16-ky stratil. Inak snaživý a +/- dobrý na lopte.

H. Elliott (7) – Po ME 21-ročných mu to ide. Veľmi dobre pressoval, je obetavý, dobre číta hru. Rozhodne oživenie do záverečnej fázy stretnutia.

Doak (6) – Škoda, že mu spoluhráči neadresovali viac lôpt, aby mohol ukázať dynamiku a rýchlosť.