Chelsea – LFC 1:1, hodnotenie hráčov: Mac Allister na požadovanej úrovni, pár výkonov ale bolo slabších

133
2132

The Reds majú za sebou prvý zápas novej sezóny. Na Stamford Bridge sa tímy rozišli uz po 7. raz v rade v rámci vzájomných duelov nerozhodne.

Premier League 23/24 (13.8.), Stamford Bridge, Londýn

Chelsea FC - LIVERPOOL FC 1:1 (1:1)


góly: 37. Disasi - 18. L. Díaz (Salah)
ŽK: Chukwuemeka, E. Fernández, N. Jackson - Jota, Alexander-Arnold, Mac Allister
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (CZ), Canal+ Sport 3 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

CFC zostava

R. Sánchez - Disasi, T. Silva, Colwill, R. James (76. Gusto), Chillwell (90. Ugochukwu), E. Fernández, C. Gallagher, Chukwuemeka (79. Mudryk), Sterling (79. Maatsen), N. Jackson

lavička: Bergström - Gusto, Cucurella, Maatsen, A. Santos, Ugochukwu, Mudryk, Madueke, Burstow

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister, Szoboszlai, Gakpo (66. C. Jones), Salah (76. Doak), Jota (66. D. Núñez), L. Díaz 76. H. Elliott)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Matip, D. Núñez, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, Doak, McConnell

Alisson (8) – Veľmi dobrý výkon, 2-3x výborným čítaním hry zachránil tím. Pri góle bol bezmocný.

Alexander-Arnold (5) – Fantastická prihrávka v I. polčase pred ofsajdovým gólom Salaha je málo. Na Disasiho góle má istý podiel.

I. Konaté (7) – Zvládol niekoľko ťažkých súbojov. Jeden z tých lepších.

van Dijk (8) – Podobne ako Francúz Konaté, v II. polčase takmer skóroval, keď jeho pokus z rohu 16-ky skončil tesne nad. Pri vyrovnávajúcom góle Disasiho si mal lepšie zorganizovať obranu. Inak viackrát pripomenul časy, kedy bol naj stopér sveta.

An. Robertson (4) – Najslabší z našich. V tomto systéme mu to nejde, pretože Robbo nie je stopér.

Mac Allister (8) – Najlepší z našich. 10 odobratí lopty súperom, 3 úspešné tackles, veľmi dobre čítal hru, jeho prehľad a technika sa hodí. Síce párkrát zle prihral, ale ako jediný náš hráč v poli zahral naozaj na požadovanej úrovni. MOTM.

Miestami bezradný Liverpool berie zo Stamford Bridge bod, Salah bez rekordu, zato vytočený. Chelsea – LFC 1:1

Gakpo (4) – V zálohe mu to nešlo. Priveľa strát, v súbojoch neskoro, problém s loptou na nohe.

Szoboszlai (6) – Nehral zle, ale myslím si, že ho zaskočila tvrdosť a odhodlanosť, s akou sa v PL hráva. V prvom polčase výborne prenikol do 16-ky, ale Jota mu zobral zakončenie.

Salah (7) – Výborný v I. polčase, v druhom vypojený. Skvostnou prihrávkou našiel pred prvým gólom L. Díaza, následne nastrelil brvno, ďalšiu sľubnú šancu kvôli zákroku T. Silvu nepremenil. V 76. min šiel dole a niesol to ťažko.

Jota (5) – Nešlo mu to. Bol dobre pokrytý, ale priveľa kazil, nerozumel si so spoluhráčmi ani sám so sebou.

L. Díaz (7) – Prvý gól v 23/24 ide na jeho konto, keď po ukážkovom nábehu premenil prácu Salaha na vedenie. Snaživý, ale Gakpo a Robertson mu dali minimum kvalitnej podpory.

striedania: 

D. Núñez (6) – Keby si vedel lepšie spravovať loptu, tak po chybe Chelsea, resp. prihrávke Mac Allistera má šancu rozhodnúť. Ako striedajúci hráč ale priniesol oživenie.

C. Jones (6) – Niekedy pridlho držal loptu, raz ju aj v blízkosti vlastnej 16-ky stratil. Inak snaživý a +/- dobrý na lopte.

H. Elliott (7) – Po ME 21-ročných mu to ide. Veľmi dobre pressoval, je obetavý, dobre číta hru. Rozhodne oživenie do záverečnej fázy stretnutia.

Doak (6) – Škoda, že mu spoluhráči neadresovali viac lôpt, aby mohol ukázať dynamiku a rýchlosť.