Darwin střílí i pálí. Je před námi i osmifinále EURO

51
1918
Cody Gakpo (foto: twitter.com)

Darwin Núñez se prosadil v obou zápasech na Copa América a Uruguay má téměř jisté místo ve čtvrtfinále. Jak nám dopadly závěrečné zápasy ve skupinách EURO?

Ibou Konate se bohužel do sestavy Francie nedostal ani na třetí pokus. Jeho tým remizoval s Polskem 1:1 a stal se první reprezentací, která ze skupiny postoupila bez vstřeleného gólu ze hry.

Nizozemci v posledním zápase skupiny nastoupili proti dobře hrajícímu Rakousku a zápas nezvládli. Ryan Gravenberch do utkání nezasáhl, Virgil van Dijk odehrál velmi špatný zápas a pro šanci na postup do čtvrtfinále se bude muset hodně zlepšit.

Cody Gakpo předvedl další výborný výkon a opět vstřelil branku. Dále byl velice aktivním v celém utkání a zaslouženě se dostal do nejlepší 11tky hráčů z Premier League na EURO.

Albion předvedl další trapný výkon a se Slovinskem pouze remizoval 0:0. Tentokrát se sestava obešla bez jakéhokoliv hráče Reds, Trent Alexander-Arnold dostal v zápase šest minutek, za kterých toho moc nestihl.

Diogo Jota v dresu Portugalska do stal pouhých patnáct minut na hřišti. Nicméně zapadl do podprůměrného výkonu svého týmu, který podlehl Gruzii 0:2.

Vítězslav Jaroš do posledního utkání Česka proti Turecku nezasáhl. Češi po porážce míří z turnaje domů.

Do osmifinále tak se svými týmy postoupili Diogo Jota a Ibou Konate, kteří vyzvou Slovinsko a Belgii.

Trojice v dresu Oranjes se postaví Rumunsku a Anglii čeká v neděli duel se Slovenskem.

Na Copa América záříme

A jestliže na Euru z našich hráčů září snad jen Cody Gakpo, na Copa América jsou hvězdami všichni naši hráči.

Alexis Mac Allister dotáhl skvělými výkony Argentinu k jistotě první příčky po dvou zápasech a připsal si v nich jednu asistenci.

Darwin Núñez zatím na Copě předvádí klasického Darwina. Prosadil se sice v obou vítězných zápasech proti Panamě (3:1) i Bolívii (5:0). Nicméně nebyl by to Darwin, aby v těchto zápasech neproměnil několik obrovských šancí…

Alisson Becker se v prvním duelu Brazílie nudil a proti Kostarice neměl žádnou práci, ale Kanárci remizovali 0:0. S Paraguayi  vyhrála Brazílie vysoko 4:1, ale na střely na branku to bylo 10:8 a Alli si vysloužil za sedm zákroků hodnocení 8,00.

Posledním hráčem Reds, který nastoupil do druhých zápasů, byl Luis Díaz. V prvním utkání mu to příliš nešlo a v zápase patřil mezi průměrné hráče. Kolumbie i tak porazila Paraguay 2:1. Proti Kostarice Lucho poprvé na turnaji skóroval, když po půl hodině hry proměnil pokutový kop. I ve zbytku utkání předváděl perfektní kousky a vysloužil si známku 8,30.