Definitívne sa končí jedna éra, Firmino v lete opustí LFC

25
2224

Odchádza legenda. Nesmúťme ale preto, že sa tak deje, ale sa tešme, že sme ju mohli zažiť.

Roberto Firmino už v 2023/24 v liverpoolskom vídaný nebude. Skvelý útočník, ktorý bol spoločne so Salahom a Maném súčasťou jedného z naj útokov futbalovej histórie, sa rozhodol ísť ďalej. Z Liverpoolu odíde v júli po vypršaní kontraktu zadarmo.

“Sadio (Mané) je jednoznačne world class futbalista, ale nie každý deň, Mo (Salah) – nepochybne world class futbalista, len nie každý deň. A Bobby (Roberto Firmino)? Celkom isto denne world class úroveň,” hovoril v 2018 Jürgen Klopp mysliac na maximálnu dôležitosť Brazílčana v tíme.

Na ňom, resp. práve na jeho dôležitosti, rozumej pochopení Nemcovho systému až tak, že sa dnes 31-ročný z Marcela považuje za jeden zo základných dôvodov, prečo je Klopp v Liverpoole úspešný, bol postavený tím, ktorý definuje jednu krásnu a zároveň úspešnú éru.

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Firmino je jeden z najinteligentnejších futbalistov, ktorí hrali nielen v LFC, ale celkovo behali po trávnikoch naprieč najlepšími súťažmi. A rovnako tak aj jeden z najtímovejsmších.

Strávil som v LFC skvelý čas, prišiel však čas odísť. Liverpool bola najúžasnejšia, najlepšia a najúspešnejšia časť môjho života, ktorú som zdieľal spoločne s manažérom (Klopp) a spoluhráčmi,” tlmočí agent Roger Wittman slová svojho klienta.

Vynikajúci nákup

Sympatický Bobby prišiel na Anfield začiatkom leta 2015 za £29m z Hoffenheimu a za necelých 8 rokov v klube sa stal hráčom, ktorého Klopp využíval najviac (k 5.3. je lídrom poradia v počte zápasov v ére rodáka zo Stuttgartu, konkrétne má na konte 346 zápasov, druhý Milner 309, s 290 stretnutiami nasleduje dvojica Salah – J. Henderson, pozn.).

Navyše s klubom z Anfieldu vyhral všetko, čo sa dalo – Ligu majstrov, Premier League, MS klubov, Európsky Superpohár, FA Cup, Ligový pohár i Community Shield.

O Firminovom impacte veľa napovedá aj nasledovný citát: “Ak chceš vidieť zápas, nemusíš v zásade vidieť Firmina, ak sa ale na Bobbyho pozrieš, vidíš celý zápas. “

Za väčšinu fans The Reds na záver len toľko, že “Bolo nám maximálnym potešením, milý Bobby a ďakujeme!”

Roberto Firmino oslavuje gól. (foto: Twitter)