Duel, ktorý si zapamätáme! 4 učebnicové góly LFC, o výhre 4:3 nad Fulhamom rozhodol v závere Alexander-Arnold

62
2547
Trent Alexander-Arnold (foto: Twitter)

Keď dal v 80. minúte krátko na trávniku činný De Cordova-Reid na 3:2 pre Fulham, asi si viacerí najprv odpľuli, z úst im vyšlo aj niečo expresívne, aby tak demonštrovali zlý deň v práci v podaní LFC. Napokon je (našťastie) všetko inak.

Premier League 23/24 (30.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Fulham FC 4:3 (2:2)

góly: 20. Alexander-Arnold (Szoboszlai), 39. A. Mac Allister, 87. Endō (Salah), 88. Alexander-Arnold - 24. H. Wilson, 45.+3 Tete, 80. De Cordova-Reid
ŽK:
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Canal+ Sport 3 (SK/CZ)

Kelleher - Alexander-Arnold, Matip (68. I. Konaté), van Dijk, Tsimikas, A. Mac Allister (64. J. Gomez), Szoboszlai (64. Gakpo), Gravenberch (83. Endō), Salah, D. Núñez, L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, Endō, I. Konaté, C. Jones, Gakpo, H. Elliott, Doak, Quansah

FFC zostava

Leno - Tete (74. Castagne), Ream, Bassey, A. Robinson, H. Reed (90. C. Vinícius), Palnihna, Iwobi (74. De Cordova-Reid), A. Pereira (62. Cairney), H. Wilson (62. Willian), R. Jiménez

lavička: Rodák - Tosin, Ballo-Touré, Castagne, Lukić, Cairney, De Cordova-Reid, Willian, C. Vinícius

Jeden z najpamätnejších zápasov aktuálneho ročníka Premier League sa hral 3.12. na Anfielde. Liverpool v ňom porazil výborný Fulham 4:3, niekto si povie, že sme mali viac šťastia, ako rozumu, 3 body sa ale hlavne pri zasa raz čudných verdiktoch hlavného arbitra Attwella rozhodne počítajú.

Dali sme 3 góly také, že sa dajú pozerať do nekonečna, aby v 88. minúte rozhodol vice-kapitán Alexander-Arnold.

Liverpool šiel do vedenia v 20. minúte, keď sa ukážkovo (za pomoci brvna) z priameho kopu presadil práve Alexander-Arnold. Hostia vyrovnali presným zásahom odchovanca The Reds Harryho Wilsona, ktorý si v 24. min pekne nabehol a pohotovo pomedzi Kelleherove nohy skóroval.

V 39. min náramne z 25 m trafil do vinkla Alexis Mac Allister, jeho premiérový gól v drese LFC ale v druhej minúte nastavenia negoval šikovným ťuknutím do lopty Tete.

Hostia šli do vedenia v 80. min. keď sa cez laxne brániaceho Tsimikasa hlavičkou presadil trpaslík De Cordova-Reid, ktorý nebol na trávniku ani 6 minút. Lenže po sklepnutí D. Núñeza a prihrávke Salaha sa v 87. min parádne do horného roju trafil Japonec Endō a o pár sekúnd na to síce Leno Gakpovu rani z hranice 16-ky síce vyrazil, ale obetavý D. Núñez loptu vrátil pred bránu, Tsimikas zvládol hlavičkový súboj a keďže sa lopta vzápätí dostala k Alexandrovi-Arnoldovi, bolo rozhodnuté, Trent ju totiž poslal do pravého dolného rohu Lenovej brány.

Za necelé dve minúty sme dali z 2:3 na 4:3, tím má naozaj silný charakter.

The Reds mali v zápase niekoľko výborných príležitostí, pri brejku Salaha s D. Núñezom ale druhý menovaný nastrelil v 53. min len brvno. Samotný Egypťan netrafil v 54. min z uhla po štandardke, resp. Lenovom zákroku pri Díazovej hlavičke z uhla poloprázdnu bránu, v I. polčase to 2x skúšal Szoboszlai, van Dijk bol v 34. min po roho v dobrej pozícii zblokovaný.

No schválne, kto si v 83. min po tom, ako Klopp poslal do hry Wataruho Enda nahlas povedal, že či Nemcovi náhodou nezahrabalo? Za stavu 2:3 stiahnuť ofenzívneho Gravenbvercha a dať tam priemerného Japonca? To nahnevá.

A bol to práve Endō, ktorý v 87. min famózne trafil vinkel Lenovej brány na naštartoval tím k pamätnému obratu. Futbal miestami naozaj nepredpovedateľný šport. A o to je krajší. Aj keď Attwellovi a jeho poskokom by som asi niečo pekné (aj s venovaním) povedal.