Emotívny zápas v Newcastli pre LFC! Fantastický D. Núñez zariadil výhru, rozhodcovia s maximálne čudným výkonom

130
3163
Darwin Núñez. (foto: Twitter)

Liverpool hral v St. James´ Parku od 28. minúty bez sporne vylúčeného van Dijka, napokon ale v čase, kedy už veľa fans nedúfalo v čo i len bod, berie všetky tri!

Premier League 23/24 (27.8.), St. James´ Park, Newcastle

Newcastle United FC - LIVERPOOL FC 1:2 (1:0)

góly: 25. A. Gordon - 81. D. Núñez (Jota), 90.+3 D. Núñez (Salah)
ŽK:Trippier - Alexander-Arnold, D. Núñez
ČK: 28. van Dijk
rozhodca: John Brooks
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)

NUFC zostava

Pope - Trippier, Schär, Botman (87. Targett), Burn, B. Guimarães, Tomali (72 . S. Longstaff), Joelington (82. E. Anderson), Almirón, A. Gordon (71. H. Barnes), Isak (71. C. Wilson)

lavička: Dúbravka - Lascelles, C. Wilson, Targett, H. Barnes, Livramento, J. Murphy, E. Anderson, S. Longstaff

Alisson - Alexander-Arnold, Matip (77. Quansah), van Dijk, An. Robertson, Szoboszlai, Endō (58. H. Elliott), Mac Allister (77. D. Núñez), Salah, Gakpo 58. Jota), L. Díaz (33. J. Gomez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, D. Núñez, H. Elliott, Jota, Tsimikas, Bajčetić, Doak, Quansah

Ďalší viac než sporný výkon rozhodcov nám napokon záver víkendu nepokazil. Po dvoch góloch striedajúceho Darwina Núñeza máme na konte viac než emotívnu výhru, ktorá pôsobí psychiku hráčov.

Zápas sa začal vo vysokom tempe, rozhodca Brooks od úvodu ukázal, že je na strane Newcastle, azda ho aj potešilo keď Alexander-Arnold nespracoval Salahovu „malú domov“ a ex-Evertončan A. Gordon samostatný nájazd na Alissona poľahky premenil.

Brooks dokonca v 28. min pri nábehu Isaka na 16-ku posúdil van Dijkov zákrok červenou kartou.

Liverpool od tej doby vlastne ani nehral, loptu mali na úrovni 75-80% na kopačkách domáci, nevsadil by som ani cent na to, že by sa vtedy našiel niekto, ktorý by na The Reds vsadil.

Napokon sa všetko zmenilo príchodom Darwina Núñeza na trávnik. Po cca 200 sekundách na ňom v 81. min vyrovnal po akcii Salah – Jota, aby v 3. minúte nastavenia rozhodol po skvelej prihrávke kritizovaného Salaha.

Výkon Alexandra-Arnolda bol od úvodu príšerný. Mladý scouser mohol byť rád, že ho Brooks už 7. minúte nevylúčil (nedal v krátkom slede druhú žltú kartu), navyše po vylúčení van Dijka mal ísť dole on a nie vo forme hrajúci L. Díaz.

Kloppovi ale napokon aj s riadnou dávkou šťastia tento zámer vyšiel.

The Reds sa fanúšikom najbližšie predstavia 3.9. v domácom zápase proti Aston Ville. Výkop je o 15 h.