Everton – LFC 2:0, hodnotenie hráčov: Strašidelná bieda, Szoboszlai, D. Núñez, I. Konaté, Salah, Endō bez reálnej kvality

72
2831
Calvert-Lewin (v modrom) strieľa druhý gól Evertonu v Merseyside derby z dňa 24.4. 2024. V červenom najbližšie pri ňom Virgil van Dijk. (foto: twitter.com)

Merseyside derby v Goodison Parku je za nami, aktuálne prežívame veľké sklamanie, poďme ale aj tak na hodnotenie výkonov hráčov.

PL 23/24 (24.4.), Goodison Park, Liverpool

Everton FC - LIVERPOOL FC 2:0 (1:0)


góly: 27. Branthwaite, 57. Calvert-Lewin
ŽK: van Dijk, L. Díaz, A. Mac Allister
ČK:
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

EFC zostava

Pickford - Godfrey, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko (46. A. Young), G. Gueye (75. Am. Onana), Garner, A. Doucouré, J. Harrison, D. McNeil, Calvert-Lewin (90.+4 Chermiti)

lavička: Virgínia - M. Keane, A. Young, Hunt, Am. Onana, A. Gomes, Warrington, Danjuma, Chermiti

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (84. J. Gomez), I. Konaté (63. Quansah), van Dijk, An. Robertson (84. Tsimikas), A. Mac Allister, Szoboszlai (63. H. Elliott), C. Jones (63. Endō), Salah, D. Núñez, L. Díaz

lavička: Kelleher - J. Gomez, Endō, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, B. Clark, Danns, Quansah

Alisson (7) – V 6. min fauloval pri nájazde na bránu Calverta-Lewina a Madley zapískal penaltu, dokonca ukázal Brazílčanovi žltú kartu, napokon sa oba zápisy odvolali, keďže situácii predchádzal ofsajd domácich.

V 17. min vychytal na zadnej tyči hlavou zakončujúceho Tarkowského a ukázal, že je word-clas gólmanom.

Ali bol jeden z mála hráčov The Reds, ktorí spĺňajú aspoň aké také kritériá.

Alexander-Arnold (4) – V 3. min zblokoval McNeilovu šancu, v 10. zasa pekným oblúčikom poslal do zaujímavej možnosti Salaha.

V 27. min pri odvrátení lopty na hranicu našej 16-ky podskočil loptu a domáci zostali v nebezpečnom území, čo napokon aj premenili na úvodný gól stretnutia. V 54. min pekne vysunul za obranu An. Robertsona, v 57. ale nechal Calverta-Lewina po priamom kope na zadnej tyči samého a keďže Tarkowski výborne vyblokoval van Dijka, inkasovali sme aj po druhý raz.

Trent bol slabý. Asi sa ani nemusím viac rozpisovať. Vicekapitán navyše viacero pasáží odchodil, nie je na tom dobre kondične, ani mentálne.

I. Konaté (3) – Nepamätám si horší Ibouho výkon v našom drese. Calvert-Lewin z neho urobil školáka a aj keď napokon neskóroval po vyhratom súboji s ním, Francúza proste schoval do vrecka.

Konaté bol vo vzduchu naozaj slabý, až zarážajúco slabý. Rovnako tak všeobecne v súbojoch, kde ako keby nedokázal lepšie čítať hru, mať lepší štart na loptu.

van Dijk (7) – Gól na 2:0 nie je jeho chybou. Tarkowski ho úplne rozumne zablokoval v pohybe a domáci sa mohli tešiť. Skipper držal obranu, na čo sme aj zvyknutí.

Virgil sa v záverečnej tretine zápasu tlačil dopredu, pýtal si loptu, rozohrával, lenže väčšinu spoluhráčov nebola na jeho úrovni chcenia, ani fyzicky.

Mizerná ofenzíva + chyby vzadu + idiot rozhodca = Merseyside derby pre Everton. Liverpool má po titule

An. Robertson (6) – V 48. min našiel centrom z rohu hlavu van Dijka, ale jeho zakončenie bolo slabé, v 64. min zachránil svoj tím, keď obetavým zákrokom na päťke zabránil v superšanci skórovať McNeilovi.

Škót poctivo behal, pomáhal vo výstavbe, ponúkal sa do priestorov, mal aj pár prienikov, lenže jeho centre boli vo veľkej väčšine natoľko slabé, že domáca obrana s nimi nemala najmenší problém.

A. Mac Allister (5) – Maccovi to nešlo. A ide to aj za Kloppom, ktorý ho hodil na 6-ku, kde sa pokúšal tvoriť hru, diktovať tempo, na druhej strane si ale dovolím povedať, že o pozíciu vyššie by bol miliónkrát platnejší, ako superslabý Szoboszlai.

Očividne fyzicky vyšťavený Argentínčan urobil aj zopár strát v strede poľa, naopak v 45. min poslal skvelú loptu na stred 16-ky Núñezovi, aby ten zle spracoval a následne sa Salahovo zakončenie ani na dvakrát neujalo.

Szoboszlai (2) – Najslabší výkon Dominika v liverpoolskom drese, ktorý je len podčiarknutím obrovskej biedy, ktorú v poslednej dobe predvádza.

Bez elánu, energie, chuti pobehnúť, bez zanietenia, proste maximálne o ničom. Fakt neviem, prečo ho Klopp dal do základu. S takýmto prístupom a formou by nemal hrať ani za dvadsaťjednotku.

C. Jones (5) – V 27. min mu Madley odpískal faul, ktorý podľa mňa neexistoval a domáci po štandardke skórovali.

Curtis sa snažil hru rozťahovať, spomaliť i zrýchliť, lenže sem-tam dosiahol maximálne tak priemernú úroveň.

Sprava Darwin Núñez a Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

Salah (3) – Asi najslabší Mohamedov výkon v liverpoolskom drese. Po zranení nie je ok, nedokáže poriadne vystreliť na bránu, prejsť cez protihráča. V Merseyside derby navyše nemal záujem o uvoľňovanie sa do priestorov, rozťahovanie hry a keď už sa dostal do šance, tak mu to nešlo.

V 35. min umne prenechal Díazov pas do 16-ky Núñezovi, v 44. zasa pekne zakombinoval práve s Núñezom a Díazom, krátko na to po tom, ako Darwin nespracoval exkluzívnu prihrávku Mac Allistera pálil dvakrát z hranice 16-ky – raz ho zblokoval Branthwaite a raz vysoko prestrelil.

V 55. min v šanci zle trafil loptu po prihrávke L. Díaza, v 68. min ho v sľubnej príležitosti zastavil Tarkowski, v 79. min sa k nemu dostala v 16-ke odrazená lopta, ale znova dával vysoko nad a v piatej minúte nastavenia po Díazovom sklepnutí vyškriabal jeho volej zo 14 m na roh Pickford.

D. Núñez (2) – Ak si o ňom niekto myslí, že je len Andy Carroll 2.0, tak v liverpoolskom derby to dokonale potvrdil.

Spracovať si loptu bolo v Goodison Parku nad jeho možnosti, navyše viditeľne fyzicky vyčerpaný Uruguajčan sa v II. polčase vlastne takmer úplne vytratil. Celý duel nemal odohrať ani omylom, keby aj medzi náhradníkmi nebol nikto okrem brankára Kellehera, aj tak by mal ísť do hry namiesto Darwina.

Navyše rovnako, ako Salah, nevyhral ani jeden zo súbojov, do ktorých sa zapojil.

Z jeho ostatných výkonov plynie jedno ponaučenie, Darwin zatiaľ nedokáže na vysokej fyzickej úrovni odohrať celú sezónu v anglickom futbale.

L. Díaz (8) – MOTM. Agilný, snaživý, schopný presadiť sa 1 na 1. Úplný opak toho, čo predviedli Núñez a Salah.

Lucho vyhral 6 ofenzívnych súbojov, odobral z nášho tímu súperovi najviac lôpt (7), vytvoril 3 šance a žiaľ, v 69. min peknou strelou zvnútra pokutového územia len orazítkoval tyčku Pickfordovej brány.

V červenom Luis Díaz. (foto: twitter.com)

 

striedania:

Endō (3) – Do zápasu nevstúpil dobre a hneď po pár sekundách na ňom stratil pred vlastnou 16-kou loptu, ešteže bol Robertson pri supermožnosti McNeila pohotový i obetavý.

V 90.+2 min znova stratil, tentoraz ho zastúpil Quansah.

Wataru mal momenty, kedy ťahal akcie stredom, lenže väčšina skončila na stredovom kruhu prihrávkou dos strany či dozadu, pričom to vyzeralo, ako keby J. Henderson stále hral za LFC.

H. Elliott (5) – Snažil sa, lenže sa nedokázal presadiť. Protihráči mu nedávali priestor a taký aj bol jeho výkon.

Quansah (6) – Výrazne lepší ako Konaté, ale to by bol v zásade aj mop zastoknutý do trávnika. Mladík si miesto zastal.

J. Gomez (nehodnotený)

Tsimikas (nehodnotený)