Famózny Salahov gól na výhru nestačil, LFC – Man City 2:2

56
3452

Po nezáživnom I. polčase, kedy sme mohli byť radi, že neprehrávame tak o 2 góly, sme na Anfielde videli záživné predstavenie.

Premier League 21/22 (3.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 2:2 (0:0)

góly: 59. Mané (Salah), 76. Salah (C. Jones) - 69. Foden, 81. K. De Bruyne
ŽK: Milner, Jota, Fabinho - B. Dias, Cancelo, B. Silva
rozhodca: Paul Tierney
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

Alisson - Milner (77. J. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson, C. Jones, Salah, Jota (68. Firmino), Mané

lavička: Kelleher - I. Konaté, N. Keïta, Firmino, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, MInamino, Tsimikas, N. Williams

MCFC zostava

Ederson - K. Walker, R. Dias, Laporte, Cancelo, Rodri, K. De Bruyne, B. Silva, G. Jesus, Foden, Grealish (67. R. Sterling)

lavička: Steffen, Carson - Stones, Aké, R. Sterling, Ferran Torres, Fernandinho, Mahrez, Palmer

4 góly za 22 minút, dvakrát vedenie The Reds, skvelý gól Sadia Maného i akcia zakončená presným zásahom s označením „z inej galaxie“ v podaní Mohamed Salaha. Guardiolov tím ale ukázal, že je absolútnou špičkou a v oboch prípadoch dokázal odpovedať.

Nasleduje reprezentačná prestávka, najbližšie nás čaká v sobotu 16.10. od 13.30 Watford, hrá sa na jeho trávniku.

Sadio Mané sa teší z gólu. (foto: Facebook)

1. polčas

Liverpool začal aktíve, ale Man City jeho zámer umným vyčkávaním a prehusťovaním priestoru na svojej polovici, nielen prekukol, ale aj domácim zamedzil vytvoriť si zaujímavú pozíciu na zakončenie.

V 17. min roh hostí, Foden to skúšal priamo, ale Alisson vyboxoval. O pár sekúnd neskôr chyba brazílskeho gólmana domácich, ktorý prihral priamo súperovi, ale z následnej akcie bol „len“ roh, keďže si Matip splnil povinnosti. Krátko po rohu De Bruyneho center spoza 16-ky, ale Foden dával hlavou v šanci vedľa. Situáciu by kvôli postaveniu mladého futbalisti Man City určite preveroval VAR.

21. min, J. Henderson stratil na polovici loptu, a potom B, Silva predviedol úžasné sólo, keď prešiel cez asi päticu protihráčov, na 16-ke posunul loptu doľava Fodenovi, ale jeho v superšanci parádne vychytal pripravený Alisson!

24. min a Cancelova ulička na De Bruyneho, ten sa ale v nepresadil. V 32. min si Foden po súboji s Milnerom pýtal faul a štandardku na hranici 16-ky. Tierney bol proti. V 34. min Fodenov center zľava, na zadnú tyč si nabehol K. De Bruyne,a le vo výbornej možnosti dával hlavou vysoko nad.

38. min, zakončenie De Bruyenaho bolo zblokované, krátko na to opäť Belgičan, ktorého zblokoval Matip. V 41. min Matip výborne vzadu pred G. Jesusom, v 44. zasa skvelý pas Edersona na Fodena, ktorý poľahky prešprintoval Milnera, ale Alsson parádne vybehol!

Portugalský súboj Jotu (vľavo) s B. Silvom. (foto: Facebook)

2. polčas

Domáci začali aj druhú časť aktívne, v 50. min sa po Matipovom pase otočil na 16-ke Jota, ale jeho ranu kryl Ederson.

Liverpoolu vyšla rýchla akcia v 59. minúte, keď sa Salah skvele na pravej čoare uvoľnil pri brejku cez Cancela, vysunul Maného a ten prekonal Edersona – 1:0.

61. min a priamy kop LFC po aktiite Jotu, Salahov pokus ale skončil tak meter vedľa.

69. min priniesla akciu MCFC, naši nezachytili pohyb súpera v strede trávnika, G. Jesus cez Fabinha potiahol stredom 16-ky, posunul doľava Fodenovi a ten presne trafil – 1:1.

V 73. min rozhodca Tierney vytočil Guardiolu, ktorý (a nielen on, ale celý tím hostí) si pýtal druhú žltú kartu pre Milnera. Ten, objektívne, fauloval a mal ísť predčasne do šatne.

V 76. min Anfield zaburácal. C. Jones vytláčaný na 6-ke hráčmi posunul loptu Salahovi, ktorý si urobil srandu z B. Silvu, Cancela, Rodriho i Laporteho a gólom, ktorý by mal byť nominovaný na naj v sezóne, poslal Merseysiders po druhý raz do vedenia – 2:1.

79. min a šanca Man City, Sterlingov center do 5-ky ale na roh odvrátil striedajúci J. Gomez.

Žiaľ, v 81. min bolo skóre opäť vyrovnané. C. Jones a Fabinho nemali dobrý pohyb dozadu, Fodenovu prihrávku pred bránu zrazila obrana LFC pred 16-ku, kde K. De Bruyne za pomoci teču Matipa vyrovnal – 2:2.

82. min a priamy kop hostí z 26 m, ale K. Walker sa zahral na amerického futbalistu. V 86. min priamy kop LFC od pravej postrannej čiary v podaní J. Hendersona, Ederson pri vybehnutí urobil chybu a lopta prepadla na zadnú tyč až k Fabinhovi, ktorý ale loptu do odkrytej brány vo výbornej šanci kvôli obetavému zákroku Rodriho nedostal!!

89. min a dobrá možnosť De Bruyneho, v 16-ke sa ale nezorientoval dobre, v 2. minúte nastavenia ešte Sterlingov zblokovaný pokus.