Fulham – LFC 1:1, hodnotenie hráčov: Skvelé predstavenie A. Mac Allistera i L. Díaza, kvalitne aj obrana, a tak si zahráme vo finále League Cupu

13
951

Odveta semifinále Carling Cupu ponúkla na Craven Cottage v záveer poriadnu dármu. Liverpool ale napokon postup do finále ustál.

League Cup 23/24 (24.1.), Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC 1:1 (0:1)


góly: 77. Diop - 11. L. Díaz (Quansah)
ŽK: Cairney, Diop - Kelleher
ČK:
rozhodca: Simon Hooper
TV: Nova Sport 2 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

FFC zostava

Leno - Castagne (83. Tete), Adarabioyo, Diop, A. Robinson, Palhinha, Cairney (83. H. Reed), De Cordova-Reid (67. H. Wilson), A. Perreira (83. Muniz), Willian, R. Jiménez

lavička: Rodák - Tete, Ream, H. Reed, Lukić, Francois, H. Wilson, Muniz, C. Vinícius

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley, Quansah, van Dijk, J. Gomez, A. Mac Alister (67. C. Jones), Gravenberch (84. B. Clark), H. Elliott, Gakpo (84. I. Konaté), D. Núñez (67. Jota), L. Díaz

lavička: Alisson - I. Konaté, C. Jones, Jota, An. Robertson, B. Clark, J. McConnell, Beck, Nyoni

Kelleher (7) – V 53. min síce školácky podbehol Willianov center a tak prehral vzdušný súboj s Adarabioyom, pričom z akcie sme mohli inkasovať, keby A. Pereira z uhla nenastrelil tyčku, na druhej strane to bol ale v podaní Íra zodpovedný výkon na istej úrovni.

Kvalitný v rozohrávke, istý aj pri vysokých loptách, v 7. min bol pozorný pri strieľanom centri Castagna, v 33. min skvele zasiahol pred R. Jiménezom a v 80. min nedovolil strele H. Wilsona zo 17 m skončiť v sieti.

Remíza na Craven Cottage s Fulhamom stačí, LFC je po 2 rokoch vo finále Ligového pohára

C. Bradley (8) – Výborný výkon liverpoolskeho mladíka, ktorý sa šance, ktorú po zranení sa Alexandra-Arnolda dostal, pevne chytil.

Conor bol ukážkový v pressingu, neúnavný, hýril pohybom, spoluhráčom sa neustále ponúkla a až na jeden prípad, kedy s ním “vypiekol” ex-Liverpoolčan Harry Wilson, z čoho aj bol gól na 1:1, držal dobre aj svoju čiaru.

Quansah (8) – Parádnym pasom z polovice ihriska našiel v 11. minúte na hranici 16-ky L. Díaza a Leno musel smutne vyťahovať loptu z brány.

Jarell mal niekoľko dôležitých obranných zákrokov, napr. v 90. min pri veľkom tlaku Fulhamu nedovolil v 16-ke skórovať Munizovi.

Jarell Quansah. (foto: twitter.com)

van Dijk (8) – Líder obrany, jej dirigent. Po záverečnom hvizde si ruku podal aj s R. Jiménezom a na Mexičana sa pozrel ako keby ho aj trochu ľutoval. Domáci útočník sa síce snažil, ale kapitán LFC i Holandska mu prakticky nič nedovolil.

Virgil bol dominantný vo vzduchu, vedel upokojiť hru, presne rozohrať.

J. Gomez (8) – Joe na ľavej strane obrany, cez nohu, hrá naozaj kvalitne. Dobre čítal hru, vedel loptu potiahnuť dopredu, sťahoval sa aj do stredu poľa, kde pomáhal prehustiť priestor.

V odvete s Fulhamom mal aj 2 strelecké pokusy, čo mu po dueli v rozhovore pre Sky Sports pripomenul jeho ex-spoluhráč Daniel Sturidge, boli ale také skôr smiešne a hlavne nepresné.

A. Mac Alister (9) – Výborný. Výkon LFC v strede poľa bol úplne iný počas Argentínčanovej prítomnosti na trávniku, ako po 67. minúte, kedy už na ňom nebol.

Skvelý dispečer, kvalitné diktovanie tempa hry, Alexis upokojil hru, keď sme ju potrebovali upokojiť, zrýchlil, keď sme ju potrebovali zrýchliť. MOTM.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

Gravenberch (6) – 6x odobral súperovi loptu, vytvoril 2 šance. Na druhej strane bol aj časti neviditeľný, nie raz mal problém so spracovaním, lopta mu odskakovala od nohy. Jeho výkon sa asi ani nedá ohodnotiť inak, ako priemerný.

H. Elliott (7) – Harvey strávil časť mládežníckej kariéry práve vo Fulhame a v tíme The Cottagers aj zaznamenal seniorský debut. Aj napriek tomu naň domáci fans od úvodu bučali a posmievali sa mu.

Mladý Angličan predviedol poctivý, behavý výkon, pomáhal v obrane, v medzihre i kombináciách.

Gakpo (6) – Jeho dlhé nohy a krytie lopty idú k sebe a idú na vysokej úrovni. Cody si takmer pripísal asistenciu, ale gól. L. Díaza z 28. min neplatil pre ofsajd.

Inak snaživý, dobre pressoval i kombinoval.

D. Núñez (6) – Neúnavne behal, pressoval. V 20. min po van Dijkovom nákope do 16-ky nezvládol hlavičku, aby poslal Gravenbercha do pohodlného zakončenia, v 56. min mu v brejku prihral do zakončenia L. Díaz.

Najsvetlejší moment útočníka č. 9 prišiel v 63. min, kedy sa po výbornom pressingu C. Bradleymu k nemu odrazila lopta, v 16-ke sa pekne otočil okolo Palhinhu a tesne minul.

L. Díaz (9) – Gól sa počíta, Luchovi výrazne posunul sebavedomie a vlastne takmer do konca stretnutia ho bolo plné ihrisko. Navyše vyhral 3 z 3 súbojov 1 na 1, celkovo ich bolo 10 úspešných, vytvoril 3 šance i zariadil 3 priame kopy pre svoj tím.

Luis Díaz. (foto: twitter.com)

striedania:

C. Jones (6) – Po príchode na trávnik hral na šestke a bol výrazne horší, ako A. Mac Allister.

Jota (6) – Okrem nejakých dohadovačiek s Diopom ponúkol aj pár jemu vlastných prienikov, lenže bez želaného efektu.

I. Konaté (nehodnotený)

B. Clark (nehodnotený)