Glosa z nosa (16.): Obyčajný prestupový (ale hlavne ťažký) deň fanúšika LFC

28
2004

16. pokračovanie viac nepravidelného ako pravidelného seriálu, ktorý sem-tam dráždi slabšie povahy. Kto sa pridá aktuálne?

Na úvod tradičné upozornenie, pri ktorom si čoraz viac pripadám ako papagáj po porážke. Ten, kto z toho, či onoho dôvodu nevie čo je irónia, nevie rozlišovať medzi tým, čo vážne brať treba a čo ani z kilometra, ten, kto sa na hodinách slovenčiny (češtiny) namiesto počúvania prednášajúceho radšej prešpáral z nosa až k achilovke, aby mal dnes romantický vzťah s Dunningom i Krugerom i ten, koho najobľúbenejší TV program sú Rodinné prípady a o Zdeňkovi Izerovi si myslí, že je ku*va vtipný, mal by teraz prestať čítať, tento článok/glosu/fejtón či možno dokonca v istom uhle pamflet zavrieť a venovať sa fakt niečomu zmysluplnejšiemu. Napr. prseniu sa pred zrkadlom, ktoré zakaždým uistí, kto je najkrajší na svete.

Takýmto prístupom predídeme zbytočným preniam v diskusii, zvýšenému krvnému tlaku a viac či menej hlúpym reakciám.

Poďme si teraz dať obyčajný deň priemerného liverpoolskeho fanúšika počas prestupového obdobia. Ešte upresním, že čerpám z Twitteru, takže keď na ňom nie si, za to by si sa v texte našiel, bude to istotne nejaký prazvláštny omyl, lebo ty si určite v najlepšom poriadku. Navyše text píšem v prvej osobe, takže ak sa aj teraz niekto bude štylizovať do polohy ofučanej Marty, tak potom už fakt neviem .. 😎

Prestupové leto 2023: J. Henderson a Fabinho do S. Arábie, Szoboszlai Mac Allister posilami

 

7.15 budíček, ranná hygiena a polkilový exkrement, ktorý vo fáze snaženia sa pripomína dobre že nie pôrod. Mobil v ruke, lebo trepať notebook či nebodaj stolový PC na záchod nie je úplne najkomfortnejšie

Klik na stránku o LFC počas načítania letmá, za to rýchla myšlienka, teda presnejšie želanie, aby The Reds konečne kúpili aspoň defenzívneho záložníka. Stačí jedného, však ako tam môže hrať tínedžer Bajčetić či C. Jones. A nechoď na mňa s rečami, že to nie sú defenzívni záložníci aj keď nie sú.

Štvrťhodina prikovaná na záchodovej mise, stŕpnuté nohy a frustrácia. Romanovi aj Joycovi síce uverím aj keby prišli s tým, že týždeň má 10 dní a v Austrálii chodia ľudia po rukách, však je dole hlavou, ale moji favourite reliable journos proste požadovanú info nie a nie priniesť. Nanajvýš tak zrecyklovanú, ktorá spomína Laviu v tom istom svetle ako už 200x predtým. A aký to mohol byť pekný deň. PS: Inak, nebol Thuram, o ktorom síce neviem, ktorý Thuram to je, vlastne o ňom neviem zhola nič, teda okrem toho, že by bol ideálnou posilou, už istý?

Deň teda začína v móde #FSGout. Cestou do práce zrak spočinie na protiľahlom priechode pre chodcov, po ktorom si kráča týpek v drese Chelsea. Kiež by sme aj my mal takého majiteľa, ktorý nie je taký žgrlavý ako Henry, ktorý sa a o klub zaujíma, ktorý tiež ako ja žije vo fife či futbalovom manažérovi.

Majitelia LFC zľava John Henry a Tom Werner. (foto: Twitter)

V práci sa pri vchodových dverách míňam s kolegom, ten vie, ako mi spríjemniť deň. „Vyhrávať 2:0 nad Bayernom, potom 3:2 a napokon prehrať, to teda ten Liverpool asi v novej sezóne veľa neurobí, čí? …“ škľabí sa ako Pročko, keď mu vyjde v parlamente vtip a šéfino sa navyše na neho usmeje. V hlave myšlienky o tom, ako každý, fakt každý (okej, Everton nie) nakupuje, ukáže si na toho či onoho a hneď je na tom lepšie a my nevieme, teda čo my, FSG nevie kúpiť ani jedného pos*atého defenzívneho záložníka.

Našťastie je dnes práce – ako hovoria slušní „vyše hlavy“ a ako expresívny zvyšok „po k*k*t“, takže sa téma Liverpool a jeho prestupové obdobie na pretras dostáva až počas obeda.

Hríbové rizoto, malá kofola, ukecaní kolegovia pri jednom stole a nutkanie. Nutkanie otvoriť web, Facebook či Twitter, nutkanie presvedčiť sa – teda v ideálnom prípade – že Liverpool konečne niekoho kúpil. Túžbam sa neodoláva príliš ľahko, a tak na rad prichádza vytriezvenie, že zasa nič.

„Ku*va, však už niekoho kúpte!“ šrotuje hlavou. „Kohokoľvek!“ Zabudlo sa veľmi rýchlo na Arthura Mela, ktorý bol presne nákupom zo šuflíka nazvaným „Kohokoľvek“ a za LFC napokon odohral famóznych 13 minút.

Jörg Schmadtke (foto: Twitter)

Poobede otravná porada, po nej to ale beží okej, za chvíľu padla. Myšlienky na poličku, ktorú ešte treba zavesiť nad posteľ, predtým ešte zbehnúť do Tesca po smotanu, zemiaky i šampón pre potomka. Snáď to postíham, veď večer Farmár hľadá ženu.

V Tescu je rad ako keby sa blížil koniec sveta, telefón je dobrým spoločníkom. Stránky o liverpoolskych prestupoch ale nie. Nie sú ani 2 týždne pred štartom novej sezóny a stále nič. Teda Mac Allister a Szoboszlai nie sú nič, ale teraz vlastne sú. Jednému by šlo z toho hlavu roztrhnúť.

Veď Joyce, Bascombe, Romano i Reddy ešte v máji vraveli, že Liverpool bude mať na prestupy 250 mil. libier. Tak kde sú? A ty, čo si myslíš, že vieš všetko naj, mi nevrav, že sú to len výmysly. To si nechaj pre toho, čo seno žerie. Veriť sa predsa niečomu musí a keďže nemám čas sedieť celý deň na internete, tak verím prvému plánu. Keď proti tomu niečo máš, príď mi to povedať do očí. Ach títo múdrosráči …

Ešteže sme v Liverpoole jedna veľká rodina. Základná premisa, ktorá drží masy, ktorá pretrváva. YNWA. Paráda.

Stefan Bajčetić. (foto: Twitter)

Čo ale keď sa polovica opôr zraní, kto bude hrať? Bajčetić? (veď aj ten dlho nie je fit) Harvey Elliott? Či niektorý z juniorov, čo teraz v príprave Klopp nasadzuje? Hmm, keby som si len spomenul ako sa aspoň jeden volá…

Z klubu odišli N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Milner, A. Melo, J. Henderson i Fabinho, teda 6 záložníkov preč a do klubu prišli len dvaja. Môžem okadiť celý Liverpool. Fakt.

O jedno volské oko navyše, paprika, paradajky, chlieb síce mohol byť čerstvejší, ale okej, večera je fajn, farmár +/- tiež. Nie, že by som bol nejaký jednobunkovec, je to taká oddychovka po náročnom dni. Škoda, že nechodí aj cez víkend, kedy sa lopotím na záhrade a večer si chcem vyfúknuť.

Pred spaním ešte letmé prejdenie noviniek, ale len potvrdenie, čo hovorím celý čas, FSG je ako majiteľ na 2 veci. A Schmadtke tiež. Síce neviem, čo robí, aké sú jeho právomoci, viem ale, že to robí na hovno.

No nič, treba ísť spať. Zajtra je tiež deň, povinností plná hrsť, snáď to teda konečne vyjde a Arthur Meno alias ktokoľvek Liverpoolu podpíše.

Previous articleLiverpoolSky podcast #79: Príprava končí, obavy začínajú?
Next articleTrefa vstupuje do 3. sezóny a je súťažou o zaujímavé ceny
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net