Glosa z nosa (3.): Trpký návrat o 2 roky späť. Klopp má na zranenia riešenie, len iné ako fans

40
1973

Súhrn toho, čo sa mi dostalo v súvislosti s LFC “pod ruku”, resp. toho, čo ma nenechalo nečinným. Po pártýždňovej odmlke je tu 3. diel glosy, pričom témou je kríza spôsobená maródkou i Kloppove vyjadrenia k nej.

Sezóna 20/21 bola do posledného kola o naháňaní miestenky do Ligy majstrov. Liverpool to napokon zvládol (aj vďaka Alissonovmu zásahu v nastavenom čase na trávniku WBA). Čo si ale viacerí zo spomenutej sezóny pamätáme, bola až enormná smola, čo sa týka zranení.

Opravte ma, ak kecám, ale bol vôbec počas 20/21 aspoň deň, kedy sme nemali na maródke aspoň 8 futbalistov? Tam, kde si taký Man Utd dával na tzv. injury list chlapcov z výberu do 15 rokov, aby jeho maródka vyzerala poľutovaniahodne, mal Liverpool pre zdravotné patálie out mená ako van Dijk, Matip, Alisson, Firmino, N. Keïta, Shaqiri, Oxlade-Chamberlain, Thiago A., J. Gomez, Origi. Bola doba, kedy sme mali u lekára celú jedenástku futbalistov.

A tá doba je aktuálne späť! Uvedomujem si, že toto smiešne nie je. Lebo na tom nemá čo byť, aj keď na druhej strane si fans Man City naťahujú šťastím predkožky a supporters Chelsea Plastic Clubu už fúkajú do nafukovacej Anči čo sa do nej zmestí.

Ale k tragikomickej realite. Nižšie zobrazený tím (z hráčov, ktorí sú, resp. v posledných dňoch boli na maródke, pozn.) by istotne nejaký ten zápas na najvyššej úrovni vyhral. A dovolím si tipnúť, že nie jeden.

Jota, Matip, Thiago A., I. Konaté, C. Jones, Oxlade-Chamberlain, Kelleher. Všetci títo sú out. Ktovie ako dlho.

Tsimikas. Grécky ľavý bek už začína naplno trénovať.

N. Keïta. Mohol by byť na Crystal Palace ready. Mal soplík a z vlastnej skúsenosti viem, že soplík je u chlapa niečo ako keď ťa na prechode rozbije Hummer, ale ty nie si žena, lebo žena by sa postavila a ešte zabehla 10 km, postarala sa o domácnosť, šla do fitka a deň zakončila s long drinkom a nohami vyloženými na stole.

C. Ramsay. Prestúpil do LFC, vyšetrenia ale ukázali, že má niečo s chrbtom. A tak neabsolvoval prípravu a teraz ani nevieme, či vôbec existuje.

K. Gordon. Mladý talent mal od nového roka poriadne zdravotné patálie. Aktuálne je už späť. A o čosi málo aj pripravený. Pre potreby U21.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Klopp: Záložníka kupovať nebudeme

V súvislosti so zranením Thiaga Alcântaru sú aktuálne na pretrase dve veci. Druhá je novšia – Jürgen Klopp totiž na tlačovke pred pondelňajšou (15.8.) dohrávkou 2. kola Premier League s Crystal Palace vyhlásil, že sa dočítal, že by Španiel mal kvôli zraneniu zadného stehenného svalu pauzovať 4 až 6 týždňov, pričom Nemec sa svojsky vyjadril, že sa skôr prikláňa (želá si), aby to boli týždne 4.

Zľahčovať ale dnes sériu zápasov, ktorú Thiago vynechá, a to sme už vo veci č. 1, skôr fans naokolo nasiera. Niektorí sú vytočení, ďalší k tomu pridávajú aj paniku. “Treba rýchlo kúpiť Matheusa Nunesa zo Sportingu, lebo inak dovi-dopo!” 

Čo tam potom, že spomínaného stredopoliara má napozeraného maximálne tak zlomok prítomných. In Klopp We Trust, hovorí sa a keď bulvár, či clickbaitový Skysports napíše, že Liverpool o Portugalčana záujem má, či nemecký manažér The Reds sa na jeho adresu vo vymyslenom rozhovore či reakcii vyjadril, tak to proste musí byť na hype.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Možno si niektorí spomenú na študentský film Český sen spred cca 15 rokov. Absolventi nejakej filmovej fakulty si z obyčajných smrteľníkov spravili dokonalú prdel. Vymysleli koncept nového obchodného centra, na lúke za mestom postavili akože jeho konštrukciu, ktorej stranu potiahli z diaľky vierohodnou plachtou potlačenou dverami, oknami, názvom a celé to vďaka reklamnej agentúre zabalili do akciového šatu plného super zliav. Vo finále sme mohli vidieť aj 1500-ročné starenky, ako na okamih zabudli na artrózu, pokazené kĺby, barly a utekali ozlomkrky nakúpiť, čo ja viem, baterky v 75-percentnej zľave. Mladí, starí, vysokí, nízki, štíhli i pri tele boli sklamaní, nahnevaní, vytočení. Ktovie ale, koľkí z nich si boli ochotní priznať vlastnú nevedomosť, neuvedomenie sa.

Klopp na blbosti reaguje slušne. Teda rozhodne slušnejšie ako ja. Veď šéfuje lavičke jedného z naj klubov sveta, renomovanej značke a nie je len obyčajný vandrák z Hornej Dolnej, ktorý asi nemá čo na práci, a tak po internetoch vypisuje hlúposti. Toto keď si prečíta Alan Kennedy, teraz nemyslím legendárneho futbalistu Merseysiders, ale nástenkára môjho fancubu, tak mu zasa tlak vyrazí mozog z hlavy. Sorry za to. 😎🤘

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Klopp je spokojný. Len medzi spokojný a spokojný je rozdiel

“Som spokojný s veľkosťou a kvalitou môjho tímu, na druhej strane však máme zranenia. Je otázne, ako dlho budú hráči mimo, existujú rôzne riešenia,” povedal rodák zo Stuttgartu na tlačovej konferencii.

„Jedným z nich je prestupový trh, ale má zmysel len vtedy, ak dokážete priviesť správneho hráča, nielen hráča, ale aby to bol naozaj správny hráč. Len potom by to dávalo zmysel. Ale v skutočnosti by sme to urobili od prvého dňa prestupového obdobia, od prvého dňa prípravy, v niektorých prípadoch to jednoducho nie je možné a v iných prípadoch je to mimoriadne ťažké. Ak niečo nie je možné, prečo by som na to mal myslieť?” uvažuje Klopp.

„Všetky ostatné riešenia sú v tíme. Momentálne máme príliš veľa zranení, to je jasné. Máme pár chlapcov, ktorí sa vrátia skoro, Naby (Keïta) sa vráti v pondelok a Kostas (Tsimikas) bude dnes prvýkrát trénovať, takže by sa mohol tiež vrátiť. Taká je situácia. Rozumiem otázkam, ale ak by existovali správne riešenia, už by sme ich urobili. Nie sme tvrdohlaví alebo čo, len to nie je správna vec,” ozrejmil Nemec postoj klubu od rieky Mersey.

Lenže zamedziť tomu, aby si časť ľudí myslela, že Liverpool FC proste nemá prachy, nie je ani v silách charizmatického manažéra. A vlastne ani na tom nezáleží, už sme si mohli zvyknúť, že my, random ľudia spoza monitoru, viac neúspešní ako úspešní, vieme o svete, o všetkých témach rozhodne viac, ako odborníci. A je to tak dobre, však o čom by sme sa potom bavili, čím by sme si vypĺňali čas.

Previous articleLiverpoolSky podcast #59: Slabší štart do llgy. Prečo musíme stále inkasovať prvý?
Next articleTipovačka 22/23 #3: LFC – Crystal Palace (PL)
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net