Glosa z nosa (5.): Čas na to byť poriadne nas****. Alebo ako ide Edwards kupovať talenty pre Man Utd

52
2053

Skôr nepravidelný, ako pravidelný súhrn toho, čo mi v súvislosti s LFC posledných dní napadlo.

Disclaimer na úvod: Tento formát je len na “papier” hodený nápad, ktorý nemusí byť úplne naj, rovnako tak, ako naj nie je a nebude ani jeho forma. Lebo kopec irónie, sarkazmu, atakov na naše egá i intelekt. Nechcem nikoho urážať, nechcem, aby si moje, často “cez čiaru” zosnované myšlienky niekto bral osobne, preto práve teba, drahý priateľ, teba, ktorý si sa v nich našiel, prosím, stráv čas inak, ako čítaním tohto textu.

Počúvať, že som vtipný ako Pročko po mozgovej príhode, že mám intelekt ako okenný rám, či som hanbou tejto komunity, nie je nič nové. Priznávam dopredu, máš väčšieho pipíka, si lepší fanda. Ak teda máš potrebu reagovať (priznanie č. 2 v krátkom slede) na daný text, dbaj na vyššie uvedené. Tieto riadky nie sú o tebe, nie sú o mne, o mne je ale autorský štýl, ktorý ponúkam podľa motta: “Smiech nám nikdy neškodil, vždy nám dobre urobil, preto bude najlepšie, rehotať sa hlasnejšie.” Alebo sa aspoň pousmiať. Niekoho baviť bude, iného nie, holt, ako všetko, mne tiež nechutí ananás, balzamico, víno ani olivy, preto sa im vyhýbam. Jednoduché, či? 😉

Glosa z nosa je zmapovanie toho, čo sa v poslednom čase v LFC deje. Je to čisto subjektívny text, reflektuje na veci dané, posúva ich ale do roviny, kde sa nemajú prečo brať zasa až tak vážne. Názov je do istej miery taký hlúpy a prvpolánový, ako len môže byť. Mne to nevadí, komu áno, môže sa s tým pokúsiť naučiť žiť i narábať. Na intelektuálnom dne totiž nie je priestor na vážne hodnotenia a súdy. Však načo. Stačí to všetko, ako aj samotnú glosu, vytiahnuť práve z vo veľa prípadoch ozdoby tvárí, alebo, ako hovorí klasik, “velký frňák velkého ducha značí”.

PS: Ak chceš byť členom môjho fanclubu, postni do komentárov nižšie srdiečko, alebo prostredník. Uvidíme aspoň, čo si zač 😉

PS2: Nie som vtipný, preto aj PS také nemôže byť. ?

Michael Edwards, pred letom 2022 ešte výkonný riaditeľ LFC, ktorý mal na starosti prestupy. (foto: Twitter)

Jedna téma prelínajúca sa do viacerých. A ak si nahnevaný, tak do všetkých

Michael Edwards si za dekádu, čo strávil v Liverpoole, vybudoval meno prestupového mága. Salah, Mané, Alisson, van Dijk, Firmino, Thiago A., Jota, Fabinho, Robertson, L. Díaz či naposledy D. Núñez sú mená, a nie hocijaké mená, ktoré sa výrazne podpisujú pod jeho (viac než) úspešné pôsobenie na červenej strane Liverpoolu.

Edwards má aktuálne namierené do konkurenčného Manchestru United. Keď pred pár mesiacmi z Anfieldu odchádzal, hovorilo sa, že si chce od futbalu oddýchnuť, že si flek nájde mimo najpopulárnejšej zábavky v rámci celosvetového meradla.

Dnes sa ale situácia má inak. (Cenu má predsa každý) Prechod k tímu, ktorý na pomyselnom hatemetri dosahuje u väčšiny fans LFC kritické hodnoty, spôsobil u časti zvýšený krvný tlak, dýchavičnosť a ako to v takýchto prípadoch býva, aj poriadnu nasratosť. Heslo “FSG Out!” je zasa raz populárne.

(foto: Twitter)

No problem, žádnej stres? Jedine tak vo sne

Panika je prítomná a nie je malá. Veď ako inak, veď je prirodzenou vlastnosťou každého priemerného fanúšika zobrať info, nepoznať kontext, ale mať názor. Najlepšie hlasný, expresívny. Čo na tom, že väčšinou hlúpy až tak, že by pokojne mohol byť “zhmotnený” v Simpsonovcoch či South Parku.

A tak si poďme spojiť súčasný výsledkami nelichotivý stav LFC. Poďme si spojiť akože nečinnosť vedenia či Kloppa (aj keď zasa, nemať namiesto hlavy tlakový hrniec, tak si nejeden súdnejší fanúšik minimálne pomyslí aspoň to, že za ostatné roky do Liverpoolu prišli naozaj hodnotní hráči – tí, vďaka ktorým mohol Klopp vybudovať ešte pred nedávnom tím patriaci k absolútnej futbalovej špičke) na prestupovom trhu.

Poďme si spojiť našu väčšiu či menšiu nevedomosť o štruktúrach klubu, ktoré v kontexte ľudí sediacich pred displejmi či televíznymi obrazovkami majúc v živote dosť dôležitejších ako je futbal, či konkrétne Liverpool FC, stačí bez zbytočných servítok označiť za nie príliš múdre, nie príliš realistické, nie príliš rozhľadené. Nevadí, tiež nie som najostrejšia ceruzka v peračníku.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Poďme si všetko toto spojiť s najhorším možným scenárom – konkrétne s tým, že klub ako taký robí len zlé kroky, Klopp a jeho realizačný tím sú, keď nie úplne vyhorení, tak aspoň nestíhajú nabehnúť na aktuálny futbalový trend, o taktických zlyhaniach či neprítomnosti viac ako jednej takticky nehovoriac.

Poďme si to celé spojiť s tým, že Salah je dávno za zenitom a nový kontrakt nemal dostať, ukážme prstom (najprv ukazovákom a hneď na to prostredníkom) na van Dijka, Fabinha, Robertsona, keď nedá Firmino 5 zápasov gól, tak aj na neho, ďalej na Alexandra-Arnolda, C. Jonesa, zasranov F. Carvalha, H. Elliotta, kapitána J. Hendersona, na Milnera, upratovačku, trávnikára či predajcov hotdogov pred Anfieldom.

Poďme si to spojiť s tragikomicky vysokou maródkou.

Majitelia LFC zľava John Henry a Tom Werner. (foto: Twitter)

Edwards sa za roky našom klube stal (vďaka výsledkom) modlou, akýmsi liverpoolskym Monchim. Teraz Man Utd kúpi Bellinghama (toho staršieho, of course), F. Valverdeho a vlastne všetky najväčšie talenty. Nám zostanú len oči pre plač. A možno sa aj Rodgers vráti.

My padneme na hubu – túto sezónu v lige vybojujeme v lepšom prípade tak 8. miesto, v 23/24 to už bude tak dvanáste a pokračovať sa mi ani nechce, lebo by Liverpool z Premier League vlastne pomerne skoro vypadol.

Áno, trpezlivosť sa nenosí a my – fans čítajúci len titulky článkov, tí, čo nie vždy vieme, že Firmino je Firmino a nie Firminho či Firmíňo, že Škrtel nemá na “L” mäkčeň, a to ani vtedy, keď som hrdý fanúšik slovenskej repre a k Liverpoolu som sa dostal kvôli Martinovi. Pre tých, čo im to z toho, či onoho dôvodu nedoklaplo, tento príklad nie je o mne, pár z vás vie, že The Reds sledujem oveľa dlhšie, ako je časom zarámcované liverpoolske pôsobenie rodáka z Handlovej.

Tento text mal, ako je to zvykom, poňať aj viac tém, každopádne, pre krátkosť času je toto záver. Idem teraz na pivo a borovičku (rozumej raw mango džús, tekvicové latte a kváskový chlieb s kamilkovým nádychom a bio rascou), aby som tým, čo vyššie uvedené zobrali osobne ukázal, že nie som lepší ako oni.

Howg.

A aby sa nezabudlo, niky nejdeš sám. Aj keď opak je po každom liverpoolskom nezdare pravdou, že???