Jota poslal LFC do finále League Cupu, Arsenal zrazil 2 gólmi

18
2277

Odvetné stretnutie bolo v najdôležitejších momentoch o dvojici Alexander-Arnold – Jota. Prvý druhému prihral na oba góly.

League Cup 21/22 (20.1.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:1)

góly: 19. Jota (Alexander-Arnold), 77. Jota (Alexander-Arnold)
ŽK: Lacazette, Tomiyasu, Partey - I. Konaté, C. Jones, Minamino
ČK: 90. Partey
rozhodca: Martin Atkinson
TV: Nova Sport 2/Voyo (CZ)

AFC zostava

Ramsdale - Tomiyasu, B. White, Gabriel, Tierney, Sambi Lokonga, Ødegaard, Saka, Smith Rowe (74. Partey), Martinelli, Lacazette (74. Nketiah)

Hein - Holding, Alebiosu, N. Tavares, Partey, Patino, Salah-Eddine, Nketiah, Biereth

Kelleher - Alexander-Arnold, Matip (46. I. Konaté), van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson (75. Milner), C. Jones, Gordon (63. MInamino), Firmino (84. N. Williams), Jota

Alisson, Adrián - I. Konaté, Milner, J. Gomez, MInamino, Tsimikas, N. Williams, Morton

Aj keď bol Arsenal v úvode oboch polčasov aktívnejší i lepší, Liverpool napokon duel zvládol takticky a vďaka dvom výborným akciám dvojice Alexander-Arnold – Jota z 19., resp. 77. minúty je vo finále Ligového pohára, ktorý v ostatnej dobe pre komerčné účely poznáme ako Carabao Cup.

Pre Kloppa to bude druhá finálová účasť v rámci tejto súťaži, tú prvú prakticky po nástupe do funkcie manažéra The Reds, prehral po penaltách s Man City.

LFC sa v boji o celkový triumf postaví 27.2. proti Chelsea, hrá sa vo Wembley.

Merseysiders sa najbližšie predstavia v Premier League a opäť v Londýne. V nedeľu 23.1. Ich od 15 h vyzve Crystal Palace.

(foto: Twitter)

1. polčas

Arsenal začal duel lepšie, dobre sa pohyboval, vychádzali mu kombinácie. Už v 3. minúte mal na konte 2 rohy.

V 4. min pohorel Matip vzadu pri rozohrávke a loptu poslal priamo súperovi, Robertson vzápätí „hasil“ na vlastnej 16-ke, keď fauloval do sľubnej pozície sa dostávajúceho Saku. Kapitán The Gunners Lacazette sa postavil k priamemu kopu a zo 17 m aj za pomoci parádneho zákroku Kellehera, ktorý loptu dostal o čosi vyššie končekmi prstov, trafil brvno!

13. min a Matipov prvý gól v sezóne! Lenže napokon pre ofsajdové postavenie Kamerunčana neplatil. Liverpool ale po úvodnej aktivite domácich konečne pohrozil.

A v 19. min to už bola iná káva. Alexander-Arnold dal pri brejku doľava Jotovi, ten sa na 16-ke vyhol Tomiyasovi aj B. Whitovi a nie úplne najtvrdšou strelou prekonal Ramsdalea – 0:1.

Zľava Jota, Alexander-Arnold, vzadu J. Henderson a úplne vpravo Gordon. (foto: Twitter)

V 28. min v 16-ke stret Fabinho – Martinelli, Arsenal si pýtal penaltu, ale rozhodca Atkinson situáciu dobre videl.

V ďalšej fáze polčasu to už bolo o množstve nepresností i slabých útokoch.

2. polčas

Ktovie, aký bol problém, ale Matip zostal v kabíne a na trávnik šiel pred začiatkom 2. polčasu I. Konaté.

49. min a zaujímavá príležitosť Lacazetteho, ktorého vysunul Sambi Lokonga, ale Francúz z 11 m prestrelil.

O približne 120 sekúnd neskôr potiahol Jota po ľavej strane, odcentroval do 16-ky, ale 17-ročný Gordon vo vyloženej šanci zo 7 m prestrelil!

55. min a akcia The Reds, závar pred bránou Arsenalu, vo finále však na ľavej strane nekrytý C. Jones v dobrej pozícii nespracoval.

V 59. min roh Alexandra-Arnolda a po ňom tyč z hlavy I. Konatého!

61. min a roh Arsenalu, Kelleher musel boxovať, lopta spadla pred 16-ku, kde bol Smith Rowe, ale ten prestrelil. O niekoľko okamihov na to brejk Alexandra-Arnolda a veľmi zaujímavý center do 16-ky, na ktorý ale mladý Gordon nedosiahol.

69. min a protiútok hostí, opäť ho po pravej strane ťahal Alexander-Arnold, lopta sa v 16-ke dostala pred Minamina, ale striedajúci Japonec v sľubnej príležitosti len nastrelil protihráča.

O 270 sekúnd skúšal Martinelli po individuálnom prieniku strelu z ťažkého uhla, Kelleher loptu vyrazil na roh. V 76. min aktivita LFC, ďalší striedajúci futbalista Milner posunul Robertsonovi, ale Škót z uhla minul bránu.

77. min, Martinelli potiahol až takmer pred 16-ku The Reds, ale pošmykol sa a loptu stratil, čo dokonale na dlhý pas na nabiehajúceho Jotu využil Alexander-Arnold, Portugalčan následne preloboval vybiehajúceho Ramsdalea – 0:2.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

V 81. min akcia AFC, Martinelliho halfvolej zo 17 m ale skončil nad. 83. min a I. Konaté na hranici vlastnej 5-ky nastrelil protihráča, lopta sa napokon odrazila ku Kelleherovi. Na opačnej strane pokus C. Jonesa zo 17 m vedľa.

90. min, Partey, ktorý bol na trávniku 16 minút, tvrdo fauloval Fabinha a dostal od Atkinsona už druhú žltú kartu a šiel dole skôr ako zvyšok hráčov.