Kelleher penalty vie! Obhajca League Cupu LFC prekvapenie s Derby County nepripustil

25
2945

Až penaltový rozstrel musel rozhodnúť o postupujúcom do 4. kola Carabao Cupu.

Carabao Cup 22/23 (9.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Derby County FC 0:0, 3:2 na penalty

góly: rozhodujúca penalta H. Elliott
ŽK:
rozhodca: Tony Harrington
TV: Nova Sport 2 (CZ/SK)

Kelleher - C. Ramsay, K. Phillips, J. Gomez, Tsimikas; Bajčetić, B. Clark (66. H. Elliott), Frauendorf (66. D. Núñez); Oxlade-Chamberlain, L. Stewart (66. Firmino), F. Carvalho (74. Doak)

lavička: Adrián, H. Davies - Firmino, H. Elliott, D. Núñez, Doak, Cain, Quansah, L. Chambers.

DCFC zostava

Wildsmith - K. Smith (90. J. Rooney), Forsyth, Cashin, H. Roberts, Hourihane, Bird (90. Knight), Mendez-Laing (71. L. Thompson), Sibley, J. Collins (61. McGoldrick), Osula (61. Dobbin)

lavička: Loach - J. Rooney, Oduroh, Shearman, Knight, L. Thompson, Aghatise, Dobbin, McGoldrick

90 minút to bola v zostave, ktorá sa spolu stretla po prvý raz, miestami riadna nuda, Klopp nechal odpočívať väčšinu opôr, aby napokon aspoň na pár minút využil tri – Firmina, D. Núñeza a H. Elliotta. A práve posledný menovaný rozhodol penaltový rostrel, ktorý nasledoval po bezgólovej remíze, ktorá sa zrodila v riadnom hracom čase (+ nastavení, samozrejme).

Hrdinom duelu je ale gólman Kelleher, ktorý nechal pripomenúť jeho penaltové výkony z minulosti, tentoraz (na rozdiel od posledného finále League Cupu kopať ísť nemusel) chytyil tri pokusy treťoligistu, a tak sme v 4. kole.

Už o 3 dni sa LFC predstaví v rámci Premeir League, bude to opäť na Anfielde, „červení“ nastúpia proti Southamptonu. Posledné stretnutie pred repre pauzou je na programe 12.11. s výkopom o 16 h.

Caoimhín Kelleher. (foto: Twitter)

1. polčas

4. min C. Ramsay vyskúšal pozornosť obrany The Rams, ale zo 17 netrafil bránu.

10. min a fans súpera spievajú posmešný song na Stevena Gerrarda. Tiež možnosť, ako si užiť zápas so súperom, ktorého v bežnej sezóne vidia maximálne tak v telke.

12. min, Frauendorfov center sprava zrazený Forsythom, roh The Reds. V 15. min roh Tsimikasa, obrana súpera loptu zrazila na 16-ku pred Oxlada-Chamberlaina a ten ranou z halfvoleja tesne minul!

V 19. min akcia Derby County, Cashin ale center sprava poslal hlavou nad bránu.

Po polhodine hry slabá hlavička J. Gomeza. V 31. min veľká chyba Cashina na 16-ky. F. Carvalho poslal loptu do „vápna“ L. Stewartovi, ale ten v jasnej príležitosti netrafil dobre loptu!

Fábio Carvalho (v červenom) v súboji s hráčom Derby County Eironom Cashinom. (foto: Twitter)

Krátko na to sa k zakončeniu z halfvoleja 6 m od brány dostal Tsimikas, ale ani jemu lopta dobre nesadla.

V 34. min brejk Derby County, Frauendorf sa veľmi dobre vrátil a nepustil J. Collinsa do šance. Roh hostí.

37. min a Cashinov súboj v 16-ke LFC s J. Gomezom, rozhodca Harrington ale penaltu neodpískal.

44. min a príšerná „malá domov“ v podaní J. Gomeza, roh hostí.

2. polčas

51. min a center Sibleyho zľava, Bird v 16-ke na 2x cez N. Phillisa, ale v sľubnej pozícii sa nepresadil. Na opačnej strane tečovaná strela Oxlada-Chamberlaina spoza pokutového územia, ktorú vyrazil pozorný Wildsmith.

V 54. min pokus F. Carvalha zo 17 m, gólman hostí vyrazil.

57. min a brejk The Reds, Tsimikas zľava na zadnú, kde hlavičkoval Frauendorf, lopta ešte 11 m od brány k Oxladovi-Chamberlainovi, ale jeho halfvolej bol nevydarený a lopta skončila mimo.

59. min a Frauendorfov dobrý center z pravej strany pred 5-ku a F. Carvalho sa takmer dostal k zakončeniu hlavou!

V červenom Melkamu Frauendorf. (foto: Twitter)

V 66. min trojité striedanie The Reds, do hry Firmino, H. Elliott a D. Núñez.

Krátko na to kombinácia LFC, Oxlade-Chamberlain sa ale pred 5-kou nepresadil.

V 74. min do hry 16-ročný Doak, ktorý sa hneď aj dostal na pravej strane k lopte, vnikol do 16-ky, ale pri zakončení mu to nevyšlo a loptu netrafil dobre.

79. min a „ulička“ H. Elliotta do 16-ky na Firmina, roh Liverpoolu. O pár sekúnd brejk Dobbina, Kelleher si poradil.

V 81. min krásny pas Firmina pred 5-ku na nabiehajúceho H. Elliotta, ale ten jednak loptu nespracoval ideálne, a potom aj brankár DCFC Wildsmith dobre reagoval.

86. min a šanca Derby County, po centri z ľavej strany striedajúci McGoldrick hlavičkoval, Kelleher nemal problém.

Na opačnej strane Wildsmithov zákrok po hlavičke Firmina, Liverpool v tlaku. 90. min ponúkla prienik Doaka, jeho center do „vápna“ poslal nad bránu D. Núñez.