Konečne efektívny LFC vyhral v Norwichi opäť 3:0. V League Cupe je v 4. kole

15
2423
Takumi Minamino. (foto: Twitter)

Na Carrow Road sa Liverpool predstavil po druhý raz v aktuálnej sezóne 2021/22. Tentoraz v 3. kole League Cupu.

Carabao Cup 21/22 (21.9.), Carrow Road, Norwich

Norwich City FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:1)

góly: 4. Minamino (Origi), 50. Origi (Tsimikas), 80. Minamino (Oxlade-Chamberlain)
ŽK: Lees-Melou, Giannoulis
rozhodca: Darren England
TV: Nova Sport 2 (CZ)

NCFC zostava

Gunn - Omobamidele, Hanley, Gibson, Giannoulis, Mumba (69. Rashica), Rupp, Gilmour, Lees-Melou (77. Dowell), Idah, Tzolis (69. Pukki)

lavička: Krull - Dowell, Kabak, Rashica, J. Sørensen, B. Williams, Pukki

Kelleher - Bradley, I. Konaté, J. Gomez, Tsimikas (66. Robertson), N. Keïta (46. Morton), C. Jones (87. J. Henderson), Oxlade-Chamberlain, Gordon, Minamino, Origi

lavička: Adrián - J. Henderson, Jota, Robertson, N. Phillips, Morton, Balagizi

S tromi násťročnými, Origim, Minaminom, Kelleherom či C. Jonesom sa Kloppovci po zhruba mesiaci opäť predstavili na trávniku Norwichu, aby si po dvoch góloch Japonsa MInamina a jednom v podaní Origiho zopakovali výsledok 3:0.

Ten znamená postup do 4. kola English Foootball League Cupu, ktorý ale skôr poznáme pod názvom Ligový pohár, či už nejakú dobu ako Carabao Cup.

Množstvo pozitív hlavne od mladíkov ako Gordon a Morton, jubilejný gól Origiho i zaujímavé tempo a výkon, ktorému naši náhradníci v konečnom dôsledku odolali a duel postupovo zvládli. Pre Norwich je ale prehra o 3 góly, navyše na nulu veľmi krutá, hlavne v momente, keď si uvedomia, že v 42. minúte Tzolis nepremenil penaltu a v ďalšom priebehu mali dobré možnosti na vyrovnanie.

Radosť hráčov Liverpoolu na Carrow Road. (foto: Twitter)

The Reds hrajú ďalší zápas opäť v Premier League. V sobotu 25.9. sa od 18.30 predstavia na trávniku nováčika Brentfordu.

1. polčas

Liverpool s očakávanými zmenami v zostave, keď Klopp dokonale vyvrátil slová svojho asistenta Lijndersa o tom, že LFC berie Ligový pohár vážne, a poslal do základu 16-ročného Gordona, o 9 mesiacov staršieho Bradleyho i Kellehera, C. Jonesa a ďalších náhradníkov, začal zápas vo vysokom tempe.

A aktivita sa už v 4. minúte vyplatila, keď po Tsimikasovom rohu zvládol súboj v 16-ke Origi, lopta sa od neho odrazila k Minaminovi a japonský útočník z otočky prekonal Gunna – 0:1 a skvelý štart hostí.

Takumi Minamino (v červenom) skóruje do brány Norwichu. (foto: Twitter)

O 100 sekúnd na to brejk Norwichu, Giannoulisov nebezpečný center do pokutového územia, ale Tzolis ani Idah na loptu nedosiahli. V 11. min dravý prienik Bradelyho na pravej strane a faul. Priamy kop zahral Tsimikas, ale jeho center bol zrazený na roh.

V 13. min Tsimikasov roh a po ňom Konatého šanca, ale Ibrahima dával hlavou tesne nad. O pár sekúnd neskôr opäť v permanencii Grékova ľavačka, Tsimikasov pas pred 5-ku ale nedoskočil mladý Gordon.

18. min a priamy kop „kanárikov“ z 23 m po faule J. Gomeza, ktorý mal na ruje kapitánsku pásku, ale Gilmour mieril nad. 24. min a oekná akcia Gordona, ktorý ale zo 17 m tesne minul. V 27. min lopta do liverpoolskej 16-ky, Tzolis ale v dobrej pozícii hlavou nedal.

V 33. min po chybe Liverpoolu center Giannoulisa a Idah mal veľkú šancu na vyrovnanie, ale z 13 m trafil len do stredu brány, kde stál Kelleher. Írsky gólman potom v 38. a 39. minúte veľmi dobre čítal hru a vybehnutí pred 16-ku, resp odhlavičkovaním zmaril možnosti domácich.

V 41. min rana Giannoulisa, ktorú Kelleher vyrazil pred seba, mladík Bradley fauloval Tzolisa a Norwich mal možnosť vyrovnať. Lenže Tzolis z penalty vďaka dlhému telu Kellehera zaváhal a pri dorážke sa obetavo do strely vložil J. Gomez!

O pár sekúnd na opačnej strane kľučky C. Jonesa na 16-ke a rana, ktorá skončila tesne nad brvnom.

Kostas Tsimikas. (foto: Twitter)

2. polčas

Do druhého polčasu už nezasiahol N. Keïta, nahradil ho 18-ročný Tyler Morton. V 47. min Bradelyho chyba pri autovej čiare, Tsolis sa po centri Giannoulisa pošmykol, čím v 16-ke oklamal J. Gomeza, ale Lees-Melou bol v čistej šanci až príliš zaskočený, navyše sa pošmykol a jeho pokus skončil mimo.

Liverpool udrel aj na začiatku druhej 45-minútovky, konkrétne v 50. minúte dokonalý Tsimikasov center našiel pred 5-kou Origiho a Belgičan strelil svoj 10. gól v Ligovom pohári – 0:2.

O necelých 120 sekúnd neskôr brejk hostí, MInamino peknou „uličkou“ vysunul Origiho, ale liverpoolsky útočník tentoraz v obrej pozícii minul bránu. Po hodine hry opäť aktivita Origiho, zľava našiel prudkým centrom tínedžera Gordona, 16-ročný útočník však prestrelil.

71. min a priamy kop LFC po faule na C. Jonesa, ktorý sa ale Kloppovcom nevydaril, v 71. min zasa chyba striedajúceho Robertsona, ktorý prihral priamo súperovi, Rupp ale v šanci zo 17 m nad.

Do tretice všetko dobré, hovorí sa, a tak The Reds zopakovali výsledok z prvého vzájomného zápasu na Carrow Road, keď najprv Bradley zabojoval na čiare, lopta sa dostala k Oxladovi-Chamberlainovi, Angličan len ťukol Minaminovi, ktorý sa v blízkosti brány i gólmana Gunna po druhý raz v zápase presadil – 0:3.

Takumi Minamino strelil na Carrow Road 2 góly. (foto: Facebook)

V 81. min Pukkiho šanca, ale domáci strelec mieril veľmi nepresne. Na záver ešte v 88. min šanca Farkeho zverencov, ale prečíslenie 3 na 2 nevyužil Idah, ktorý zasebčil a poslal loptu len do mieste, kde stál pripravený Kelleher.