LASK – LFC 1:3, hodnotenie hráčov: Kelleher, van Dijk i Konaté pohoda, Klopp Bajčetića zaskočil

29
1485
Gólová radosť LFC v zápase 1. kola skupinovej fázy Europa League v Linzi. The Reds porazili domáci LASK 3:1. (foto: Twitter)

Liverpool má za sebou prvý zápas v E-skupine skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže č. 2.

Europa League 23/24 (21.9.), Raiffeisen Arena, Linz

LASK - LIVERPOOL FC 1:3 (1:0)


góly: 14. Flecker - 56. D. Núñez z 11 m (L. Díaz), 63. L. Díaz (Gravenberch), 88. Salah (D. Núñez)
ŽK: Havel, Žulj, Ziereis - I. Konaté, Bajčetić
ČK:
rozhodca: Marco Di Bello (ITA)
TV: Sport 2 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LASK zostava

Lawal - Ziereis, Andrade, Luckeneder (80. Darboe), Flecker (89. S. Ba), B. Jovičić, S. Horvath, Renner (89. Bello), M. Ljubičić (68. Mo. Koné), Žulj, Havel (68. I. Mustapha,)

lavička: Siebenhandl - Bello, Talovjerov, Mo. Koné, Balić, Usor, Ljubic, F. Stojković, I. Mustapha, S. Ba, Goiginger, Darboe

LFC zostava

Kelleher - Bajčetić (60. J. Gomez), I. Konaté (81. Matip), van Dijk, Tsimikas, Endō (60. Mac Allister), Gravenberch (75. Salah), H. Elliott, Doak (60. Szoboszlai), D. Núñez, L. Díaz

lavička: Alisson, Jaroš - J. Gomez, Szoboszlai, Mac Allister, Salah, C. Jones, Gakpo, Jota, An. Robertson, Matip, Quansah

Kelleher (7) – Pokojný, spoľahlivý gólman, ktorý svoje kvality ukázal aj pod Alpami. Za gól nemohol, lebo Fleckerovu strelu pre množstvo tiel pred ním ani poriadne nevidel. Teda ak vôbec.

Bajčetić (6) – Mladý Španiel bol asi prekvapený viac, ako sám čakal. Na pravej obrane si zvykal na úplne iný futbal, aký hráva. Pri tohtosezónnej klubovej premiére sa ako inverted right back tlačil aj do stredu poľa, mal aj dobré momenty, highlightom je ukážkový sklz z I. polčasu.

I. Konaté (7) – Nemal výraznejší problém, je silný, rýchly a pravidelne sa uisťuje, že to súperi vedia.

van Dijk (7) – Až na jedno menšie zaváhanie bezchybný. Nehral v najvyššom možnom tempe, pri jeho skúsenostiach to ani nepotreboval.

Tsimikas (5) – Snaživý, energický, ale aj priemerný až podpriemerný, veľa kazil.

Endō (3) – Strašne slabý. Pokazil snáď 7 úplne jednoduchých lôpt, 2x podbehol vysokú loptu (výskok i hlavičkovanie potom vyzneli komicky), nešli mu ani tie najľahšie veci, lopta mu odskakovala od nohy, strácal v nebezpečnom území.

Ďalšia obrátka, LFC dal na trávniku LASK-u z 0:1 na 3:1, Gravenberch sa pri debute zranil

H. Elliott (6) – Po prvý raz v 23/24 v drese LFC v základe, ale jeho výborný impact, na ktorý sme si v tejto sezóne pri Harveym, ako žolíkovi z lavičky zvykli, sa v plnej miere nekonal. Vedel podržať loptu, zabojovať, ale nebolo to úplne ono.

Gravenberch (6) – Možno si niekto povie, že takáto známka je pre debutanta v základnej zostave LFC málo, veď Ryan vytvoril 4 príležitosti pre spoluhráčov a zaznamenal aj asistenciu pri víťaznom góle L. Díaza.

Lenže Holanďanovi nesedelo hneď viacero vecí a bolo to úplne zrejmé počas celého času, čo bol na trávniku – konkrétne lopta na nohe, ktorá mu až príliš často odskakovala, mal poslabšiu rozohrávku; ďalej bolo vidieť, že nie je zžitý s tímom (čo je pochopiteľné, keďže je v ňom nový).

Veľká škoda ale, že sa zranil. Svalové zranenia sú zradné, ktovie, ako dlho bude pauzovať.

Doak (5) – Má len 17 a celú kariéru pred sebou. Hype, ktorý okolo neho je, celkom isto vníma a úplne zásadné bude, ako sa s ním vyrovná. Nie, nie je ani omylom rovnocennou náhradou za Salaha, ani dôvodom, prečo by mal Egypťan hrávať menej.

Ben sa snažil, ale keď k nemu protihráč včasne pristúpi, má problém – dnes napr. takto opakovane skončila možná rýchla kontra.

Mladý Škót však naproti tomu naberá skúsenosti, debut v súťaži, akou je Európska liga, mu rozhodne dá/dal veľa.

Darwin Núñez. (foto: Twitter)

D. Núñez (7) – Gól a asistencia. Aj keď, úprimne, keby bol v 56. min na trávniku Salah, tak Darwin penaltu nekope.

Uruguajský útočník sa snažil, dobre pressoval, neúnavne otravoval rozohrávku súpera. Pred rozhodujúcim gólom L. Díaza výborne ustál súboj v strede poľa. Naopak, v 36. min nedal z 3 m hlavou v čistej šanci.

L. Díaz (7) – Strelil víťazný gól a to sa počíta. Preto pre mňa MOTM. Navyše snaživý, energický, neúnavný.

 

striedajúci:

J. Gomez (7) – Nemal problém, s jeho príchodom sme mali na pravej strane razom väčšiu istotu.

Szoboszlai (7) – tento chalan je proste parádny. Boli tam síce aj menšie chyby, ale maďarský reprezentant vie hrať futbal a navyše vie, že to vie. V záverečnej štvrťhodine vytvoril šancu pre L. Díaza, ktorý ale zle prihral.

Mac Allister (7) – Výrazne lepší ako Endō. Síce si na post defenzívneho záložníka len zvyká, jasný impact z jeho strany po príchode na trávnik prišiel.

Salah (7) – Geniálny futbalista v 88. minúte s geniálnym zábleskom. Mo sa v 16-ke zbavil dvoch protihráčov a lišiacky popod Lawalove nohy zvýšil na konečných 3:1.

Matip (nehodnotený)