Laxní The Reds si nedali pozor na Mitrovića a je tu sklamanie, Fulham – LFC 2:2

106
3638

Prvé kolo Premier League je za nami. Nepresné prihrávky, slabý prvý polčas, penalta, brvno na konci zápasu. Liverpool s Fulhamom remizoval 2:2, a tak získal jeden bod.

Premier League 22/23 (6.8.), Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC 2:2 (1:0)

góly: 32. Mitrović, 72. Mitrović z pen - 63. D. Núñez (Salah), 81. Salah (D. Núñez )
ŽK: Tete, De Cordova-Reid
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport

FFC zostava

Rodák - Tete, Tosin, Ream, A. Robinson, Reed, A. Pereira (88. Cairney), Kebano (66. Solomon), De Cordova-Reid (90.+4 Duffy), Mitrović

lavička: Leno - Duffy, Mbamu, Francois, Cairney, Harris, Solomon, Stansfield, Muniz

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho (59. Milner), J. Henderson, Thiago A. (51. H. Elliott), Salah, Firmino (51. D. Núñez), L. Díaz (78. F. Carvalho)

lavička: Adrián - J. Gomez, Milner, H. Elliott, D. Núñez, F. Carvalho, Bajčetić, van den Berg, L. Chambers

LFC teraz čaká ďalší londýnsky klub, a to Crystal Palace. V rámci 2. kola PL sa na Anfielde v pondelok 15.8. predstavia The Eagles a výkop je naplánovaný na 21 h.

1. polčas

1. minúta mala byť pre Liverpool varovaním, Mitrović sa dostal k lopte, vystrelil, ale netrafil bránu.

V 15. minúte mali šancu hostia, najprv sa dostal do šance Robertson, trafil Rodáka. Z odrazenej lopty dal Luis Díaz gól, ale rozhodca odpískal ofsajd, v ktorom bol Andy Robertson.

30. minúta opäť mohla priniesť šancu srbskému útočníkov. Z rohu hlavičkoval Aleksandar Mitrović, ale netrafil bránu.

V 33. minúte centroval Tete, Mitrović dostal loptu a hlavičkou na zadnej žrdi z veľkého uhla otvoril skóre. 1:0 pre Fulham!

Mitrović otvára skóre hlavičkou. (Zdroj foto: Twitter)

37. minúta priniesla šancu hosťom. Andy Robertson prihrával pred bránu, ale L. Díaz nedobehol loptu.

2. polčas

V 57. minúte mal veľkú šancu Fulham na strelenie gólu. Kebano však trafil žrď.

62. minúta priniesla šancu Liverpoolu. Salah prihral D. Núñezovi, ale Rodák jeho pokus vyrazil.

V 63. minúte sa opäť dostal k lopte Salah. Loptu prihral D. Núñezovi, ktorý aj za pomoci protihráča vyrovnal na 1:1!

Darwin Núñez vyrovnáva na 1:1. (Zdroj foto: Twitter)

V 71. minúte sa Mitrović dostal do šestnástky hostí. Po strete s van Dijkom, rozhodca nariadil pokutový kop.

72. minúta zmenila skóre na 2:1, Mitrović penaltu premenil!

V 76. minúte sa naskytla príležitosť pre Darwina Núñeza, ale netrafil bránu.

Darwin Núñez dostal vynikajúcu loptu od Trenta Alexandra-Arnolda v 81. minúte. Priťukol ju Salahovi a Egypťan vyrovnal na 2:2!

V 95. minúte sa dostal k lopte Henderson. Kapitán Liverpoolu vystrelil, ale Rodáka zachránilo brvno.