LFC – Bournemouth 3:1, hodnotenie hráčov: Výborní Szoboszlai i van Dijk, Alexander-Arnold na opačnom póle

227
6434
Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Liverpool si v prvom domácom dueli sezóny 23/24 poradil s Bournemouthom. Prvá desaťminútovka bola ale zo strany domácich príšerná.

Premier League 23/24 (19.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AFC Bournemouth 3:1 (2:1)

góly: 28. L. Díaz (Jota), 36. Salah, 62. Jota (Szoboszlai) - 3. Semenyo
ŽK: Alisson - Semenyo, J. Anthony, Neto
ČK: 58. Mac Allister
rozhodca: Thomas Bramall
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold (75. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister, Szoboslai, Gakpo (63. Endō), Salah (86. D. Núñez), Jota (75. H. Elliott), L. Díaz (86. Tsimikas)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Endō, D. Núñez, H. Elliott, Tsimikas, Matip, Bajčetić, Doak

AFCB zostava

Neto - Aarons, Zabarnij, Senesi (83. H. Traoré), Kerkez, Rothwell, Billing, Christie (63. K. Moore), Semenyo (75. D. Brooks), J. Anthony (63. J. Kluivert), Solanke

lavička: Radu - Mepham, J. Hill, L. Kelly, Kilkenny, D. Brooks, J. Kluivert, H. Traoré, K. Moore

Alisson (7) – Bol jedným z hlavných protagonistov laxného prístupu a obrovských chýb, ktoré domáci v úvodných desiatich minútach duelu vyprodukovali. Neskôr sa aj mysľou konečne zúčastnil zápasu a v napr. v jeho závere, konkrétne v 84. min pri obrovskej šanci J. Kluiverta a v 93. pri tej nie oveľa menšej v podaní H. Traorého vytiahol top class zákroky.

Alexander-Arnold (5) – Slabý. A už je tomu tak niekoľko zápasov. Zavadzal Szoboszlaiovi i Mac Allisterovi, navyše v úvode rovnako ako Alisson vyzeral, že je skôr v nejakej zlej komédii. Plusom je akcia z 28. min, keď posunul na 16-ku Jotovi a krátko na to L. Díaz skóroval. Duel napokon ani pre nejaký zdravotný problém nedohral.

I. Konaté (7) – Silný v súbojoch, nie ale v každom. Párkrát aj vyviezol loptu spred vlastnej 16-ky, mal aj pri jednom z rohov šancu, ale loptu hlavou zle trafil.

van Dijk (8) – Veľmi dobrý. Už druhý zápas po sebe pripomína svoje ja spred zranenia, ktoré mu v 20/21 privodil Pickford, pre ktoré musel celú sezónu pauzovať.

Silný v súbojoch – na zemi i vo vzduchu, výkonom šiel príkladom. Opäť bol blízko ku gólu, v úvode stretnutia ale jeho hlavičku zastavilo brvno.

LFC otočil duel s B´mouthom, Mac Allister prísne vylúčený, zranenia Alexandra-Arnolda a L. Díaza

An. Robertson (7) – Konečne lepší výkon v podaní kapitána Škótska, mal dnes za úlohu aj útočiť, kopal rohy, veľa toho nabehal. A hlavne po vylúčení Mac Allistera na neho bolo spoľahnutie.

Mac Allister (7) – Nebyť vylúčenia – ako som spomínal v review, tak podľa mňa veľmi prísneho, tak si dovolím tipnúť, že by jeho výkon v závere duelu ešte vygradoval.

Argentínsky majster sveta bude The Reds najbližšie tri zápasy chýba (ak FA neučiní inak). Čo je veľká škoda.

Szoboszlai (9) – Výborný. V prvom polčase hral veľmi dobre, po prestávke výkon ešte vygradoval. Veľa toho nabehal, dokázal podržať loptu, po vylúčení Mac Allistera bol spoločne s van Dijkom azda najplatnejším hráčom domácich. Po jeho strele zo 62. min skóroval Jota. MOTM výkon.

Gakpo (5) – V zálohe mu to nejde. Proste nejde a tak to aj na trávniku vyzerá. Vzadu je príliš bojazlivý, všeobecne kazil aj ľahké prihrávky. Ľavá stredná záloha nie je post, na ktorom by mal hrávať. Ani vtedy, keď už nikoho do jej stredu nekúpime.

Salah (7) – Síce penaltu nepremenil, ale v 36. min aspoň dorážku poslal do siete a rozhodol tak o výhre The Reds. Snažiť sa snažil, v 2. polčase aj bojoval, na druhej strane mal 2-3 možnosti, ktoré nevyriešil dobre, resp. ich slabo zakončil.

Vľavo Diogo Jota a Dominik Szoboszlai sa tešia z gólu, ktorý padol z ich spolupráce. (foto: Twitter)

Jota (7) – V 1. polčase sa len rozbiehal, nebolo to ideálne, v druhom, resp. už po tom, ako domáci otočili stav, sa mu hralo lepšie, psychika šla hore. V 62. min výborne reagoval na tečovanú strelu Szoboslaia, resp. Netovo vyrazenie a poslal loptu do siete.

L. Díaz (8) – Rozhodcovia 2-3x neodpískali zákrok na neho, Kolumbijčan ale počas celého času bojoval, bol pre obranu súpera nebezpečný. A, veľmi dôležitý moment z 28. min, kedy loptu parádne poslal do siete, zvládol, navyše fantastickým prevedením. Navyše to bol zásah na 1:1, ktorý domácim vrátil sebadôveru.

striedania:

Endō (6) – Pri premiére v červenom drese sa zoznamoval s Premier League, so silným anglickým vetrom i tempom.

V jednom z prvých súbojov výborne odobral súperovi loptu, neskôr ho ale súper pri brejku ľahko obohral, v závere pri snahe The Cherries ešte niečo s výsledkom spraviť, bol pred vlastnou 16-kou v súboji neskoro a protihráča v nebezpečnom území fauloval,  z čoho bol priamy kop.

Na prvú to vyzeralo, že rýchlostným tipom rozhodne nie je.

H. Elliott (6) – Vie podržať loptu, je obetavý, bojovný. Tak to bolo aj po jeho príchode na trávnik v 75. min, ale všetko to bolo v priemernom móde.

J. Gomez (6) – Joe je prvým náhradníkom na post pravého beka. Na trávnik sa teda dostal po tom, ako sa Alexander-Arnold zranil. V zápase ale za cca 20 min nič zásadné neurobil, miesto si zastal.