LFC – Brentford 3:0, hodnotenie hráčov: Salah a van Dijk vysoko, Tsimikas prekvapil dvomi asistenciami

103
5328
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Liverpool má na konte 3 body, Brenford v domácom prostredí prehral, dajme si teraz hodnotenie hráčov.

Premier League 23/24 (12.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brentford FC 3:0 (1:0)


góly: 39. Salah (D. Núñez), 62. Salah (Tsimikas), 74. Jota (Tsimikas)
ŽK: Matip - Nørgaard, Ajer
ČK:
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (89. Quansah), Matip, van Dijk, Tsimikas, Endō, Szoboszlai (90.+3 McConnell), Gakpo (83. H. Elliott), Salah, D. Núñez, Jota (83. L. Díaz)

lavička: Kelleher - L. Chambers, H. Elliott, L. Díaz, Scanlon, Doak, Quansah, Nyoni, McConnell

BFC zostava

Flekken - Ajer, N. Collins, Pinnock, Mee, Roeslev (72. Ghoddos), Nørgaard, M. Jensen (72. Jarmoľuk), Janelt (46. Onyeka), Mbeumo, Wissa (72. Maupay)

lavička: Strakosha - Maupay, M. Jørgensen,, Ghoddos, Onyeka, Peart-Harris, Baptiste, Jarmoľuk, Olakigbe

Alisson (8) – V 32. min vychytal pri samostatnom nájazde strelca Brentfordu Mbeuma, párkrát po nákopoch súpera loptu z „vápna“ boxoval. Spoľahlivý a kvalitný výkon Brazílčana.

Alexander-Arnold (6) – Priemerný. A to aj napriek tomu, že v 50. min ponúkol Salahovi famóznu prihrávku, Egypťan však šancu nevyužil. Miestami tešil futbalovou inteligenciou.

Matip (7) – Paul Tierney mu dal v 38. min žltú kartu po súboji, v ktorom nefauloval. Kamerunčan bol spoľahlivý, vedel loptu vyviezť, povyhrával niekoľko súbojov,  miesto si zastal.

van Dijk (9) – Dominantný výkon kapitána LFC. V 27. min ho po rohu skvelým zákrokom vychytal gólman The Bees Flekken, po hodine hry zastavil šancu Mbeuma, v 77. ďalšiu (Maupayovu) na bránkovej čiare. Na Holanďana bolo maximálne spoľahnutie. Ak by Salah nedal dva góly, resp. nerozhodol o výhre, tak má ocenenie hráč zápasu.

Tsimikas (7) – Viditeľne lepší ako v Toulouse, resp. v poslednom čase. Na konto si pripísal dve gólové prihrávky, nebál sa centrovať, bol aktívny. Síce 2-3x prišla hlúpa chyba v rozohrávke, resp. v čítaní hry, každopádne však nadpriemerný.

Salah dvomi gólmi zariadil výhru nad Brentfordom, Endō sa vyhol vylúčeniu

Endō (6) – Môže byť rád, že nebol vylúčený. Súboj s Nørgaardom z 54. min je minimálne na polemiku, ak teda nie na priamu červenú kartu. Japonec hral tvrdo, za čo palec hore za nebojácnosť, na druhej strane mu problém robilo spracovanie vôbec nie ťažkých lôpt, pozične zopár ráz riadne out či zašitý.

Szoboszlai (7) – Bol aj dopredu aj dozadu (pokojne sa dá povedať, že istil Enda) a po dvoch slabších výkonoch bol fajn. Jeho druhopolčasový volej skončil na brankárovi Flekkenovi. Dominik bol kvalitný v medzihre, dobre pressoval i pomáhal spoluhráčom.

Gakpo (6) – V zálohe mu to nejde tak, ako by sa žiadalo. Mal niekoľko dobrých momentov (napr. jeho krytie lopty je ukážkové), ale aj jednoduchých strát.

Salah (9) – Rozhodol o výhre svojho tímu, dal 2 góly. Dosiahol 200-gólovú métu v Premier League. Vytvoril aj šancu pre Núñeza, proste kvalita. MOTM.

D. Núñez (8) – Prvý neuznaný gól je smola, tam Darwinovi chýbali centimetre, druhý po famóznom zakončení nožničkami nie je ani na diskusiu, bol ofsajd to úplne jasný. Uruguajčan dobre pressoval, prihral Salahovi na víťazný gól, ponúkal sa, nešetril krokom.

Jota (7) – V 74. min predviedol krásne uvoľnenie sa cez Onyeku a rovnako pekný gól. Portugalčan mal sem-tam smolu, keď ho neposlúchala lopta, inak ale nadpriemerný, dobrý do kombinácie, vedel aj pomôcť smerom dozadu.

V červenom Kostas Tsimikas. (foto: Twitter)

striedajúci:

H. Elliott (7) – Tohtosezónny žolík za pár minút, čo bol na trávniku, priniesol chuť i kvalitný pohyb. Jeho strela v závere duelu vystrašila brankára hostí.

L. Díaz (6) – Snaživý, ale tentoraz v menšej minutáži na ihrisku nič zásadné neukázal.

J. McConnell (nehodnotený)