LFC – Crystal Palace 0:1, hodnotenie hráčov: Slabé výkony, individuality výrazne sklamali

64
2271
Andy Robertson. (foto: twitter.com)

The Reds v závere sezóny viditeľne strácajú dych. Vyššie známky v hodnotení sú preto raritou.

PL 23/24 (14.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Crystal Palace FC 0:1 (0:1)


góly: 14. Eze
ŽK: C. Jones - Lerma
ČK:
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - C. Bradley (48. Alexander-Arnold), I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, C. Jones (82. H. Elliott), Endō (46. Szoboszlai), A. Mac Allister, Salah, D. Núñez (66. Gakpo), L. Díaz (66. Jota)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Szoboszlai, H. Elliott, Gakpo, Jota, Gravenberch, Alexander-Arnold, Quansah

CPFC zostava

D. Henderson - D. Muñoz, J. Andersen, Lerma, Clyne (76. J. Ward), Wharton, W. Hughes (76. Schlupp), Mitchell, Olise (68. J. Ayew), Mateta (90. Edouard), Eze (76. Riedewald)

lavička: Matthews - J. Ayew, Ahamada, Edouard, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins, J. Ward

Alisson (7) – Jeden world class zákrok (aj keď mal aj šťastie, keď ho Mateta v 74. min z bezprostrednej blízkosti v superšanci nastrelil), často na lopte, dokonca v závere zápasu dokonca ako libero. To je brazílsky gólman pri návrate na trávniky po niekoľkotýždňovom zranení.

C. Bradley (6) – Pohyblivý, šikovný, lenže za 47 minút na ihrisku hlavne v druhej polovici II. polčasu spoluhráčmi nezapájaný do hry. Takže priemerné hodnotenie.

I. Konaté (6) – Pred Ezeho gólom stál vlastne ako všetci brániaci hráči a stál zle. Strelca hostí nepokryl a to o.i. rozhodlo zápas.

Viackrát bol neistý vo vzduchu, niektoré ľahké defenzívne hlavičky boli len tak, bez toho, aby sa pozrel, kde má spoluhráča.

Komplikácia v boji o titul. Unavený a v koncovke šialene slabý LFC opäť nedal doma gól a opäť prehral. S Crystal Palace 0:1

van Dijk (7) –  Mal aj dve hlavičkové zakončenia, a to po štandardkách, lenže tentoraz sa nepresadil. Smerom dozadu odohral dobrý zápas, vo väčšine momentov bol spoľahlivý.

An. Robertson (7) – Jeden z tých lepších. Andy bol behavý, poctivý v bránení, fajn v pressingu.

V 8. min urobil dobrú možnosť pre Núñeza, v 18. po nájazde Matetu a jeho prelobovaní Alissona obetavo vykopával loptu z bránkovej čiary.

C. Jones (5) – V reakciách o pol sekundy pomalší a to pravidelne, niekoľko nie úplne dobrých riešení situácií a hlavne v 75. min (síce tiesnený) nepremenil samostatný nájazd na bránu, ktorú ani netrafil. Dole mal ísť skôr.

Endō (5) – Odohral len I. polčas a v ňom nie úplne stíhal. Navyše 3x stratil ľahkú loptu, z čoho bol brejk súpera.

V 28. min po skrumáži pred bránou The Eagles nastrelil brvno čo je aj jeho naj moment v tomto zápase.

Zľava Jürgen Klopp a Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

A. Mac Allister (7) – Argentínčan je už riadne unavený. Je to vidieť na jeho pohybe, na voľbe riešení. Na trávniku však bolo v našom drese aj zopár slabších, lenže po tom, čo v posledných týždňoch predvádzal, mám teraz na mysli world class výkony, sú jeho posledné vystúpenia jasne slabšie.

Snažil sa diktovať tempo hry, meniť ho, pressovať, iné ako priemerné to však z jeho strany nebolo. Plus vyhral spomedzi hráčov Merseysiders najviac duelov (11)

Salah (5) – Náš najlepší strelec sa trápi. V I. polčase bol viackrát vypojený z hry, v iných častiach sme sa opäť raz mohli presvedčiť, že vysoké lopty pri jeho výške sú len ich odovzdaním súperovi.

V 2. min nastavenia mal stopercentnú šancu, lenže Mitchell výborné čítal hru a na zadnej tyči loptu do siete nepustil.

D. Núñez (5) – V 8. min mal kvalitnú šancu, keď po Robertsonovej akcii zakončoval zvnútra 16-ky z prvej, lenže slabo. V 23. min pekne vysunul Robertsona. 42. min ponúkla jedno z jeho zlých riešení, keď z uhla v okolí päťky neprihral Salahovi, ktorý by zakončoval do prázdnej brány.

V 55. min nedal po akcii Robertsona, resp. závare v 16-ke CP čistú gólovku, keď zo 7 m napálil loptu len do D. Hendersona.

Mal momenty, kedy bojoval, nešetril krokom, ponúkal sa, na druhej strane súper, ktorý 99.9% zápasu stojí v 2 blokoch pred vlastnou bránou, nie je pre neho ideálny a jeho výkon i samotný impact bol výrazne nedostatočný.

L. Díaz (5) – Ak útočník nedá šancu, zásadné veci sa dejú len vtedy, keď takýto moment ovplyvní to, koľko bodov LFC zo stretnutia zobral. V tomto prípade žiadny a tak je Luchova superšanca braná ako riadny fail.

Kolumbijčan nemal svoj deň, nedarili sa mu prieniky, vo finálnej fázy, a to je jeho dlhodobý problém, je priemerný až slabý.

striedania:

Szoboszlai (4) – Dominik druhý raz za sebou zahral veľmi veľmi slabo. V 72. min síce prihral do čistej šance Jotovi, ale všeobecne bol fakt na dve veci. Slabý pohyb, nedostatočné reakcie pri ofenzívnych i defenzívnych akciách, Maďar vyzerá, že toho už má dosť.

Alexander-Arnold (6) – Navrátilec po zranení šiel do hry skôr, ako bolo v pláne, keď v úvode II. polčasu nahradil zraneného Bradleyho.

Trent sa snažil tvoriť hru, ako inverted right back bol často v strede poľa pri tvorbe akcií, skúšal pár vtipných pasov, lenže nešlo mu to tak, ako sme zvyknutí.

Sem-tam bol laxný a ako to už pri posune do stredu býva, stávalo sa, že chýbal na kraji obrany.

Gakpo (7) – Od príchodu na trávnik hýril aktivitou, bolo vidieť, že chce tímu pomôcť duel otočiť. Jeho prieniky boli účinné. V 75. min poslal do supermožnosti Jonesa.

Jota (6) – Ak by v 72. min využil ideálnu príležitosť, nemuseli sme tu teraz baviť o tom, že z duelu s Crystal Palace sme nezobrali ani bod. Diogo, ďalší z hráčov, ktorí sa len v tomto čase vrátili zo zranení, mal ale aj smolu, lopta sa k nemu neodrážala.

H. Elliott (nehodnotený)