Liverpool o výhre v ligovej dohrávke rozhodol už v I. polčase.

Premier League 21/22 (23.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leeds United FC 6:0 (3:0)

góly: 15. Salah z 11 m (Robertson), 30. Matip (Salah), 35. Salah z 11 m (Mané), 81. Mané (J. Henderson), 90. Mané (Origi), 90.+3 van Dijk (Robertson)
ŽK: J. Firpo, Ayling, Gelhardt
ČK:
rozhodca: Michael Oliver
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago A. (68. J. Henderson), C. Jones (76. Milner), Salah, L. Díaz (84. Origi), Mané

lavička: Kelleher - I. Konaté, Milner, N. Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Tsimikas, Origi

LUFC zostava

Meslier - Dallas, Ayling, Struijk, J. Firpo, Klich (46. Shackleton), Forshaw, Raphinha, Rodrigo (46. T. Roberts), J. Harrison, D. James (61. Gelhardt)

lavička: Klaesson - Ch. Creswell, Shackleton, Bate, McCarron, Kenneh, Summerville, Gelhardt, T. Roberts

Demolácia Leedsu, ktorý má v tejto sezóne aj kvôli zraneniam opôr +/- príšernú defenzívu. Salah dal do prestávky dva góly z penalty, premiérový v sezóne zaznamenal aj Matip, aby po zmene strán Liverpool zapol až v záverečnej 10-minútovke, keď sa 2x presadil Mané, resp. pohodovo do odkrytej brány zakončoval, a rovnako skóroval aj van Dijk.

Liverpool potvrdil formu a je už len 3 body za lídrom Manchestrom City.

The Reds teraz čaká finále Ligového pohára vo Wembley, kde sa predstaví v nedeľu 27.2. od 17.30. Súperom mu bude lonsýnska Chelsea.

Sadio Mané (vpravo) hral proti Leedsu na poste „deviatky“. (foto: Twitter)

1. polčas

4. min, brejk LFC, Mané L. Díazovi, ten sa uvoľnil cez 2 protihráčov, v šanci strelou zo 14 m ale trafil len Maného.

O 120 sek neskôr Alisson zazmätkoval pri pressingu Daniela Jamesa vo vlastnej 16-ke, prišiel o loptu, ale našťastie pre The Reds bol na mieste Matip, ktorý zabránil najhoršiemu.

V 14. min Robertsonov center zľava, Dallas zahral v 16-ke rukou a Oliver pískol penaltu. Tú v 15. min Salah premenil – 1:0.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

22. min a šanca L. Díaza, ktorý ale Mesliera slabou strelou neprekokonal. V 27. min strela C. Jonesa to 14 m a brankár The Peacocks pohodlne chytil. O pár sekúnd na to brejk LUFC, na ktorého konci bol ofsajdový gól Raphinfu.

29. min a brejk našich, L. Díaz v 16-ke, lopta na Robertsona, ktorý z otočky 13 m od brány trafil len priestor, kde stál Meslier.

Po polhodine hry potiahol Matip z vlastnej polovice až pred 16-ku, posunul loptu doprava Salahovi, ten mu loptu pred 5-ku vrátil a Kamerunčan pekne ponad Mesliera zvýšil na 2:0!

V 33. min protiútok The Reds, Salah krásne poslal Maného do samostatného nájazdu, Senegalčana ale už v 16-ke ťukol Ayling a Oliver po dohovore s kolegami za VAR-om odpískal pokutový kop. Ten v 35. min Salah bezpečne premenil.

37. min a brejk The Reds, Alexander-Arnold ale neposlal pred 5-ku do šance na nabiehajúceho Salaha kvalitnú loptu, tú teda zrazil vracajúci sa protihráč.

42. min a priamy kop Alexandra-Arnolda z 30 m a jeho pekný pas, lopta spadla pred Fabinha ale liverpoolsky záložník v čistej šanci 7 m od rány medzi tri žrde netrafil.

V 45. min Salahova akcia, ale jeho pokus zo 16 m bol zrazený.

V druhej minúte nastavenia krásna prihrávka Alexandra-Arnodla Salahovi, Egypťan prelobolval Mesliera, lenže J. Firpo na bránkovej čiare loptu do siete nepustil!

O pár chvíľ neskôr C. Jones zo 17 m, ale tesne minul.

Curtis Jones (v červenom) a Jack Harrison z Leedsu. (foto: Twitter)

2. polčas

55. min a brejk Merseysiders, Mané ale z 19 m veľmi nepresne. V 60. min ďalší protiútok Kloppovho tímu, Salah sa pekne uvoľnil na 16-ke, jeho pokus z 12 m ale skončil nad!

O necelých 120 sek neskôr šanca Salaha a nie malá! C. Jones výborne v strede poľa, narazil si práve s Egypťanom, ktorému aj loptu do čistej príležitosti vrátil, ale najlepší liverpoolsky strelec prestrelil!

V 64. min stratil v strede C. Jones, brejk Leedsu, J. Harrison z 19 m, Alisson kryl. O chvíľu rýchla akcia hostí, Raphinha v dobrej možnosti, ale jeho strelu z 19 m bezpečne chytil Alisson.

70. min a opäť protiútok Bielosovho celku, J. Firpo zľava do 16-ky na nepokrytého Dallasa a ten z 11 m v jasnej možnosti z prvej zle trafil loptu ktorá minula bránu!

75. min a akcia našich, C. Jones po Robertsonovej uličke zakončoval z uhla, Meslier jeho prudkú strelu na 2y chytil.

V 80. min zlá rozohrávka Mesliera, ktorú zachytil striedajúci J. Henderson, poslla loptu Salahovi, ten mu ju v narážačke vrátil, kapitán LFC následne našiel do 5-ky nabiehajúceho Maného a Sadio nemal problém – 4:0!

90. min a brejk Liverpoolu, ktorý sa začal u van Dijka až pri vlastnej 16-ke, resp. pri ľavej autovej čiare, kde Holanďan ukážkovo vyriešil protihráča, lopta potom cez J. Hendersona a Milnera, ktorý poslal parádnu prihrávku „šajtlí“, smerovala až na Origiho, ktorý sa zrazil s vybiehajúcim Meslierom, lopta sa šťastne odrazila k voľnému Manému a ten nemal problém skórovať – 5:0.

Zľava Virgil van Dijk a Sadio Mané. (foto: Twitter)

V druhej minúte nastavenia priamy kop LFC, Alexander-Arnold poslal z 30 m center do 16-ky obrana súpera odvrátila na roh.

A hneď z neho presný center Robertsona na nepokrytého van Dijka a ten hlavou zavŕšil skóre na konečných 6:0!

Curtis Jones sa po troch zápasoch, kedy zostal len na tribúne, ocitol v zostave. A hneď v základe.

50. zápas Thiaga Alcântaru v liverpoolskych farbách vo všetkých súťažiach.

Mohamed Salah sa prvých 7 minút zápasu nedotkol lopty, v 35. min mal na konte 2 góly a 1 asistenciu.

Prvý Matipov gól v sezóne 21/22 neprišiel po štandardke, ako by sa čakalo, ale po tom, ako Kamerunčan potiahol až na 16-ku, vymenil si loptu so Salahom a pekne zakončil.

Alisson (7) - Malinké zaváhanie v prvom polčase pri rozhrávke, ale inak znova perfektný a koncentrovaný výkon.

Alexander-Arnold (7) - Dnes bez asistencie, ale výborný výkon. Skvele v defenzíve a skvele v ofenzíve.

Matip (9) - Liverpoolsky Messi opäť zažiaril. V defenzíve výborne, ale znova upútal aj nebezpečnými prienikmi a vyvážaním lopty. Jeden prienik do šestnástky zakončil  ako rodený útočník.

van Dijk (8) - Maják našej obrany. Momentálne najlepší stopér sveta. Skvelé zakončenie hlavou. Colossus. Čo viac dodať.

Robertson (7) -  Rovnako dobrý výkon ako TAA. Navyše krásne "posadil" rohový kop na van Dijkovu hlavu.

C.Jones (7) - Curtis striedal slabšie momenty s výbornými. Mal pár hlúpych strát, ale celkovo dnes rovnako výborný výkon. Nebojí sa ísť do klučky, či do zakončenia. Je to naša budúcnosť.

Fabinho (8) - Dominoval v strede poľa, mal aj niekoľko šancí na gól. Znova skvelý výkon.

Thiago (8) - Totálny dispečer a tempár v našej zálohe. Perfektný výkon.

Salah (9) - Dnes dal góly síce iba z penált, ale bol nebezpečný každým dotykom. 2+1 hovorí za všetko...

Luis Díaz (8) - Hlavne v prvom polčase bol výborný. Skvele zapadol do našej zostavy.

Mané (8) - Stred útoku mu veľmi nesedí a z toho pramenili nejaké straty lopty, či zlá kombinácia. Nakoniec dal však dva góly a svoju úlohu dokonale splnil.

Náhradníci:

Milner (7) - James to je istič. Klopp vie, že ak ho pošle do zápasu, tak odovzdá zo seba všetko. A to aj proti svojmu "boyhood" klubu.

Origi (7) - Znova veľmi platný ako striedajúci hráč. Mal veľký podiel na piatom góle Maného.

J. Henderson (8) - Svedčí mu, ak nastúpi do hry z lavičky. Dnes sme po jeho príchode dali 3 góly. Hlavne jeho práca pri zachytení prihrávky, nabehnutie a skvelá nahrávka Manému pri našom 4. góle boli excelentnou ukážkou jeho hráčskej inteligencie.