LFC – Everton 2:0, hodnotenie hráčov: Na Salaha je spoľahnutie, The Reds v derby v koncovke sebčili

42
2667
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Ďalšie mestské derby je za nami Tu je hodnotenie hráčov.

Premier League 23/24 (21.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Everton FC 2:0 (0:0)


góly: 75. Salah z 11 m (L. Díaz)
ŽK: I. Konaté - A. Young, Tarkowski, Dyche
ČK: 37 . A. Young
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport 1 (CZ/SK)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté (66. Matip), van Dijk, Tsimikas (62. H. Elliott), Mac Allister, Gravenberch (62. D. Núñez), Szoboszlai, L. Díaz (80. J. Gomez), Salah, Jota

lavička: Kelleher - J. Gomez, Endō, D. Núñez, H. Elliott, Matip, Scanlon, McConnell, Quansah

EFC zostava

Pickford - A. Young, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko (88. Chermiti), J. Harrison (46. Patterson), J. Garner, A. Onana (80. Danjuma), D. McNeil (46. M. Keane), A. Doucouré, Calvert-Lewin (61. Beto)

lavička: Virginia - Beto, Danjuma, Dobbin, Godfrey, Gueye, Chermiti, M. Keane, Patterson

Alisson (7) – Nemal veľa práce, pri dvoch nebezpečných hlavičkách súpera bol pozorný a hlavne na správnom mieste.

Alexander-Arnold (7) – Opäť inverted, opäť veľa na lopte, v strede poľa. Miestami dobre udával tempo.

I. Konaté (7) – Až na jednu chybu z úvodu I. polčasu bol úplne v poriadku. Žltá karta, ktorú dostal, bola zo škatule zbytočné, druhá a následné vylúčenie je na polemiku – hlavne teda na karamelkovej strane.

van Dijk (7) – Prehral len jeden hlavičkový súboj a aj keď miestami vyzeral, že sa mu nechce, či nevládze, miesto si v pohode zastal a ani ho to nestálo veľa síl.

Tsimikas (6) – Keď Klopp pred derby s Evertonom vediac, že Andy Robertson je tak na štvrťroka out, vyhlásil, že Kostas nemôže odohrať všetky zápasy, vdel o čom hovorí. Grék sa snažil, ale k spokojnosti mu tamer vždy chýbala tak pol sekunda – aby bol bližšie k lopte, aby mu vyšla kľučka …

Mac Allister (6) – Niekoľko zbytočných/laxných strát prameniacich z toho, že loptu nedal od nohy hneď.

V červenom Ryan Gravenberch. (foto: Twitter)

Gravenberch (7) – Pomerne prekvapujúco šiel dole už cca po hodine hry, pretože bol veľmi dobrý. Pohybom, na lopte, vychádzala mu medzihra, dobre si kryl loptu.

Szoboszlai (7) – Tak, ako väčšina jeho ofenzívnych spoluhráčov, párkrát zasebčil. Z troch streleckých pokusov spoza 16-ky boli dve lopty nad, hlavne pri tom poslednom mohol doprava vyzvať D. Núñeza, aby zakončil do poloprázdnej brány. Kondične je na tom výborne.

Salah (8) – MOTM. 2 góly, oba ktoré sú zapísané pod týmto Merseyside derby. Stačí.

Jota (7) – Chcel dať gól. no nevydalo. Hlavička po Tsimikasovom centri, strela do bočnej siete … možnosti boli. Diogo bol dobrý v medzihre i dravý – dravosťou napr. v 22. min vybojoval priamy kop, ktorý Alexander-Arnold napálil do múru.

L. Díaz (7) – Dve žlté pre Ashleyho Younga boli po fauloch na tohto Kolumbijčana, urobil penaltu, ktorá znamenala rozhodnutie, Luis navyše podporoval aj defenzívu.

 

striedajúci:

D. Núñez (7) – Gólová asistencia, dobrý pohyb.

H. Elliott (7) – Ako náhradník zasa hýril aktivitou, keď má loptu na nohe, je rozvážny. V 90. min jeho skvelú strelu spod brvna naň ukážkovým zákrokom vytiahol Pickford.

Matip (7) – Šiel hore namiesto I. Konatého (aby Francúz nebol vylúčený – však Pawson je všetko iné len nie nezaujatý rozhodca) a miesto si v pohode zastal.

J. Gomez (nehodnotený)