LFC – Fulham 2:1, hodnotenie hráčov: Sme bližšie k finále League Cupu, Bradley i Jota, vysoko, D. Núñez s dvomi asistenciami aj ďalšou zahodenou superšancou

11
1455
Conor Bradley. (foto: twitter.com)

Prvé semifinále Ligového pohára ponúklo na Anfielde dva rozdielne polčasy, aby The Reds po výrazne zlepšenom výkone preklopili víťazstvo na svoju stranu v tom druhom.

League Cup 23/24 (10.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Fulham FC 2:1 (0:1)

góly: 68. C. Jones (D. Núñez), 71. Gakpo (D. Núñez) - 19. Willian
ŽK: van Dijk - Lukić
rozhodca: David Coote
TV: Nova Sport 2 (CZ)

Kelleher - C. Bradley, I. Konaté, van Dijk, J. Gomez, A. Mac Allister, Gravenberch (56. Gakpo), C. Jones, H. Elliott (56. D. Núñez), Jota, L. Díaz

lavička: Alisson - D. Núñez, Gakpo, B. Clark, K. Gordon, J. McConnell, Beck, Quansah, Nyoni

FFC zostava

Leno - Castagne, Adarabioyo, Diop, A. Robinson, Palhinha, H. Reed (82. Lukić), De Cordova-Reid, A. Pereira (72. Cairney), Willian (72. H. Wilson), R. Jiménez

lavička: Rodák - Tete, Lukić, Francois, Cairney, H. Wilson, Muniz, C. Vinícius

Kelleher (7) – Pár istých zákrokov aj smola pred inkasovaným gólom. Caoimhín bol spoľahlivý, s loptou na nohe istý, rovnako tak pri rozohrávke.

C. Bradley (8) – Pri Willianovom otváracom góle z 19. min síce bol a má na ňom istý podiel, mladý Conor sa ale pri absencii Alexandra-Arnolda šance chopil naozaj dobre.

Neúnavne pressoval, ponúkal sa, nešetril krokom, trúfol si aj na prieniky, z čoho boli dve výhodné štandardky i supergólovka Darwina Núñeza. Bol v 21 súbojoch, urobil 6 tackles, MOTM.

I. Konaté (8) – Nebol až taký dobrý, ako v dueli FA Cupu na Emirates s Arsenalom (2:0 pre LFC, pozn.), vysokú úroveň si však udržal. To, čo si splniť mal, si aj splnil, nemal s protihráčmi problém, dokázal loptu vyviezť spred 16-ky.

van Dijk (7) – Coote mu dal v 24. min podľa mňa prísnu žltú kartu, o 5 minút na to mu pokojne po prišliapnutí R. Jiméneza mohol dať druhú a tým pádom ho predčasne poslať do kabín. Našťastie pre nás i Holanďana ale Coote nie je ani so zatvorenými očami dobrý rozhodca.

Virgil zviedol množstvo súbojov s fyzicky silným R. Jiménezom, bol lídrom obrany, vedel hru upokojiť.

J. Gomez (8) – Situácia si žiada, aby hrával na ľavej obrane a aj tentoraz zahral nadmieru dobre. V nastavení I. polčasu pálil spoza 16-ky a tesne minul bránu, azda aj preto ho Anfield v tom druhom vyzýval k streľbe, aby svoj prvý gól v liverpoolskych farbách napokon predsa len dal.

V 200. zápase za LFC bol na čiare spoľahlivý, dobre pressoval. V 57. min zabránil po centri Raula Jiméneza do 5-ky šanci hostí.

Výrazné druhopolčasové prebudenie. LFC otočil prvé semifinále League Cupu s Fulhamom

A. Mac Allister (7) – Lepší ako proti Arsenalu, je vidieť, že Macca potrebuje zápasový rytmus. Tentoraz to bola plná minutáž, kde sme mohli hlavne po prestávke vidieť jeho kvalitnú medzihru i diktovanie tempa.

Štandardky ale nekopal dobre. Paradoxné je, že jeden taký nevydarený center mohol pokojne skončiť penaltou pre domácich. Lenže to by Coote musel ruku A. Robinsona vo vlastnom pokutovom území posúdiť ako prehrešok proti pravidlám.

Gravenberch (4) – Najslabší z našich. V strede poľa mal Fulham nižších futbalistov, ako je Ryan a ten aj tak prehral v I. polčase 10 z 11 súbojov! Klopp ho naproti tomu stiahol až v 56. min a na našej hre sa to hneď ukázalo.

Pressovať sa mu príliš nechcelo, vyzeral ako keby bol na Bahamách ležiaci na pláži čakajúci na long drink.

Holanďanova forma z ostatných týždňov je slabá, jeho prístup miestami zarážajúci – prejavujú sa neduhy, ktoré ho sprevádzajú jeho doterajšou kariérou, resp., ak sa mu nechce, tak sa mu jednoducho nechce. Inými slovami – ak nemá správne nastavenú myseľ, tak s ním nepohne ani buldozér.

V opozite vyslovenému je tu aj pozitívny moment, v 49. min sa pekne uvoľnil cez dvoch protihráčov a spoza 16-ky tesne minul. Je to ale na takýto talent pramálo.

Curtis Jones. (foto: twitter.com)

C. Jones (8) – Z pozície stredného záložníka výrazne podporoval útok, dozadu si bol istý. V II. polčase vďaka teču Adarabioya vyrovnal na 1:1, v závere duelu utŕžil „koňara“, tak si počkajme, či, resp. ako dlho bude pauzovať.

Inak spoľahlivý, aj keď v 39. min za 30 sekúnd 2x v blízkosti vlastnej 16-ky stratil.

H. Elliott (6) – Snaživý, energický a priemerný. Harvey v základe a Harvey ako náhradník/žolík sú v tejto sezóne dvaja úplne iní futbalisti. Tipnem si, že sa väčšine páči ten druhý.

Jota (8) – Priamočiary, pressujúci, neúnavný, behavý. Diogo síce gól nedal (v 55. min bol po narážačke s Gravenberchom zblokovaný; v 76. min po peknej akcii strieľal vysoko nad, pozn.), bol však pri oboch góloch LFC, veď pred prvým aj druhým sme ťažili z jeho prieniku.

L. Díaz (7) – Chodil si po loptu niekedy až takmer pri vlastnú 16-ku, snažil sa kľučkami otvárať priestory v zahustenej obrane The Cottagers.

Gólová radosť The Reds. Zľava Curtis Jones, Darwin Núñez a Cody Gakpo. (foto: twitter.com)

striedajúci

D. Núñez (8) – Dve asistencie pre Darwina, a to bol pri druhej na trávniku štvrťhodinu, sa počítajú, obzvlášť keď sa udiali v čase, kedy sme otáčali duel.

Snaživý ako vlastne vždy, lenže zasa aj nególový, pričom tentoraz mal pomerne smolu – v 74. min minul bránu, v 79. sa pekne uvoľnil v 16-ke súpera, ale z uhla strieľanou prihrávkou Lena neprekvapil, o pár sekúnd neskôr brankár súpera jeho hlavičku po centre Gakpa vyškriabal spod brvna, v 83. min pokus z prvej pokryl opäť Leno a v 88. ho do superšance po akcii Jotu dostal C. Bradley, lenže gólman Fulhamu vytiahol skvostný zákrok.

Gakpo (8) – Podobne ako Uruguajčan D. Núñez bol aj holandský forward kvalitným striedaním. Hral síce nižšie, jeho prítomnosť však vzpružila i skvalitnila hru záložnej rady. Navyše rozhodol o výhre a od čias Čecha Šmicera je prvým hráčom LFC, ktorý skóroval v štyroch po sebe idúcich dueloch Ligového pohára.