LFC môže na trávniku Toulouse potvrdiť postup do vyraďovačky Europa League, bude Klopp šetriť opory?

15
1586

Ak The Reds na trávniku francúzskeho celku vyhrajú, majú istú účasť vo vyraďovacej fáze európskej pohárovej súťaže číslo 2.

Europa League 23/24 (9.11.), Stadium de Toulouse, Toulouse

Toulouse FC - LIVERPOOL FC, 18.45


kto s kým: účastník francúzskej League 1 vs účastník anglickej Premier League
rozhodca: Georgi Kabakov (BUL)
TV: žiadna SK/CZ
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

TFC absencie

(2) Aboukhlal - koleno, Genreau - noha (otázny štart)

LFC absencie

(7) Thiago A. - bok, Bajčetić - lýtko, C. Bradley - noha, An. Robertson - rameno, C. Jones - sval, Gravenberch - koleno, van Dijk - viróza

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Zo sklamania sa treba otriasť, prekvapí nás Klopp?

Naposledy sme na trávniku nováčika Premier League zostali prekvapení. Z toho, že Liverpool nedokázal z 24 striel na bránu premeniť na gól viac ako jednu (aj to Luis Díaz zachraňoval aspoň bod v 5. minúte nastavenia), z celkovej nemohúcnosti v ofenzíve i faktu, že The Reds nedokázali v závere dostatočne vystupňovať tempo, ale aj z toho, že netolerantnosť a hlúposť vládne aktuálne aj na Britských ostrovoch, čoho dôkazom sú domáci fans, ktorí počas zápasu opakovane posmešne pripomínali tragédiu v Hillsborough.

Z výkonu rozhodcov (Madley ako hlavný i Pawson za VAR-om len držali líniu, ktorá by sa v každej zdravej firme i organizácii slušne nazvala nekompetentnou), ktorí neriešili opakované hranie rukami v podaní The Hatters, ani z pohľadu výsledku dôležité prehliadnutie zápasníckeho chvatu vo vlastnej 16-ke v podaní Elijaha Adebaya, ktorým na zem poslal van Dijka.

Nič to ale nemení na to, že výkon Merseysideres bol viac než nedostatočný, nevyhrať s tímom, ktorý je horúcim adeptom na vypadnutie je veľký fail

Loserom nedeľňajšieho (5.11.) podvečera bol najmä v prvej 25-minútovke výrazne strelecky aktívny D. Núñez, jeho pokusy šli buď tesne nad, alebo ich vyrazil gólman Kaminski, či uruguajský forward nedostal loptu ani do prázdnej brány, ako sa stalo v 70. minúte po hlavičke Salaha.

Luis Díaz zachraňoval v Lutone bod (a je to málo) v nastavení, D. Núñez nedal gól ani do prázdnej brány!

Liverpool bude mať vo štvrtok (9.11.) na pôde Toulouse šancu aspoň o čosi si napraviť reputáciu, na druhej strane je ale ligové sklamanie veľké.

V základnej zostave neprekvapia mená ako Kelleher, Matip, Quansah, Endō, H. Elliott, Gakpo a ani Luis Díaz, ktorý sa práve cez víkend po prvý raz po tom, ako sa dozvedel, že mu v Kolumbii uniesli rodičov, predstavil v súťažnom zápase a hneď aj zariadil svojmu zamestnávateľovi bod.

Uvidíme, či pôjde od úvodu na trávnik A. Mac Allister, ktorý v dueli s Lutonom videl 5. žltú kartu v aktuálnom ročníku Premier League, a tak je zrejmé, že v nedeľu (12.11.) proti Brentfordu hrať nebude.

Otázny je štart Curtsia Jonesa, ktorý naposledy nehral pre menšie zdravotné problémy, out sú dlhodobo zranení Thiago A., An. Robertson a Bajčetić, stále chýba aj mladý krajný bek C. Bradley.

 

Toulouse prehral 3 duely v rade

Tréner Les Violets Carles Martínez Novell nemá v poslednom čase dôvod na radosť, jeho tím totiž od výhry nad LASK-om (1:0) nezvíťazil 5x v rade, posledné tri zápasy dokonca prehral, navyše s výrazne záporným skóre 2:10.

Naposledy doma s Le Havre, keď na gól strelca Dallingu odpovedali hostia v samom závere dvomi presnými zásahmi Mohameda Baya. TFC je tak v Ligue 1 až na 14. mieste a zatiaľ to vyzerá, že bude hrať o udržanie sa.

Na európskej scéne je v E-skupine o skóre tretí, má rovnako 4 body ako druhý Saint Gilloise a s LFC chce i musí prekvapiť, veď postupové ambície má. „Na Anfielde sme dostali lekciu od jedného z najlepších tímov súčasnosti, doma ale máme plán a pokúsime sa prekvapiť,“ hovorí tréner Novell.

Domáci pre tento duel nepočítajú so zraneným Aboukhlalou, otázny je aj Genreau.