LFC prejavil záujem o Caiceda. Na príchod záložníka Brightonu potrebuje zlomiť transfer rekord

438
8917
Moisés Caicedo. (foto: Twitter)

#FSGout, to je medzi fanúšikmi The Reds po celom svete obľúbený hashtag, hlavne u nás, čo veríme všetkému, čo si za 3 min na kolene vymyslí akože reliable journo. Liverpool, ktorý vlastná práve Fenway Sports Group aktuálne podal ponuku na Moiésesa Caiceda. Za £110m! (AKTUALIZOVANÉ!!)

Enzo Fernández prestupoval pred rokom v lete z lisabonskej Benficy do Chelsea za £104m, Caicedo stojí ešte o 6 viac.

Legenda Merseysiders Jamie Carragher označila tento ťah vedenia za zúfalý, pretože za takýto obnos peňazí mohli prísť aj 2 záložníci, na druhej strane je tuale premisa, že zúfalý robí zúfalé činy i to, že ak Klopp niekoho chce, počká si na neho a FSG dokáže sem-tam aj uvoľniť väčší balík finančných prostriedkov – viď van Dijk, Alisson, D. Núñez.

Prestup, ktorý prevalcuje titulky. I konkurenciu?

Ekvádorský reprezentant je nielen futbalista s obrovským potenciálom, ale už dnes patrí medzi naj hráčov sveta na svojom poste. Zdobia ho pritom 4 slová – Agresivita. Húževnatosť. Kvalita. Vyrovnanosť (výkonov).

Jeho príchodom by sme okamžite získali skvelého hráča/univerzála do základu, navyše by sa obnovila brightonská spolupráca Mac Allister – Caicedo, čo je len a len dobre. Teda pre Kloppovcov.

To, že sa prestup deje. potvrdil na piatkovej (11.8.) tlačovke Jürgen Klopp. Nemec dokonca povedal, že kluby s transferom súhlasili, doplnil ale, že nevie, kedy bude lekárska prehliadka, rovnako tak neprezradil ďalšie detaily ako napr. či samotný hráč s príchodom na Anfield súhlasí, či sa rokuje o plate, eventuálne či jedná aj s inými záujemcami, pričom sa celé leto spomína práve prvý súper The Reds v Premier League 23/24 Chelsea.

56-ročný rodák zo Stuttgartu tiež vysvetlil svoje slová z minulosti, kedy mu prišlo, že dať 100 miliónov za libier hráča ako riadne šialené.

“Všetko sa mení. A či sa mi to páči? Nie. Uvedomil som si ale, že som sa mýlil? Rozhodne. Nie je to super ´vec´, ale je to, ako sa teraz veci hýbu, akým smerom. Vo finále sa ale ako klub snažíme mať čo najlepší možný tím.”

Moisés Caicedo. (foto: Twitter)

Výborný futbalista

Celým menom Moisés Isaac Caicedo Corozo (nar. 2.11. 2001 v Santo Domingu) prišiel na Britské ostrovy začiatkom roka 2021 z ekvádorského Independiente del Valle a netrvalo mu dlho, pokiaľ presvedčil laickú i odbornú verejnosť.

Pohyblivý defenzívny stredopoliar, ktorý nemá problém s loptou na nohe, ani myslením, či s húževnatosťou, navyše jeho dynamika a čítanie hry je na 21-ročného futbalista poriadne vysoko, má 1.78 m a celú kariéru pred sebou.

Zaujímavé sú aj jeho štatistiky, veď v Anglicku doposiaľ odohral 106 zápasov, a ako skôr defenzívne orientovaný záložník v nich strelil 11 gólov a na 6 prihral, prednostne však vyniká v prerušovaní akcií súpera, tackles, rozohrávke, púta ale aj jeho podpora ofenzívy. Pre potvrdenie údaj z 2022/23 – Caicedo (88) a Mac Allister (106) vytvorili v Brightone spolu 194 možností na streľbu pre spoluhráčov, pričom Liverpool bol v minulej ligovej sezóne na čísle 167. Navyše žiadny hráč do 23 rokov nedosiahol v spomínanej edícii toľko prihrávok (1993), ako reprezentant Ekvádoru.

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Univerzál

Moisés dokáže zahrať aj na pravej obrane, či na wingbackovi, Liverpool by teda týmto ťahom ukázal, že hodlá riešiť aj problém na pravej strane defenzívy, kde sa Alexander-Arnold často posúva o líniu vyššie a tým pádom vzniká medzera, kde prichádzajú nákopy na rýchlonohých protihráčov a je tu reálny problém.

Caicedo je podobne poctivý typ futbalistu ako napr. majster sveta, víťaz Ligy majstrov i 2-násobný držiteľ Premier League N´Golo Kanté. Dokáže pokryť veľkú časť ihriska – a to vďaka rýchlosti i predvídavosti.