LFC sa naladil na sezónu. Hodinu hral proti Osasune výborný futbal

26
2149

Skvelé prvopolčasové tempo i výkon, a k tomu 3 góly v sieti španielskeho tímu.

Od zhruba 10. minúty veľmi dobrý a aktívny výkon podporený kvalitným pressingom dal základ víťazstvu The Reds. V generálka na ligu sa dvakrát presadil Firmino.

Liverpool sa najbližšie predstaví už v súťažnom zápase. V sobotu 14.8. ho privíta na domácej pôde staronový účastník Premier League Norwich, Výkop je o 18.30 h.

Príprava 21/22 (9.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Club Atlético Osasuna 3:1 (3:0)

góly: 14. Minamino (Fabinho), 21. Firmino (Tsimikas), 41. Firmino (MInamino) - 69. Kike
ŽK:
rozhodca: Craig Pawson
TV: LFC TV (platená), Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek

LFC zostavy

Kelleher - N. Williams (80. Bradley), Konaté (80. B. Davies), J. Gomez (60. R. Williams), Tsimikas (71. Beck), Fabinho (60. Clarkson), C. Jones (30. Woodburn), Oxlade-Chamberlain, Gordon (46. Origi), Minamino (71. J. Henderson), Firmino (60. Thiago)

lavička: Karius, H. Davies - Thiago, J. Henderson, Origi, B. Davies, R. Williams, Woodburn, Beck, Cain, Clarkson, Bradley

CAO zostavy

J. Pérez (46. S. Herrera) - J. Cruz (61. Aimar), U. García, D. García (61. Dufur), Oier (46. Kike G), Ávila, R. Torres (61. R. García), I. Pérez (61. N. Vidal), Torró, Barbero, Areso

lavička: S. Herrera - N. Vidal, Darko, Kike Barja, Jaume, R. García, Ramalho, Budimir, Kike G., J. Martínez, Aimar, Dufur

I. polčas

8. min Tsimikas po akcii LFC spoza 16-ky z prvej, ale veľmi nepresne. V 13. min šanca Minamina po dlho pase Konatého, ale Japonec J. Péreza v jasnej pozícii neprekonal.

O pár sekúnd sa ale Minamino predsa len dočkal, keď sa po centri za obranu od Fabinha pekne spracoval, a potom aj za pomoci teču obrancu súpera poslal loptu do siete – 1:0.

Takumi Minamino. (foto. FB Liverpool FC)

21. min a 2:0 pre Liverpool, a to po úplne krásnej akcii. Minamino na ľavej strane 16-ky narazil Tsimikasovi a jeho presný center do 5-ky poslal do brány Firmino.

Po polhodine hry zišiel doráňaný a asi aj zranený C. Jones, ktorý najprv dostal tvrdý úder na rebrá a neskôr aj do tváre, a nahradil ho Woodburn.

37. min a raba Oxlada-Chamberlaina z 21 m, J. Pérez famózne loptu zastavil! Ox to skúšal aj o pár sekúnd neskôr, ale po brejku mu strela nesadla.

41. min a ďalšia gólová radosť a opäť po famóznej akcii Kloppovcov. Firmino pri rýchlej kombinácii posunul Woodburnovi, ten doľava Minaminovi a jeho center viedol k elegantnému zakončeniu Firmina – 3:0 a a druhý presný zásah pre Brazílčana.

Radosť 2-gólového strelca Roberta Firmina. (foto: FB Liverpool FC)

II. polčas

50. min, po rohu lopta k Woodburnovi a výborný center do 16-ky na Origiho, ale striedajpci Belgičan hlavou v šanci nad.

54. min a pekná kombinácia LFC s Woodburnovou pätou na Oxlada-Chamberlaina, roh LFC. Aktivita domácich bola príkladná.

57. min výborná akcia LFC, Woodbrun prenikol sprava do 16-ky, jeho center do šance ale Firmino hlavou na hetrik nepremenil i vďaka záktoku gólmana S. Herreru.

61. min a po prestriedaní LFC (dole šiel napr. Firmino a J. Gomez, hore zasa Thiago) individuálna akcia Tsimikasa, ktorý dobre hľadal Origiho, ale lopta bola pridlhá.

63. min a kolmica na Woodburna, ten sám a faulovaný – nasleduje priamy kop z 18 m, ktorý ale Tsimikas kopol len do múru.

V 69. min rana Oxlada-Chamberlaina z 25 m. Na opačnej strane sme ale pohoreli v obrane, keď R. García nacentroval zľava na Kikeho a ten pohodlne hlavou znížil – 3:1.

Jordan Henderson sa po prvý raz po dovolenke predstavil v príprave na 21/22. (foto: FB Liverpool FC)

71. min a do hry premiérovo v príprave kapitán J. Henderson. 74. min a roh LFC, po centri šanca R. Williamsa, ktorý ale hlavičkoval nepresne. O pár sekúnd neskôr vysunul J. Henderson Oxlada-Chamberlaina, jeho ranu zrazil S. Herrera na roh.

V 86. min stratil Thiago, brejk súpera a Kikeho zakončenie z prvej výrazne vedľa. O pár sekúnd veľká šanca R. Williams,a ktorý si vypýtal od Oxlada-Chamberlaina pas z pravej strany, ale z prvej vo vyloženej príležitosti netrafil bránu.

88. min, kombinácia LFC, Origi veľmi dobre odstavil obrancu, šanca pre Becka, blok a roh.

90. min a možnosť R. Williamsa, ale jeho hlava po peknej individuálnej akcii Oxlada-Chamberlaina mieril tesne nad.