LFC si hladko poradil s milánskym AC 4:1!

4
1576

Druhý zápas Dubai Super Cupu vyhral LFC 4:1 nad milánskym AC. Po prvom polčase hráči The Reds vyhrávali 2:1 a v druhom polčase D. Núñez dvoma gólmi upravil stav na konečných 4:1.

Príprava 22/23 (16.12.), Al Maktoum Stadium, Dubaj

LIVERPOOL FC - AC Milan 4:1 (2:1) ; penalty 3:4

góly: 5. Salah (Matip), 41. Thiago A., 82. D. Núñez (B. Clark), 89. D. Núñez (Doak) - 29. Saelemaekers (Rebic)
ŽK:
ČK:
rozhodca:
TV: Liverpool FC TV
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC zostava

Kelleher (59. Adrián) - Milner (59. Frauendorf) , J. Gomez (83. Quansah) , Matip (66. N. Philips) , Robertson (59. Tsimikas) , Bajčetić (78. Corness), H. Elliott (78. B. Clark) , Thiago A. (59. N. Keïta), Oxlade-Chamberlain (59. F. Carvalho), Salah (83. Doak) , Firmino (59. D. Núñez)

lavička: Adrián, H. Davies - D. Núñez, N. Phillips, N. Keïta, F. Carvalho, B. Clark, Doak, L. Chambers, Cain, Corness, Frauendorf, Quansah, Tsimikas

ACM zostava

Mirante - Kalulu, Gabbia, Thiaw, Tonali (46. Bennacer), Pobega, Krunic (46.Vranckx), Saelemaekers, Adli, Rebić (56. El Hilali), Lazetic (85. Bakoune)

lavička: Tătăruşanu - Bennacer, T. Bakayoko, Vranckx, El Hilali, Jungdal, Simić, Bozzolan, Bakoune

Turnaj nateraz vystrieda súťažný duel, a to v Ligovom pohári, kedy sa LFC predstaví na trávniku Man City. Výkop je naplánovaný na štvrtok 22.12. od 21h.

1. polčas

5. min: Matip si narazil s Firminom, prihral Salahovi a Egypťan otvoril skóre. 1:0!

20. min: Oxlade-Chamberlain sa dostal k lopte, pekne si ju hodil, vystrelil, ale netrafil bránu.

26. min: Oxlade-Chamberlain prihral Thiagovi, Španiel tesne minul bránu.

29. min: Ante Rebic našiel parádnym prenesením hry voľného hráča a Saelemaekers vyrovnal tvrdou strelou. 1:1!

34. min: LFC mohol zvýšiť, Firmino našiel Salaha, Egypťan označil žrď. (Rozhodca mu odmával ofsajd.)

35. min: po centre Milnera, Robertson hlavičkou predĺžil, Oxlade-Chamberlain však gól nedal, jeho hlavičku Mirante chytil.

41. min: Thiago sa dostal k lopte, vystrelil a zvýšil na 2:1!

2. polčas

70. min: šanca pre AC Miláno, Pobega vystrelil, ale trafil brvno.

76. min: D. Núñez si vytvoril šancu, strelil, ale brankár vyrazil jeho strelu na roh.

82. min: B. Clark našiel D. Núñeza, ktorý zvýšil na 3:1

86. min: Striedajúci Doak si vytvoril peknú šancu, urobil kľučku, vystrelil, ale Miranteho zachránila žrď.

88. min: Šanca pre AC Miláno. Adli sa ocitol pred bránou, vystrelil, ale strele chýbala razancia a Adrián s ňou nemal absolútne žiaden problém.

89. min: Doak prihral D. Núñezovi, Uruguajčan zvýšil na konečných 4:1

92. min: F. Carvalho si vytvoril dobrú pozíciu na strelu, vystrelil, ale trafil gólmana.

93. min: Doak prenikol do šestnástky súpera, pokusil sa o strelu, ale Mirante nemusel zasahovať, strela bola nepresná.

• Hráči AC Milána 9 streleckých pokusov, 4 na bránu
  • Darwin Núñez je späť! Strelil dva góly a prakticky rozhodol zápas.
  • Kelleher a Adrián podali dobrý výkon.
  • S. Bajčetić dobre preberal loptu, pekne prihrával a získal cenné skúsenosti.

Kelleher (7) - dobre vybiehal, prihrával. Nemal až tak veľa práce a za gól nemohol.

Milner (7) -  páčila sa mi jeho obranná hra, viedol mužstvo a hra dopredu bola tiež fajn.

J. Gomez (7) - dnes ako stopér celkom fajn, vedel dobre prebrať súperov a niektoré protiútoky zneškodnil.

Matip (8) - páčil sa mi viac ako J. Gomez.

Robertson (8)  - tradičná hra, veľa toho nabehal, zakladal útoky a mal dobré prihrávky. Vzadu tiež ok.

Bajčetić (7) - vedel dobre prebrať loptu, pekne nahrával a vytváral útoky. Rozhodne zaujal!

H. Elliott (6) -  miestami mal dobré chvíle, inokedy neviditeľný.

Thiago A. (8) - veľmi dobrý výkon. Tvoril hru, mal pekné prihrávky. Strelil parádny gól.

Oxlade-Chamberlain (7) - dnes sa mi páčil, celkom bojoval, skúšal strieľať.

Salah (8) - veľmi dobrá podpora útoku, prihrával, tvoril a strelil prvý gól v piatej minúte. A treba ho pochváliť za hru v obrannej činnosti.

Firmino (6) -  prišiel mi podobne ako Harvey. Mal pekné prihrávky (napr. Salahovi), občas urobil šikovnú kľučku, ale mal aj hluché miesta.

Náhradníci:

Adrián (7) -  veľa práce nemal, bol pohotový, silný vo vzduchu a mal dobrú rozohrávku.

Frauendorf (7) - celkom dobrý backup za Milnera v druhom polčase

Quansah - nehodnotený, prišiel neskoro

N. Philips (7)  - celkom priemer, nemal veľmi veľa práce.

Tsimikas (8) - dobrý backup za Robertsona.

Corness - nehodnotený, prišiel neskoro.

B. Clark (8) -  hoci prišiel neskoro, pripísal si asistenciu na gól.

N. Keïta (7) - miestami celkom kreatívny, miestami nevýrazný.

F. Carvalho (8) -  mal dobré vedenie lopty, prihrávky, skúšal aj strieľať.

Doak (8) -  prišiel neskoro, ale rozhodne zaujal dravosťou a drzosťou. Dokonca mohol aj skórovať a prihral na gól.

D. Núñez (9) - strelil dva góly, veľmi výrazný vpredu a zmenil aj monotónnu hru medzi šestnástkami.