LFC si z Brightonu vezie tri body!

49
4083

Liverpool vyhral na pôde Brightonu a z juhu Anglicka si vezie tri body. Prvý gól strelil Luis Díaz ešte v prvom polčase a druhýkrát rozvlnil sieť Mohamed Salah z pokutového kopu.

Premier League 21/22 (12.3.), Amex Community Stadium, Brighton

Brighton and Hove Albion FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:1)

góly: 19. L. Díaz (Matip), 61. Salah (11m)
ŽK: Bissouma, Mac Allister, Maupay - Fabinho
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

BHAFC zostava

R. Sanchez - Cucurella, Dunk, Veltman, March, Mac Allister, Bissouma (66. Welbeck), Alzate (46. Lallana, 53. Gross), Lamptey, Trossard, Maupay

lavička: T. McGill, Duffy, Gross, Lallana, Leonard, Moder, Mwepu, Steeele, Welbeck

Alisson- Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, J. Henderson (86. Milner), Fabinho, N. Keïta (64. Thiago A.), Salah (64. Jota), Mané, L. Díaz

lavička: Kelleher - Jota, H. Elliot, Firmino, J. Gomez, C. Jones, Milner, Thiago A., Tsimikas

Hrdinom zápasu je bezpochyby L. Díaz. Otvoril skóre hlavičkou, po ktorej skoro dostal otras mozgu, pretože Robert Sánchez šiel proti nemu tvrdo a zasiahol ho.

The Reds sa v Premier League predstavia na pôde Arsenalu, duel sa hrá v stredu 16.3. od 21.15.

1. polčas

5. minúta: Maupay nebezpečne vystrelil, ale našťastie jeho strele chýbali centimetre.

8. minúta: Salah dostal loptu od Trenta Alexandra-Arnolda, prihral Manému, ale Senegálčanov pokus vyrazila obrana na roh.

18. minúta: Trossard sa rozbehal k Alissonovi, ale brazílsky gólman dobre vybehol.

19. minúta: Matip pekne odcentroval loptu a L. Díaz hlavičkou otvoril skóre. 0-1! Pri hlavičke L. Díaza brankár nebezpečne vybehol, trafil hráča LFC do hlavy. (Za svoj zákrok nezískal žiadnu kartu.)

27. minúta: Trent Alexander-Arnold odcentroval loptu do šestnástky, Andy Robertson ale prekopol bránu.

29. minúta: Salah sa ocitol v dobrej pozícii, ale jeho strela tesne minula bránu.

32. minúta: Mohol sa predviesť aj Sadio Mané, ale jeho hlavička gólmana neohrozila.

33. minúta: Sadio Mané mal aj strelecký pokus, ale chýbala mu dostatočná razancia.

41. minúta: Salah skúšal hlavičkou ohroziť bránu domácich, ale jeho pokus neskončil v bráne.

44. minúta: Koncom polčasu sa Mohamed Salah ocitol pred brankárom, ale gólman Robert Sánchez bol úspešnejší

2. polčas

57. minúta: Salah mal dobrú pozíciu v pokutovom území domácich. Jeho zblokovaná strela trafila brvno.

58. minúta: L. Díaz šiel veľmi dobre dopredu, prihral Salahovi, ale Egypťan netrafil bránu

59. minúta: Po stečovanej strele N. Keïtu odpískal Mike Dean pokutový kop

61. minúta: Salah sa nemýlil. 0:2!

72. minúta: Henderson sa pokúsil o strelecký pokus, ale strele chýbala dostatočná razancia.

81. minúta: Za faul na Alissona dostal Maupay žltú kartu.

89. minúta: Solomon March bol vo veľmi dobrej pozícii, ale Alisson vyrazil na roh.

89. minúta: L. Díaz z protiútoku mohol zvýšiť na 0:3, ale Robert Sánchez bol úspešnejší.