LFC spečatil postup do vyraďovačky Europa League hladkou výhrou nad LASK-om, Gakpo s dvomi gólmi

9
1101
Zľava Cody Gakpo, Mohamed Salah, Harvey Elliott a Kostas Tsimikas. (foto: Twitter)

Liverpool definitívne vyhrá E-skupinu základnej fázy Európskej ligy, v 5. kole to potvrdil domácou výhrou nad zástupcom Rakúska.

Europa League 23/24 (30.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - LASK 4:0 (2:0)

góly: 12. L. Díaz (J. Gomez), 15. Gakpo (Salah), 51. Salah z 11 m (Gakpo), 90.+2 Gakpo (Alexander-Arnold)
ŽK: Talovjerov
rozhodca: Urs Schnyder (SUI)
TV: žiadna SK/CZ

Kelleher - J. Gomez, I. Konaté (56. Alexander-Arnold), Quansah, Tsimikas (82. L. Chambers), Endō, Gravenberch (82. C. Bradley), H. Elliott, Salah (56. D. Núñez), Gakpo, L. Díaz (56. C. Jones)

lavička: Pitaluga - van Dijk, Szoboszlai, D. Núñez, A. Mac Allister, C. Jones, Matip, L. Chambers, K. Gordon, Doak, Alexander-Arnold, C. Bradley

LASK zostava

Lawal - Ziereis, Amdrade, Talovjerov, F. Stojković (61. Flecker), S. Horvath, Ljubic, Bello (61. Renner), Žulj, Usor, M. Ljubičić (61. I. Mustapha, 75. Mo. Koné)

lavička: Siebenhandl - Renner, Mo. Koné, Balić, B. Jovičić, I. Mustapha, Havel, S. Ba, Goiginger, Flecker, Luckeneder, Darboe

V tréningovom tempe, ktoré ale bolo na LASK miestami naozaj príliš, zvíťazili The Reds na Anfielde nad LASK-om hladko 4:0 a zahrajú si tak v rámci aktuálnej edície aj vo vyraďovacej fáze európskej pohárovej súťaže číslo 2.

Liverpool mal, čo sa gólov týka, silnú chvíľu medzi 12. a 15. minútou, keď sa presadili Luis Díaz a po prihrávke Salaha do prázdnej brány aj Cody Gakpo. V II. polčase zvýšil v 51. min na 3:0 z penalty Salah, ktorú urobil Gakpo, aby sa holandský útočník v 2. minúte nastavenia presadil strelecky ešte raz.

V zápase, ktorý sa väčšinou hral na jednu bránu, zaujalo aj snáď 10 vyložených šancí domácich i 3 v podaní hostí, Tsimikas ale loptu napálil len do brvna, Gakpo po peknom prieniku do tyčky, striedajúci. D. Núñez zahodil v 51. min superšancu z 5 metrov a nepresadili sa ani H. Elliott a Salah.

Výbornou správou je návrat niekoľko mesiacov zraneného mladíka C. Bradleyho, na lavičke celý zápas presedel ďalší junior K. Gordon, ktorý bol približne rok a trištvrte zranený.

V druhom zápase remitoval Toulouse so Saint-Gilloise 0:0.

Za rozhodnutého stavu som čakal, že Klopp do hry pošle aj škótskeho tínedžera Bena Doaka, jeho zápasový impact ale lemuje opačná strana autovej čiary, kde sa počas stretnutia maximálne tak rozcvičoval.

V nedeľu 3.12. opäť „prepíname“ na ligu, kedy na Anfield zavítajú „chalupári“ z Londýna. Začiatok stretnutia proti Fulhamu je naplánovaný na 15 h.