LFC – Union St. Gilloise 2:0, hodnotenie: Vysoké tempo aj očakávané víťazstvo. Potešili Konaté, Quansah i Alisson

18
1235
Jürgen Klopp (vľavo) a Jarell Quansah. (foto: Twitter)

Liverpool má za sebou druhý zápas skupinovej fázy Európskej ligy 2023/24.

Europa League 23/24 (5.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Royale Union Saint Gilloise 2:0

góly: 44. Gravenberch (Alexander-Arnold), 90.+2 Jota (L. Díaz)
ŽK:
rozhodca: Morten Krogh (DEN)
TV: Sport 1 (CZ/SK)

Alisson - Alexander-Arnold (62. J. Gomez), I. Konaté, Quansah, Tsimikas, Endō (46. A. Mac Allister), Gravenberch (79. Szoboszlai), H. Elliott, Salah (46. C. Jones), D. Núñez (46. L. Díaz), Jota

lavička: Jaroš, Mrozek - J. Gomez, van Dijk, L. Díaz, Szoboszlai, A. Mac Allister, C. Jones, A. Robertson, L. Chambers, Doak

RUSG zostava

Moris - Castro-Montes, K. Mac Allister (86. Sykes), Burgess, Machida, Terho (69. Lapoussin), Amani (75. M. Rasmussen,), Vanhoutte (75. Sadiki), C. Puertas, G. Nilsson (69. K. Rodríguez), Amoura

lavička: Imbrechts, Wenssens - M. Rasmussen, Eckert Ayensa, Lapoussin, Teklab, K. Rodríguez, Sykes, Sadiki, Huygevelde, Leysen

Alisson (7) – Dôležité zákroky a konzistentnosť výkonov robia rozdiel medzi výbornými brankármi a legendami. Brazílsky brankár LFC je rozhodne druhý prípad. A keď takmer 70 minút nemal tamer žiadnu prácu, zákrok zápasu napokon patrí jemu, veď v prvej minúte nastavenia nepustil k skórovaniu Amouru a nedovolil tak hosťom v niečo dúfať.

Na druhej strane ale za stavu 1:0, konkrétne v 56. min zle boxoval a nebyť Quansaha, tak inkasujeme.

Alexander-Arnold (7) – Tvorca hry, útočníkom poslal hneď niekoľko zaujímavých lôpt.

I. Konaté (8) – Dominantný výkon. Vysokého Nilssona nepúšťal do hry, v závere I. polčasu ho ukážkovo postrážil výborným krytím lopty i silou. Spoľahlivý, líder obrany

Quansah (8) – Mladý stopér naberá skúsenosti, jeho výkon bol nadpriemerný, resp. bol na úrovni toho, ktorý predviedol I. Konaté. Mladík je od začiatku sezóny jasne nadpriemerný.

Dva zápasy, 6 bodov. The Reds porazili belgický Saint Gilloise, premiérovým gólom rozhodol Gravenberch

Tsimikas (7) – Snaživý, podporoval ofenzívu. Bol to v jeho podaní lepší výkon, ako v minulých zápasoch.

Endō (4) – Podpriemerný výkon snaživého Japonca. Viditeľne mu chýba rýchlosť, resp. rýchlejšie preberanie lopty.

H. Elliott (6) – Začal agilne, vďaka jeho pressingu same sa dostali do tlaku. Potom šiel výkonom dole. V 17. min bol na začiatku rýchlej akcie, z ktorej ale D. Núñez v jasnej šanci neskóroval. V II. polčase hral na krídle.

Gravenberch (6) – V I. polčase v podstate neviditeľný, paradoxne ale strelil úvodný gól stretnutia, keď pohotovo reagoval na to, ako gólman hostí Moris vyrazil strelu Alexandra-Arnolda. Po zmene strán mal pár zábleskov, ale aj reálnych veci – 3x zobral súperovi loptu, vyhral 7 súbojov, poslal 9 prihrávok v hornej tretine ihriska.

Salah (6) – Spočiatku dobre pressoval, vedel podržať loptu.

D. Núñez (6) – Aktívny, pohyblivý, dobre pressoval, v 10. min dokonca skóroval, ale gól neplatil pre ofsajd. Po štvrťhodine hry mal obrovskú šancu, keď po prihrávke Salaha pred 5-ku netrafil poloprázdnu bránu.

Jota (6) – Snaživý, ale výkonom priemerný. Portugalčan naproti tomu v nastavenom čase nechal zabudnúť na akékoľvek hodnotenie a pridal druhý poisťujúci gól.

Digo Jota. (foto: Twitter)